Kovárna uprostřed hvozdu

Kovárna uprostřed hvozdu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22374/bmid_kovarna-uprostred-hvozdu-VB0-22374.jpg 4 36 5

Zimní letopisy série

Druhá kniha Zimních letopisů. Pokračování fantasy románu o kovářovi Elofovi a jeho přátelích. Město Kerbryhaine se vzpamatovalo z ničivých nájezdů Ekweš a jeho obyvatelé si neuvědomují další hrozící nebezpečí. Kovář Elof a jeho přítel Kermorvan vedou průzkumnou výpravu na východ ve snaze sjednotit národ a ubránit město před nepřáteli. Knihu doplňuje podrobnější rozbor reálií imaginárního světa a mapa končin, kudy výprava putuje. (pro děti)... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

The forge in the forest , 1987

orson
07.02.2023 3 z 5

Druhé přečtení po 15 letech. Tenkrát mi to přišlo skvělé, teď jsem měl docela problém knihu dočíst. Kdyby se seškrtala na půlku, tak by to bylo mnohem lepší. Ani nevím, jestli se pustím do třetího dílu...

Ares333
25.12.2021 2 z 5

Knihu jsem nedokázal dočíst. Patří už do jiné doby, jak stylem psaní, tak takovým zvláštním chováním postav..

Malarkey
07.07.2021 4 z 5

Druhá kniha Zimních letopisů si drží epický základ z prvního dílu. Během čtení jsem si pořád připomínal momenty s Pánem prstenů. Je to hodně podobné. Mladý kovář Elof brázdí zemí, při čtení se neustále vracím zpátky k mapě, abych věděl, kam to zrovna doputoval, a u toho si užívám dění, co se kolem nich děje. Trošku slabší mi přijde podstata Elofova putování. Také je tu pár slabších kapitol, se kterými jsem se pral, ale ty se prostřídaly s takovými vedlejšími epizodami, které byla neskutečná radost číst. Poslední díl trilogie mě zajímá, byla by škoda jej nedojet.

špulo
17.10.2019 5 z 5

Takto má vyzerať obálka dobrej fantasy a takto sa dobrá fantasy píše. Pokračovanie, ktoré netrpí neduhmi druhých dielov, ako je to dnes, Cromtospáral, v podstate pravidlom. Neváhajte.

GilGalad
11.06.2018 5 z 5

Drží skvělou úroveň prvního dílu. Kerin Kermorvan mi hodně připomínal Aragorna - ztraceného vládce zapomenutého království. A vůbec to nevadilo. Tyhle charaktery prostě do každého správného dobrodružství patří.

Michael Scott Rohan
skotská, 1951 - 2018
1999  74%Ledová kovadlina
2000  81%Sluneční kladivo
1999  77%Kovárna uprostřed hvozdu

Kniha Kovárna uprostřed hvozdu je v