Kovárna uprostřed hvozdu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha Zimních letopisů. Pokračování fantasy románu o kovářovi Elofovi a jeho přátelích. Město Kerbryhaine se vzpamatovalo z ničivých nájezdů Ekweš a jeho obyvatelé si neuvědomují další hrozící nebezpečí. Kovář Elof a jeho přítel Kermorvan vedou průzkumnou výpravu na východ ve snaze sjednotit národ a ubránit město před nepřáteli. Knihu doplňuje podrobnější rozbor reálií imaginárního světa a mapa končin, kudy výprava putuje. (pro děti)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22374/big_kovarna-uprostred-hvozdu-VB0-22374.jpg 431
Série:

Zimní letopisy 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

The forge in the forest, 1987


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kovárna uprostřed hvozdu

Malarkey
07. července

Druhá kniha Zimních letopisů si drží epický základ z prvního dílu. Během čtení jsem si pořád připomínal momenty s Pánem prstenů. Je to hodně podobné. Mladý kovář Elof brázdí zemí, při čtení se neustále vracím zpátky k mapě, abych věděl, kam to zrovna doputoval, a u toho si užívám dění, co se kolem nich děje. Trošku slabší mi přijde podstata Elofova putování. Také je tu pár slabších kapitol, se kterými jsem se pral, ale ty se prostřídaly s takovými vedlejšími epizodami, které byla neskutečná radost číst. Poslední díl trilogie mě zajímá, byla by škoda jej nedojet.

špulo
17.10.2019

Takto má vyzerať obálka dobrej fantasy a takto sa dobrá fantasy píše. Pokračovanie, ktoré netrpí neduhmi druhých dielov, ako je to dnes, Cromtospáral, v podstate pravidlom. Neváhajte.


GilGalad
11.06.2018

Drží skvělou úroveň prvního dílu. Kerin Kermorvan mi hodně připomínal Aragorna - ztraceného vládce zapomenutého království. A vůbec to nevadilo. Tyhle charaktery prostě do každého správného dobrodružství patří.