Dobrodružství Sherlocka Holmese

Koupit

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311210/big_dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-MjR-311210.jpg 4.6683

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Garamond

The Adventures of Sherlock Holmes, 1892

Kniha Dobrodružství Sherlocka Holmese

Marylaa

Dvanáct případu nejlepšího soukromého detektiva všech dob (tenhle názor mi nikdo nevymluví :). I když proti jednomu mám menší výhrady a to hned tomu prvnímu: Skandál v Čechách. Objevuje se tam totiž český král a já takové nepřesnosti nemám ráda. Ale jinak kniha samozřejmé rozhodně stojí za čtení. Hlavně ty Holmesový dedukce mě strašně baví. Občas mě napadá, co by asi vydedukoval o mně. I když to je jasné, naprosto by mě prokoukl. Ale jak by na to přišel, to bych nebyla schopna vymyslet.
Mimochodem, slavný detektiv neřeší jen vraždy, v některých povídkach neni žádná mrtvola.

Tesseractttt

Asi každý by si měl přečíst příběh od sira Arthura Conana Doyla o legendárním Sherlocku Holmesovi. Příběhy se mi líbily. Doporučuji.

mskamila

Moc se mi líbily příběhy známého detektiva. Každý byl zajímavý a napínavý jediné co mě mrzelo je ze doktor nebyl moc nápomocen přišlo mi ze je tam jen jako vypravěč ale nijak jinak příběhu neprospíval. Jinak to byli moc pěkné zápletky vyřešené báječným dědičnou smyslem Sherlocka Holmese.

Kakho-Oto

Spíše jen průměrné či mírně nadprůměrné příběhy s Holmesem a Wattsonem. V tomto vydání (2021) je celkem devět povídek, jako nejlepší z nich hodnotím Strakatý pás, následují Záhada Boscombského údolí, Stříbrný lysáček a Berylová korunka. Nejméně se mi líbily Makléřův úředník a Spolek ryšavců. Celkové hodnocení: mírně nad 70 %, tj. slabší čtyři hvězdy.

cukrovka

Detektivní klasika. Dvanáct příběhů plných zajímavých zápletek a skvělé Holmesovi dedukce. A samozřejmě nemůže chybět Watson, který nám jednotlivé Holmesovo případy vypráví. Super příjemné čtení.

Pája961
15.12.2021

Skvělé, jako vždycky!

Blahorodi
03.11.2021

Ke čtení Holmese mě to nikdy netáhlo, ale po přečtení Nápadů čtenáře detektivek jsem nemohl jinak. A byl jsem v mnohém překvapen. Holmes si spoustu poznatků nechává pro sebe, aby mohl zazářit na konci (nejčastěji tak, že do děje vstoupí a nastraží past). Detektivky jsou často spíše takovou intelektuální křížovkou, než že by šlo o budování napětí (i na to někdy dojde, a je vypsané celkem slušně). Snad každý příběh začíná poměrně dlouhým vyprávěním svědka či „oběti“. Dost případů se vyřeší nějak bokem, nikoli předáním zákonu. Jsem rád, že jsem se ke čtení nakonec odhodlal, byly to velmi příjemné chvíle, kratší povídky mi seděly víc, jedna před spaním je naprostý ideál :)

Trudi806
03.11.2021

Klasika někdy znamená nuda, ale tady u Holmese to určitě neplatí. Dobře pobaví, není vždycky potřeba mrtvolu rozkrájet na dvacet kousků a naaranžovat do zajímavých tvarů nebo rozvést po půlce světa, aby to byla dobrá detektivka. Jenom u těch kratších je celkem danej mustr, dlouhý vyprávění, Holmes ví, Holmes jedná, Holmes vysvětlí. Ale zasy ty kratší příběhy baví víc.