optimista55 optimista55 komentáře u knih

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Prečítané. Josie Quinnová zasa prežíva veľký osobný problém. Strach o osud sestry je na prvom miesta. Nie je to prvoplánový príbeh. Autorka ukázala, že v prepojení osobných a pracovných povinností je dokonalá. Celý čas je zrejmé, kto stojí za tými vraždami ale aj tak nakoniec prichádza modifikované rozuzlenie. Pútavé čítanie až do konca.

01.04.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Vražedná temnota, čo človek hľadá za takýmto názvom. Vraždy ďaleko od civilizácie v podzemí alebo hlbokých lesoch. No a práve takéto je prostredie tejto knihy keď opäť Josie Quinnová pátra po vrahovi, ktorý je dobre schovaný pred očami všetkých. Veľmi zložitý príbeh so slepými uličkami a vlastné problémy Josie s vysporiadaním sa z minulosťou sú dejom detektívky. Môj názor je že je to až veľmi prekombinované a preto sa niekedy použijú skratky, ktoré sú už navyše. Celkom je to príjemné čítanie.

11.03.2024 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Podľa mňa výborná kniha triller. Nepochopil som však autora prečo od začiatku viedol dve dejové línie časove proti sebe, ktoré sa asi v 2/3 spojili. Mne to nedáva žiadny zmysel, len zachytiť nový trend, ktorý som postrehol aj v iných dielach. Myslím si však, že autor takého kalibru ako je Tim Weaver nepotrebuje takéto experimenty.

07.01.2024 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Výborne napísaný psychothriller, nie je to prvoplánová detektívka a autorovi ani o to nešlo. To čo napísala o knihe Sabrina Leloutreová: "Jerome Loubry ovláda umenie podstrkovať vám falošné stopy a znovu vás vťahovať do deja. Vy sa pritom nemôžete nabažiť" úplne presne vystihuje autora. Nie jednoduché vyšetrovanie s lupou ale psychoanalytické pojednanie. Nejde o to kto to spravil, ale aké to má súvislosti s ľuďmi, ktorí to vyšetrujú. Keď chcete čítať tak sa pripravte na to, že budete veľa rozmýšľať a skutočnom živote.

11.09.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika Fosterová opäť vyšetruje. Zaujímavý príbeh s prvkami Slovenska. Často spomínaná Nitra, ale aj pivo Corgoň. Vidno, že autor má pekný vzťah ku Slovensku a dosť času trávi aj v Nitre. Odporúčam prečítať, ľahko sa číta a aj zaujme.

21.11.2022 5 z 5

Pohřbené tajemství Pohřbené tajemství Val McDermid

Koniec 2. svetovej vojny, deväťdesiate roky a súčasnosť, aká je tam súvislosť sa dozviete po prečítaní tejto vynikajúcej knihy. Veľmi pútavé čítanie práve preto lebo veci sa vyvíjajú úplne neočakávane.

22.03.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Kriminalista Martin Servaz nesklame. Vyšetruje aj keď nie celkom legálne, ale zato efektívne. Všetko je objasnené a vraždenie zastavené. Za akú cenu to si už musíte prečítať v knihe.

28.11.2021 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Trochu sklamanie. Málo napätia a detektívnej práce. Vlažný opis toho ako išiel život. Veľa nepodstatných detailov. Zápletka a riešenie v štýle Agatha Christie, aj keď riešenie v štýle samoriešenia. Robert Brynza vie písať aj lepšie, tak uvidíme na budúce.

16.11.2021 3 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Novinár verzus "podnikateľ", príbeh ktorý vám môže niečo pripomínať s nedávnej minulosti na Slovensku. Nepohodlný novinár, musí pochopiť, že buď sa nechá kúpiť, alebo mu pôjde o život. Za mňa spokojnosť.

04.07.2021 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Potom čo som čítal knihu Voľný pád, chcel som niečo staršie od tohto autora. Nesklamala ma aj keď dej nie je celkom originálny. Napísané je to však pútavo a dobre sa číta. No a čom to je? Treba si prečítať.

16.06.2021 4 z 5

Volný pád Volný pád Joseph Finder

Vynikajúca moderná detektívka o tom ako sa môže všetko zmeniť v okamihu. Jednoducho keď sa všetko rúca bez toho aby sa človek pričinil.

11.06.2021

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Výborná detektívka ktorá sa dotkla citlivej témy spermobanky. Možno vás nikdy nenapadlo aké môže mať následky darovanie spermií v budúcnosti. Jeden z takýchto problémov je dejom tejto knihy.

24.04.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zložitý príbeh poctivej vyšetrovateľky, ktorá napriek nepriaznivým okolnostiam ide za svojim podozrením. Toto nie je dej klasickej detektívky, tu ide o popis zložitého života detektívky Josie Quinnovej. Josie na hranici prežitia bojuje s policajným gangom, ktorí nemá zábrany.

10.04.2021

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Ako detektívka nič moc, ako román zo života detektíva ujde. Príliš veľká dynamika deja spomaľuje čítanie ale nakoniec je všetko tak ako sa dalo čakať. S celkovým hodnotením súhlasím.

25.03.2021

Dívka v ohni Dívka v ohni Tony Parsons

Označenie kriminálna detektívka nie je určite presné. Ide o kriminálny príbeh, ale hlavne ide o úvahu kriminalistu pred odchodom do výslužby nad životom okolo seba. Nie je je to ľahké čítanie na jednu noc. Je to skôr "filozofický" pohľad na život. Je to o uvedomovaní si hodnôt v staršom veku.

26.02.2021

Ochotná zemřít Ochotná zemřít Lisa Jackson

Kombinovaný dej kde Regan Pescoliová len okrajovo vyšetruje, ale je stredobodom diania. Detektívny príbeh sa odkláňa k rodinnému románu. Takže ako detektívka dosť slabé, ale aj tak je to celkom čitateľné.

07.02.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Zatiaľ z jej kníh najlepšia čo som čítal. Škoda, že ten koniec je preexponovaný, jedna katastrofa stačila. Dokonca sú tam veci aj v rozpore s fyzikou, ale nevadí lebo ináč je to dobré čítanie zo zaujímavého prostredia anglickej elitnej školy.

19.09.2020

Čekání na smrt Čekání na smrt Lisa Jackson

Zatiaľ posledný diel série Alvarezová & Pescoliová. Moje konštatovanie je, že ak aj bude niečo nové v tejto sérii už nebudem čítať. Rozvláčne rozprávanie o deji, ale žiadne vyšetrovanie a už vonkoncom nie adrenalín. Nakoniec sa zápletka vysvetlí v jednej kapitole. Ako detektívka veľmi slabé, ako novela veľmi povrchné. Možno ešte ako dievčenský román s detektívnou zápletkou by to obstálo, ale aj tam sú určité nároky.

09.12.2019