Pohřbené tajemství

Pohřbené tajemství obálka knihy
Mé hodnocení:

Pro mladý manželský pár Alici a Willa Sommervilleovy je to zpočátku vzrušující povyražení. V rašelinné bažině na Skotské vysočině chtějí najít Alicino dědictví. A poklad to není jen tak ledajaký: Alicin dědeček sem na konci války zakopal se svým parťákem dvě vzácné motorky. Jenže když Alice zorganizuje jejich vyproštění, dočká se nepříjemného překvapení – najde nejen motocykly, ale i mrtvolu mladého sportovce… v botách značky Nike z roku 1995… a s dvěma střelami v těle. Jak spolu souvisí obě záležitosti, které od sebe dělí padesát let, se začne ptát detektiv vrchní inspektorka Karen Pirieová z edinburské jednotky starých případů. Aby rodiny, které ztratily milovaného člověka, dostaly odpovědi, na něž mají právo a nikdy na ně není pozdě. Ne každý ovšem sdílí Kareninu touhu po spravedlnosti – a to nejen lidé, pro které vražda znamená pohodlné řešení rodinných či finančních problémů, ale bohužel i Karenini kolegové v nejvyšších policejních kruzích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408660/pohrbene-tajemstvi-GEM-408660.jpg 4.136

Karen Pirieová 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Broken Ground, 2018

Kniha Pohřbené tajemství

Kaja1

Byla to první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Příběh měl spád, bylo zajímavé sledovat stopy, které nás zavedou až na konec druhé světové války.

Terka1975
13.04.2020

Karen je sympaťačka, příběh byl svým způsobem zvláštní a na mě působil příliš jednoduše. Ovšem byrokratického papírování a věčného pití kafe jsem si užila docela dost.

ivoiro
29.01.2020

Celkem zajímava kniha. Rád se kouknu i po dalších příbězích této autorky.

bon2
24.01.2020

Jak mám spisovatelku ráda, tak tahle kniha se moc nepovedla. Stěží uvěřitelná zápletka, přílišné náhody a jednoduchý scénář mi dost vadily. Překlad taky nic moc. Škoda.

gordon13
17.01.2020

Moc pěkná kniha, téměř jsem zapomněla jaká je paní Val skvělá spisovatelka, kdysi jsem četla spoustu jejích knih, jsem ráda, že jsem ji znovu objevila :-)

alnahu
01.01.2020

Skvělá skotská detektivka bez krve a násilí,děj se odehrává ve dvou časových rovinách,ale není to nijak rušivé.Dobře se četla.

čef
23.11.2019

Karen Pirieová z této knihy je pro mne o dost uvěřitelnější než Carol Jordanová z jiné série stejné autorky. Sice jsou zde některé momenty, o nichž lze vést úspěšné pochyby (třeba samé ženy ve vedení policejních složek a skoro všichni mužští velitelé namyšlení a nepříjemní), ale na dnešní úroveň detektivky je tato velice, velice dobrá. Hledání pravdy je logické a spletité, hlavní hrdinka svojí snahou a inteligencí, sympatická. Jakmile se začtete, již knihu do konce neodložíte.

veveronka
04.11.2019

Rusilo me skakani z pritomnosti do minulosti