Pohřbené tajemství

Pohřbené tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408660/bmid_pohrbene-tajemstvi-GEM-408660.jpg 4 48 16

Karen Pirieová série

< 5. díl

Pro mladý manželský pár Alici a Willa Sommervilleovy je to zpočátku vzrušující povyražení. V rašelinné bažině na Skotské vysočině chtějí najít Alicino dědictví. A poklad to není jen tak ledajaký: Alicin dědeček sem na konci války zakopal se svým parťákem dvě vzácné motorky. Jenže když Alice zorganizuje jejich vyproštění, dočká se nepříjemného překvapení – najde nejen motocykly, ale i mrtvolu mladého sportovce… v botách značky Nike z roku 1995… a s dvěma střelami v těle. Jak spolu souvisí obě záležitosti, které od sebe dělí padesát let, se začne ptát detektiv vrchní inspektorka Karen Pirieová z edinburské jednotky starých případů. Aby rodiny, které ztratily milovaného člověka, dostaly odpovědi, na něž mají právo a nikdy na ně není pozdě. Ne každý ovšem sdílí Kareninu touhu po spravedlnosti – a to nejen lidé, pro které vražda znamená pohodlné řešení rodinných či finančních problémů, ale bohužel i Karenini kolegové v nejvyšších policejních kruzích.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Broken Ground , 2018

jprst
16.06.2023 4 z 5

Když jsem tuto sérii dorazil, byl jsem docela spokojen. Nebylo to sice nic, co by mě extra nadchlo, ale vydržel jsem a sérii dočetl, ale dalším knihám autorky se zatím vyhýbám.

optimista55
22.03.2022 5 z 5

Koniec 2. svetovej vojny, deväťdesiate roky a súčasnosť, aká je tam súvislosť sa dozviete po prečítaní tejto vynikajúcej knihy. Veľmi pútavé čítanie práve preto lebo veci sa vyvíjajú úplne neočakávane.

zdendula31
21.03.2022 5 z 5

Opět skvělý počin.Autorku čtu moc ráda a zatím nezklamala.

ladyxx
24.07.2021 5 z 5

Skotká vřesoviště mohou skrývat četná tajemství. Jedno konkrétní - vykopané historické motorky a zakonzervovaná mrtvola - dovedou detektivy z malého oddělení odložených případů až do roku 1944. Místy tak musí o událostech trochu spekulovat, ale nakonec vrchní inspektorka Karen vraha odhalí a zatkne. Škoda jen, že se nedozvíme výsledek soudního řízení. Kniha patří do série, což jsem nevěděla, ale dá se číst i samostatně. Vrhnu se na předchozí díly, a budu doufat, že autorka vydá další pokračování.

Kaja1
17.03.2021 5 z 5

Byla to první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Příběh měl spád, bylo zajímavé sledovat stopy, které nás zavedou až na konec druhé světové války.

Terka1975
13.04.2020 3 z 5

Karen je sympaťačka, příběh byl svým způsobem zvláštní a na mě působil příliš jednoduše. Ovšem byrokratického papírování a věčného pití kafe jsem si užila docela dost.

ivoiro
29.01.2020 4 z 5

Celkem zajímava kniha. Rád se kouknu i po dalších příbězích této autorky.

bon2
24.01.2020 2 z 5

Jak mám spisovatelku ráda, tak tahle kniha se moc nepovedla. Stěží uvěřitelná zápletka, přílišné náhody a jednoduchý scénář mi dost vadily. Překlad taky nic moc. Škoda.

gordon13
17.01.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, téměř jsem zapomněla jaká je paní Val skvělá spisovatelka, kdysi jsem četla spoustu jejích knih, jsem ráda, že jsem ji znovu objevila :-)

alnahu
01.01.2020 5 z 5

Skvělá skotská detektivka bez krve a násilí,děj se odehrává ve dvou časových rovinách,ale není to nijak rušivé.Dobře se četla.

čef
23.11.2019 5 z 5

Karen Pirieová z této knihy je pro mne o dost uvěřitelnější než Carol Jordanová z jiné série stejné autorky. Sice jsou zde některé momenty, o nichž lze vést úspěšné pochyby (třeba samé ženy ve vedení policejních složek a skoro všichni mužští velitelé namyšlení a nepříjemní), ale na dnešní úroveň detektivky je tato velice, velice dobrá. Hledání pravdy je logické a spletité, hlavní hrdinka svojí snahou a inteligencí, sympatická. Jakmile se začtete, již knihu do konce neodložíte.

veveronka
04.11.2019 3 z 5

Rusilo me skakani z pritomnosti do minulosti

Greenfingers
04.10.2019 4 z 5

Neohrožená Karen coby vyšetřovatelka starých případů odvádí klasickou policejní rutinu. V práci je soustředěná,systematická a pečlivá; neodradí ji ani polena, které ji pod nohy házejí její kolegové a nadřízení. Detektivka nenabízí žádné nervy drásající okamžiky, rozuzlení příběhu nepřináší nic nečekaného, přesto však stojí zato si knihu přečíst. Nemusí být každý román pouze o úchylných sériových vrazích ukajejících své perverzní choutky na obětech, které jsou před svou smrtí rafinovaně mučeny a končí v tratolišti krve.

Kerberos
12.08.2019 5 z 5

Detektivky Val McDermidové mám ráda,Karen Pirieová a jednotka starých případů,policajtka,která jde za svým bez ohledu na důsledky,ale vždy dotáhne případ do konce.Tentokrát ji to málem stojí místo inspektorky.Doufejme,že Val ještě napíše další díl.

IvanaB
18.07.2019 5 z 5

Val prostě nezklame. I bez potoků krve dobrá detektivka, přečtená za odpoledne.

eiramka
13.07.2019 4 z 5

Výborně napsaná skotská detektivka - Karen Pirie je sympatická svým odhodláním dobrat se pravdy a vyšetřuje případy s vysokým nasazením, třebaže jde o vraždy mnoho let staré . Děj se odvíjí chvilkami ve dvou rovinách, ale není to nijak rušivé, naopak to přispívá k atmosféře. Autorka nám dává nahlédnout i do soukromí hlavních postav a to mám u detektivek ráda. Oceňuji také, že to není nervy drásající, že se autorka vyhnula přehnanému líčení násilí - prostě kvalitní odpočinkové čtení Můžu doporučit

Val McDermid
skotská, 1955