Pohřbené tajemství

Pro mladý manželský pár Alici a Willa Sommervilleovy je to zpočátku vzrušující povyražení. V rašelinné bažině na Skotské vysočině chtějí najít Alicino dědictví. A poklad to není jen tak ledajaký: Alicin dědeček sem na konci války zakopal se svým parťákem dvě vzácné motorky. Jenže když Alice zorganizuje jejich vyproštění, dočká se nepříjemného překvapení – najde nejen motocykly, ale i mrtvolu mladého sportovce… v botách značky Nike z roku 1995… a s dvěma střelami v těle. Jak spolu souvisí obě záležitosti, které od sebe dělí padesát let, se začne ptát detektiv vrchní inspektorka Karen Pirieová z edinburské jednotky starých případů. Aby rodiny, které ztratily milovaného člověka, dostaly odpovědi, na něž mají právo a nikdy na ně není pozdě. Ne každý ovšem sdílí Kareninu touhu po spravedlnosti – a to nejen lidé, pro které vražda znamená pohodlné řešení rodinných či finančních problémů, ale bohužel i Karenini kolegové v nejvyšších policejních kruzích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408660/big_pohrbene-tajemstvi-GEM-408660.jpg 4.242

Karen Pirieová 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Broken Ground, 2018

Kniha Pohřbené tajemství

optimista55

Koniec 2. svetovej vojny, deväťdesiate roky a súčasnosť, aká je tam súvislosť sa dozviete po prečítaní tejto vynikajúcej knihy. Veľmi pútavé čítanie práve preto lebo veci sa vyvíjajú úplne neočakávane.

zdendula31

Opět skvělý počin.Autorku čtu moc ráda a zatím nezklamala.

ladyxx
24.07.2021

Skotká vřesoviště mohou skrývat četná tajemství. Jedno konkrétní - vykopané historické motorky a zakonzervovaná mrtvola - dovedou detektivy z malého oddělení odložených případů až do roku 1944. Místy tak musí o událostech trochu spekulovat, ale nakonec vrchní inspektorka Karen vraha odhalí a zatkne. Škoda jen, že se nedozvíme výsledek soudního řízení. Kniha patří do série, což jsem nevěděla, ale dá se číst i samostatně. Vrhnu se na předchozí díly, a budu doufat, že autorka vydá další pokračování.

Kaja1
17.03.2021

Byla to první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Příběh měl spád, bylo zajímavé sledovat stopy, které nás zavedou až na konec druhé světové války.

Terka1975
13.04.2020

Karen je sympaťačka, příběh byl svým způsobem zvláštní a na mě působil příliš jednoduše. Ovšem byrokratického papírování a věčného pití kafe jsem si užila docela dost.

ivoiro
29.01.2020

Celkem zajímava kniha. Rád se kouknu i po dalších příbězích této autorky.

bon2
24.01.2020

Jak mám spisovatelku ráda, tak tahle kniha se moc nepovedla. Stěží uvěřitelná zápletka, přílišné náhody a jednoduchý scénář mi dost vadily. Překlad taky nic moc. Škoda.

gordon13
17.01.2020

Moc pěkná kniha, téměř jsem zapomněla jaká je paní Val skvělá spisovatelka, kdysi jsem četla spoustu jejích knih, jsem ráda, že jsem ji znovu objevila :-)