Ochotná zemřít

Ochotná zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432312/bmid_ochotna-zemrit-Aha-432312.jpg 4 111 30

Alvarezová & Pescoliová série

< 8. díl

Místo činu je stejnou měrou záhadné jako děsivé. Doktor Paul Latham a jeho manželka Brindel jsou nalezeni mrtví – každý leží ve své oddělené ložnici luxusního domu v San Francisku. Nikde není ani stopy po vloupání, ale přesto je zjevné, že pachatel nezavraždil náhodně zvolené oběti. Když se policistka Regan Pescoliová dozví o násilné smrti své sestry, cítí smutek aprovinilost. Neměla s Brindel nijak blízký vztah a téměř ani nezná svou dospívající neteř Ivy, tajnůstkářskou dívku, která se náhle objeví u dveří jejího domu. Pescoliová je sice na mateřské dovolené, ale pod tlakem výjimečných okolností se zaplete do vyšetřování, na němž se shodou okolností podílí její parťačka Selena Alvarezová. Podezřelých přibývá a stejně rychle stoupá i počet obětí... Pescoliové se zmocní mrazivý strach. Zpočátku si namlouvá, že ten pocit způsobují hormony a vyčerpání z raného mateřství, ale pak případ nabere děsivý zvrat. Její nejbližší i ona sama jsou vystaveni na milost a nemilost zabijáka, který udělá cokoli, jen aby ji viděl trpět.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Willing to Die , 2019

ctenarMarLnYI
13.04.2024 5 z 5

Celá serie super a napínavá.

essene
18.02.2024 3 z 5

Přišlo mi to malinko rozvláčné,ale jinak pěkné

SilvieSisinka
23.04.2022 4 z 5

Svižný thriller plný zápletek.

musivila
02.01.2022 5 z 5

Tento díl se opět točil hodně kolem Pescoliové a její rodiny. Poznáme dokonce i její sestry a neteř, kteří žijí v San Francisku. Avšak okolnosti je zavedou až do Medvědího Brodu.
Kdo četl všechny knihy ze série, není pro něj problém uhádnout, kdo je strůjcem veškerého zla, které nyní obestírá rodinu Pescoliové. A i když je Regan nyní na mateřské, duši policajtky v sobě nezapře. A to by nebyla ona, aby nešla trochu přes hranu.

„Ignorovala bolest, která se jí zařezávala do duše. Běž pořád dál. Nepřestávej hledat. A neustále se tiše modli.“

PS: Celou sérii jsem si užila a asi Alvarezové a Pescoliové trochu nadržuji a proto 5* ;)

monte
11.11.2021 4 z 5

Dobrá detektivka

Kami33
17.10.2021 4 z 5

Tuto sérii (Pescoliová - Alvarezová) mám ráda, ale tento konkrétní díl mě tolik neoslovil.

Pavlnka
03.08.2021 5 z 5

Mi se kniha líbila. Mělo to spád, osobní linie příběhu mě taky baví. Neřekla bych, že to nutně potřebuje pokračování, ale jestli bude, určitě si přečtu.

konicekbily
24.06.2021 3 z 5

Kniha je podivná směska detektivky, thrilleru, románu pro ženy, možná trochou psychologického románu a rozebírání osobního života hlavní hrdinky. A právě - je toho tolik a nezdá se mi, že by to do sebe zapadlo a měl bych pocit, že je to vynikající. Ne, je to průměr!

Januli
21.05.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, měla potenciál, byla jsem zvědavá jak je to s Ivi, ale ... zápletka mě bavila, ale rozuzlení bylo slabší.

moudivlacek
30.04.2021 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale opravdu stojí za to vydržet a pokračovat dál. Detektiv Regan je nyní na mateřské a nijak moc se kupodivu nehrne zpět do práce, její malý synek je pro ni vším, jen ji znepokojuje "podivné zlo" kolem jejího domova. A děj průběžně probíhá mezi San Franciskem a Montanou. Je tu hodně z osobního života Regan, hlavně se propírají vztahy jí a jejích sester. A pak tu je záhadná žena, která pořád plánuje "všem ukázat". A jsou tu problémy dospívajících dětí Regan. Jediný, kdo je stále stejný, mi přišel Santana.
Každopádně Regan poznává, že ona se nezmění a prostě je a bude policistka. A díky tomu, vše dopadne tak, jak .....

Leona333
12.02.2021 3 z 5

Tak nevím? Je tato kniha thriller, nebo detektivka? Dokonce snad napínavý milostný, zamotaný román? Shrnula bych, že od všeho trochu... Za mne taková letní, dovolenková, odpočinková četba.

petrzel
10.02.2021 5 z 5

Zase to byl nářez.

Katulinka69
09.02.2021 4 z 5

Opět jedním dechem

optimista55
07.02.2021 4 z 5

Kombinovaný dej kde Regan Pescoliová len okrajovo vyšetruje, ale je stredobodom diania. Detektívny príbeh sa odkláňa k rodinnému románu. Takže ako detektívka dosť slabé, ale aj tak je to celkom čitateľné.

WaN635
29.12.2020 3 z 5

Přečetla jsem většinu knih z této série a tato mě bavila ze všech nejmíň. Ani vlastně nevím proč, zápletka mi přišla překombinovaná, postavy pro mě občas nelogické. Každopádně Pescoliova jako matka miminka se mi líbila, Santana stále boží

PetraCy
18.12.2020 4 z 5

Dobré čtení, napínavý příběh...

veronika4001
28.10.2020 4 z 5

Lisa Jackson to umí lépe. Děj měl očekávanou dynamiku, svižnost, spád, měl i očekávanou atmosféru, vždyť sérii Alvarez & Pescoli známe. Něco mi tam ale nesedělo, připadalo mi to useklé, někde uprostřed bych dala několik stránek navíc, příběh se mi zdál ani ne tak nedokončený jako spíše nevyřešený, všechny otázky nebyly zodpovězeny. Také se mi zdá, a to přičítám k dobru, že obě hlavní hrdinky (Alvarez je trochu upozaděna) se s každou sériovou knihou nějak vyvíjí, je tam cítit takové to lidské stárnutí a zkušenosti. Už teď se těším až obě budou ve věku řekněme velmi zralých dam, jen nevím, jestli a kolik dílů Lisa Jackson plánuje v sérii Alvares & Pescoli napsat.

Ajinka88724
19.09.2020 5 z 5

Jako vždy jsem spokojená. Lisa je úžasná. Těším se na další knihu.

veveronka
05.08.2020 2 z 5

Za mě nejslabší díl ze všech.

bekule
16.07.2020 4 z 5

3,5
Pescoliová a její životní peripetie mě baví, takže zcela nekriticky půl hvězdičky přidávám. Jako detektivka je to slabší, thriller ani náhodou ale jako jednoduché odpočinkové čtení mě to bavilo oproti předchozímu dílu mnohem víc. Co mě vadilo je uspěchaný závěr, opět si pachatel vzal na mušku Pescoliovou a její rodinu ,což by bylo do Guinessových rekordů a chyběla mi Alvarezová.