Opatov Opatov komentáře u knih

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Příjemná detektivka, i když konec trochu pohádkový.... ale má spád a dobře se poslouchala.

15.09.2023 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Další z bezvadných historických detektivek se Steinem a Barbaričem. Tentokrát na známé téma. Hezky se četlo.

16.08.2023 5 z 5

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Vynikající knížka od české autorky. Už dlouho jsem nečetla tak skvělou detektivku. Těším se na další díl.

12.08.2023 5 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Kniha navazuje na Čas primadon. Bohužel jsem marně hledala detektivní zápletku. Dva detektivové celou knihu vyšetřují přestupek, který se vlastně ani nestal. Na své si přijdou spíš čtenáři, kteří se zajimaji o ezoteriku a malířství. Jako detektivka totální zklamání.

05.08.2023 2 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Četla jsem Hrob třinácté panny a historické detektivky. Tahle detektivka je umístěna do Brna. Nejsou tu potoky krve a má spád. Docela příjemné čtení od české autorky.

05.08.2023 4 z 5

Dneska půjdu spát až zítra Dneska půjdu spát až zítra Markéta Plechšmídová

Myslím, že námět se dal zpracovat líp. No a co se týká námětu, každý cestuje na vlastní riziko.....

30.07.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Čekala jsem něco úplně jiného. Čekala jsem něco na způsob Moje matka Marlene Dietrichová. Zpočátku jsem byla zklamaná, ale nakonec se mi příběh docela líbil. Asi tomu dost napomohlo, že jsem měla audioknihu, mimochodem výborně namluvenou.

23.07.2023 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Další přeslazený příběh. Další prvoplánové romantické vyprávění. Audio,úžasně namluvené, hlavně co se týká francouzského přízvuku. A pořád se mi tahle série moc líbí.

13.07.2023 5 z 5

No Filter No Filter Pavlína Pořízková

Opravdu ztráta času. Četla jsem Případ Pavlína i Léto modelky. Ale tohle je směs textů a vzpomínek, které vůbec časově nenavazují. Velké zklamání.

13.07.2023 2 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Audio, zřejmě jedině díky tomu jsem vydržela až do konce... Přechod od profesora k potápěčce se podle mého názoru moc nezdařil. I když pozitivní je, že v knize není tolik technických detailů.

12.07.2023 3 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Audio, jednodušší detektivka na dovolenou.
Knížky od Goffy mám ráda, ale tahle mi přišla slabší....

03.07.2023 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Audio. Už druhá kniha od autorky. Výborně vystavěna detektivka. Ale námět a hlavně konec pro mě byl hodně drsný, morbidní....

04.06.2023 5 z 5

Nejvlivnější ženy naší doby Nejvlivnější ženy naší doby Chiara Pasqualetti Johnson

Stručný přehled padesáti známých žen a jejich osudů. Doplněno řadou fotografií. Krásná knížka většího formátu.

08.05.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neuvěřitelné příběhy. Navíc mě fascinoval rozdíl mezi utrpením v příběhu profesorky, dělníka nebo převaděče a nepochopením vysokoškolačky z bohaté vrstvy. Musela jsem přečíst s přestávkami, protože kniha mě opravdu hodně a nadlouho zasáhla.

17.04.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Od Soukupové se mi zatím asi nejvíc líbila kniha Pod sněhem. Nikdo není sám k tomu má velmi blízko. Audio mi u jejích příběhů dost vyhovuje. Atmosféra pomalu houstne, vztahy se přiostřují a nelze vyhovět všem. Člověk se prostě musí rozhodnout. Postavy jsou dost reálné, přímo ze života. Myslím, že hodně čtenářů v nich najde částečnou podobnost se členy své rodiny. Drsné, ale super čtení. Doporučuji.

16.04.2023 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Další díl. Opět audio. Bývalý policista, dnes knihkupec pátrající na vlastní pěst. I v tomto dílu se pátrání překvapivě týkalo jeho dcery.....
Takže se těším na další pokračování.

08.04.2023 4 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Seriál HBO jsem neviděla. Audiokniha skvělá. Zpočátku jsem měla problém zorientovat se ve jménech. Audio byla dobrá volba, knihu bych možná nedokázala dočíst, ale takhle jsem byla rychle vtažena do děje...... Trochu mi to připomnělo Na západní frontě klid, hlavně začátek.

19.03.2023 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Nevím, přišlo mi zbytečně složité a komplikované. Rozhodně jedna z autorových nejslabších knih. Přitom předchozí příběhy s Jiřím Adamem z Dobronína se mi vždycky libily.

11.03.2023 3 z 5

Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Kurtizána: Příběh ženy, která okouzlila krále Gillian Bagwell

Komu se líbila Věčná Ambra, bude nadšen. Nechci kritizovat historická fakta. I když má jít o reálnou postavu. Ale jinak se těch skoro 500 stran četlo překvapivě dobře.

09.03.2023 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Audio. Další skvělý díl. Ondřej z Rohatce se vyrovná se svým nepřítelem a samozřejmě očekávám v dalším dílu nové problémy.... Ale to si budu muset počkat....

08.03.2023 5 z 5