Ookmalej Ookmalej komentáře u knih

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Pěkné čtení, Ben mě opět nezklamal. Jen je mi líto, že kvůli práci jsem čtení měla hodně rozkouskované.

19.07.2018 5 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Sice trošku slabší, ale pořád je to sir Pratchett a jeho čarodějky z Lancre. Těším se na další knihu o Toničce Bolavé.

26.03.2018 3 z 5

Svižné a pohodové čtení. Rozhodně to shrnuje můj způsob života, který jsem se až donedávna pokoušela (marně a zbytečně) změnit. Protože jsem zjistila, že žiju hygge už 28 let a líbí se mi to. Tahle kniha mi to potvrdila. Doporučuji všem, kterým stres už přerůstá přes hlavu.

29.01.2018 4 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Autorčin styl psaní mě nezaujal a příběh jakbysmet. Asi jsem to vzala za špatný konec nebo to zkrátka není můj styl četby. Snažila jsem se do strany 90. Nudilo mě to. Ovšem tím nechci odradit milovníky (a milovnice) historických romancí. Věřím, že kniha si své čtenáře našla, ovšem já se k nim neřadím.

03.09.2017 2 z 5

Poslední hlídka Poslední hlídka Sergej Lukjaněnko

Asi nejvíce vzrušující díl všech Hlídek. Knihu jsem si vychutnávala slovo za slovem, což se mi stává jen výjimečně. Kdykoliv se k příběhu ráda vracím už jen proto, že se odehrává ve Skotsku a také je tam konečně dosazen chybějící díl skládačky odpovědí, které jsem marně hledala v předchozích dílech. Jednoznačně doporučuji všem milovníkům ruské sci-fi literatury.

03.08.2017 5 z 5

Bludiště odrazů Bludiště odrazů Sergej Lukjaněnko

Tuto knihu jsem přečetla několikrát a stále se k ní vracím. Lukjaněnkův náhled na problémy světa sešněrovaného vlastní iluzí svobody ve formě Hlubiny mě fascinuje pokaždé, když knihu znovu otevřu. Pokaždé v ní najdu novou myšlenku, kterou jsem předtím přehlédla nebo jsem jí nevěnovala pozornost. Doporučuji všem lidem, kteří se nebojí myslet a v duchu diskutovat s autorem.

03.08.2017 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Fantastická kniha. Bála jsem se, že tam bude postav jako na orloji a zbytečné sexuálně násilné scény jako např. ve Hře o trůny, ale byla jsem mile překvapena. Kniha má spád, nezdržuje se zbytečným patosem a navíc je krásně rozpoznatelná autorova láska ke Skotské vysočině. Musím říct, že po delší době jsem objevila "čerstvý vítr" ve fantasy ságách. Mohu jen doporučit.

27.07.2017 5 z 5

Drion opouští Zemi Drion opouští Zemi Václav Klička

Nadčasová kniha! Až mě mrazí, jak je to aktuální (když si v textu semtam odmyslíte výrazy jako "imperialiasta" nebo "soudruh", které jsou tam jen kvůli době, v níž kniha vznikla). O to víc mě mrzí, že autorovy povídky psané rusky nebyly přeloženy do češtiny. Konec knihy byl mrazivě depresivní.

01.11.2022 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Finbar Hawkins

Toto zařazuju do kategorie "divná knížka". Formát knihy a jazyk autora je místy snový, takový nejednoznačný. Někomu se tento styl můże líbit, jen kostra příběhu je taková polámaná. Během čtení ztrácím nit a nevím, co se děje a kde se přesně v čase nacházíme. Zkrátka tohle bylo za mě hmátnutí vedle.

04.09.2022 2 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Sotva se zacala story obstojne vyvijet, zahltila me autorka zbytecnymi prazdnymi zvasty postav a cely pribeh uplne ztratil napeti. Postava doktora Faradaye mi byla cim dal nesympatictejsi a ke konci knihy mi byl uplne odporny. Docetla jsem knihu s vypetim sil.

07.08.2022 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Bylo to lepší než dosud přečtené duchařiny. Jen některé nelogické věci mi opět neseděly. Mezi námi, mrtvolu starou 24 hodin nemůžou ve velkém žrát červi. Taky mi profilově nesedí motivy vraha. Ale jinak na béčkový horor je to čtivé. Ideální na dovču na chatu.

15.06.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Dobra ducharina pro oddech od vazne literatury. Jen mi vadily obcas logicke chyby typu, ze huste prsi, ale o dva odstavce na hrdinu zasviti mesicni svetlo. Nebo je noc a o pul stranky hrdinu osviti paprsky slunce...
Kazdopadne pribeh me celkem bavil. Jen na hlavnim hrdinovi je poznat, ze knihu psala zena. Mnoho myslenkovych pochodu mi na Daniela vubec nepasovalo.

01.04.2021 3 z 5

Kniha o Jizerských horách Kniha o Jizerských horách Miloslav Nevrlý

Autor pise poutavym jazykem, predklada mnoho zdroju povesti a mnohdy vyvraci jejich pravdivost. Poslouchala jsem rozhlasovy vyber povesti z knihy a musim rict, ze misty je to trochu morbidni. Samy pomnik, vrazda, sebevrazda a nestesti. Casto kroutite hlavou nad tmarskymi fantaziemi lidi (napr. povesti o slavnem a pokrokovem leciteli doktoru Kitlovi).
Nicmene bydlet trochu blize Jizerskym horam, hned si udelam vylet po zminenych mistech.

20.01.2021 4 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Asi jsem od toho čekala něco jiného. Po 70 stránkách jsem knihu jen zběžně prolistovala a je mi jasné, že tohle nebude můj šálek čaje. Děj je jako u levné slaďárny, kterou dávají každou neděli po obědě v telce, aby u toho přejezenej divák nemusel moc přemýšlet.

16.07.2020 1 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tak nevím. Ze začátku to vypadalo napínavě, ale pak už to bylo celé takové zamotané. Světlý moment byl v těch střizích do Jižní Ameriky a pak ta napínavá scéna, kdy Beatě míří vrah na hlavu a odpočítává. Ale zbytek toho mě nějak neuchvátil. Když to srovnám se Sněhulákem, je to slabý odvar. Celou dobu jsem se nutila do toho to dočíst, protože je to přece Nesbø, ale jsem rozčarovaná. Podobně jako v Netopýrovi.

06.04.2020 2 z 5

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Tradiční hororové povídky. Sice jsou některé pasáže hůře vstřebatelné (autorův styl psaní je poplatný začátku 20. stol.), ale stále pro mě Lovecraft zůstává klasikem žánru, kterého by si měl přečíst každý. Kniha se čte celkem svižně. Povídky na sebe mohou i navazovat ve smyslu, že autor v jedné povídce dokreslí svět, jehož strukturu načrtnul v povídce předcházející. Což tříbí čtenářovu pozornost.

07.01.2020 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Oddechovka (alespoň pro mě). Četlo se to velmi svižně a byla to aspoň nějaká změna oproti "Holeovským" mrazivým příběhům.

30.10.2019 3 z 5

Snídaně v poledne Snídaně v poledne Ivan Kraus

Zábavná a přitom místy hořko-sladká série zážitků loutkoherecké skupiny, kterou okupace Československa donutila k pestrému životu v zahraničí. Poslouchala jsem to jako audioknihu, kterou četl sám autor. Působivý vhled do života herců a varietních umělců. Mohu jen doporučit.

16.01.2019 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Jsem rozčarovaná. Stále jsem měla tendence srovnávat knihu s Marťanem (i když vím, že bych neměla). Navíc mi hlavní hrdinka byla tak protivná a nesympatická, až jsem se sama lekla. Ovšem jako klasické sci-fi je to čitelné. Jen nesmíte srovnávat s Marťanem.

04.09.2018 3 z 5

Prokletí rodiny Fearů Prokletí rodiny Fearů Robert Lawrence Stine

Prní kniha série Stopy hrůzy, kterou jsem jako malá četla. Končí to netypicky, ale to je prostě styl psaní pana Stinea. Tuhle knížečku miluju. Je taky první, kterou jsem si ze sentimentality pořídila po letech do své knihovny. Miluju příběhy z Fear street!

04.06.2018 5 z 5