ondra1995 ondra1995 komentáře u knih

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Krásně satirické dílko.

28.08.2012 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Jednoduché, svižné ale i hezké.

27.08.2012 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Od knihy jsem čekal popsané různé sexuální praktiky. Místo toho se mi dostalo neuvěřitelného dramatického příběhu plného kritiky a dvojsmyslů Humberta Humberta. Rozhodně se jedná o dobrou knihu, ale strhávám jednu * za pro mě příliš nudné partie vypsaných navštívených míst apod.

20.08.2012 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Musím říct, že mě Tajemná komnata bavila více než Kámen mudrců. Není to už taková pohádka.

15.08.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když jsem kdysi četl první díl, byla to ještě pohádka, kterou jsem poctivě přelouskal, i když jsem viděl film již před tím.

15.08.2012 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Nezapomenu, jak jsem se těšil na hodiny čtení někdy v 5. třídě, kde jsme Mikeše četli.

Živý svět Živý svět Simon Adams

Encyklopedie mého dětství.

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Výjimečná kniha v mé knihovně.

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Tuto knihu jsem si vzal kdysi na dovolenou k moři. Nepamatuji si přesně děj, ale pamatuji si, že jsem nestačil valit oči.

14.08.2012 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Krásná knížka nejen pro děti.

Rambo II (Rozkaz) Rambo II (Rozkaz) David Morrell

Druhý díl jsem již tak nehltal jako první.

Dinosauři Dinosauři Rachel Firth

Jako dítěti milujícímu film Jurský park se mi líbila snad každá takováto kniha.

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství.

Pavlínka a Vítek ze statku Pavlínka a Vítek ze statku Heather Amery

Nedávno jsem na tuto knihu narazil na polici. Děj si nevybavím, ale podle toho, jak byla kniha ošoupaná se mi asi musela kdysi líbit.

Pětka u moře Pětka u moře Enid Blyton

Už jsi ani nevybavím děj tohoto dílo, čtení několika dílů Pětky v dětství způsobilo, že se mi děje míchají.

Pětka a zloději Pětka a zloději Enid Blyton

Jako dítě jsem byl rád za každý nový díl Pětky, co mi babička koupila.

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Nebudu vypisovat stejná pozitiva jako u Slunečního města.

14.08.2012 5 z 5

Jedna z mých úplně prvních přečtených knih. Nikdy jsem se k ní sice nevrátil a moc se mi už nevybavuje, ale pamatuji si, jak jsem se těšil, jak si před spaním přečtu dalších několik stránek.

Velcí dinosauři Velcí dinosauři Zdeněk V. Špinar

Jako mladší jsem měl o dinosaury zájem, a proto se mi líbila snad každá kniha o nich.

Půlnoční přízrak Půlnoční přízrak Robert Lawrence Stine

Kniha se tváří, tak jak bych si představoval od knihy s takovým titulem. Ale pak přijde šokující konec a očekával bych pokračování, které bohužel nebo bohudík není.