olívoil olívoil komentáře u knih

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

Zajímavá kniha..........téměř celá jen o dvou osobách......rozuzlení téměř na konci, pak vražda, která se objevuje dost často...........nicméně konec? tak trochu otevřený........celkem mě kniha zaujala

06.10.2022 4 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Opět jsem se úžasně bavila. I v této knize jsou části, které byly zfilmovány. Doporučuji všem, kdo se chtějí pobavit.
Věnováno majoru Haluškovi : "Čo bolo, to bolo, terazky som civil".

25.09.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Zatím poslední příběh Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků Oty a Diviše opět nezklamal.........vyšetřování stejného případu ze dvou stran...........o co se jednalo? o majetek........faleš, zlo a smrt nevinných lidí

09.09.2022 5 z 5

Lovec duchů Lovec duchů James Herbert

psychohoror, ještě nikdy jsem nečetla takový styl..........líbilo se mi to a umím si představit zfilmování takovéto knihy

01.09.2022 5 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky mě stále baví, nejinak je tomu i v tomto případě...........zajímavá zápletka v nejvyšších kruzích

01.09.2022 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Krásný příběh o životě malého děvčátka v horách, později ve městě a opět v horách u dědečka.........přátelství, ale i zloba, radosti i zármutek vše v knize pro děti a mládež, ke které jsem se konečně dostala jako dospělá, ačkoli mám knihu doma již od školních let

25.08.2022 5 z 5

Výstup na Eiger Výstup na Eiger Ota Pavel

Pan Ota Pavel........komentátor, novinář a spisovatel...........v této knize je spousta sportovních povídek o sportovcích, které mnozí z nás vůbec neznají (vyjma Zátopka)..........krásné, lidské, někdy i smutné povídání, jak to sportovci v minulosti neměli vůbec jednoduché...........ale sport je bavil, dělali ho s lásko, i když před tréninkem chodili někteří z nich do práce a hlavně..........neměli takové vybavení, jako dnešní sportovci............knihu jsem četla jako teenegerka a teď jsem po ní opět ráda sáhla

12.08.2022 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Opět skvěle napsané........zajímavé..........a tentokrát lze bez nadsázky použít větu :"Za vším hledej ženu"...........v tomto příběhu rovnou tři ženy...........skvělé, pane spisovateli

05.08.2022 5 z 5

Poslouchej toho s pistolí! Poslouchej toho s pistolí! Ladislav Beran

Kriminální příběhy od pana Berana mě baví............jde sice o příběhy vloupaček a krádeží, ale to vůbec nevadí.............příjemné krátké povídky

29.07.2022 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Nejdříve jsem se bála číst knihu od somálské autorky, ale mile mě překvapila...........čtivá, zábavná, místy napínavá........nemyslím, že budu číst další knihy této autorky, ale každopádně doporučuji..........je to taková "africká Popelka"

23.07.2022 5 z 5

Letadlo z Pisy obsazeno Letadlo z Pisy obsazeno Karel Malina

Miluju knihy se sportovní tématikou..........tuto knihu mám už od střední školy, přečtena mnohokrát..........teď i z důvodu čtenářské výzvy............krátké povídky od rozhlasového sportovního komentátora..........doporučuji všem, kdo rádi čtou o sportu

20.07.2022 5 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Miluju knihy Oty Pavla, hlavně ty o sportu, četla jsem je již při studiích a ráda se k nim vracím.............příběh o Jiřím Raškovi je opravdu psán jako pohádka...........doporučuji

24.05.2022 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal...........řešení bylo zajímavé.........a líbilo se mi, že i na Bezdězu se dějí nekalosti........tentokrát pomohly i královy dcery

24.05.2022 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Bylo to hodně zapeklité, i když závěr byl naprosto logický...........vyšetřoval tentokrát i Diviš, velké + autorovi.............kniha se mi opět líbila a chystám se na další

27.04.2022 5 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Kam až může vést zapovězená láska a myšlenky zlé a chtivé ženy?............opět se mi kniha velice líbila............

17.04.2022 5 z 5

Diamantová sekera – Baltské pohádky Diamantová sekera – Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Samozřejmě bych do této kategorie zařadila Děti z Bullerbynu, ale již jsem tuto knihu využila v jiné výzvě. Diamantová sekera je kniha nádherných baltských pohádek o lásce, štěstí, závisti, zlobě, prostě o tom, co k pohádkám patří. Je krásně ilustrovaná a jako holka jsem ji mockrát četla. Teď jsem se k ní ráda vrátila. A pohádky čtu i vnoučkovi, když k nám přijede.

09.04.2022 5 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Knihu jsem si zvolila ve čtenářské výzvě 2021 a konečně se k ní dostala, bylo to pěkné oddychové čtení, seznámila jsem se s rodinou Durrellových a mnohdy jsem se pobavila laskavým humorem.

16.03.2022 5 z 5

Zásnuby se smrtí Zásnuby se smrtí Roman Cílek

kriminální povídky.............spíše oddychové čtení, nic napínavého...........popravdě jsem četla od autora lepší knihy

12.03.2022 4 z 5

Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory Ivan Klíma

zajímavé povídky točící se výhradně kolem žen...............mnohdy opravdu hororové............některé situace bych fakt nechtěla prožít

12.03.2022 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nestvůry, které si neváží lidských životů............nestvůry, které rozhodují o tom, zda naprosto pro ně neznámý člověk bude žít, či nikoli...........opět skvěle napsaný příběh, ale toto mi na příběhu nesmírně vadilo

11.03.2022 5 z 5