olívoil olívoil komentáře u knih

Poslední modlitba Poslední modlitba Veronika Černucká

Moje druhá kniha od této autorky a tentokrát musím pochválit. Již to mělo "hlavu - patu". Četlo se to samo a moc mě děj bavil.

18.04.2024 5 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Jsem ráda, že se za mého mládí takovéhle knihy pro mládež nepsaly. Tolik sexu, otevřeného psaní o tomto tématu........pak se nemáme divit, že již 13 - 14tileté dívky pospíchají do "světa dospělých", když čtou takovéhle knihy.
Jj, jsem stará škola a myslím, že by určitá témata neměla být nabízená mladým dívkám tak napřímo.
Jistě, v příběhu jde o daleko zásadnější problémy a příběh je pěkný, četla jsem v rámci ČV.
Doporučuji, ale ne malým holkám.

02.04.2024 4 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Jiné postavy než ze sérií.........pěkná zápletka a ukázáno, že se v městské radě intrikovalo už ve středověku, takže nyní? Nic nového pod sluncem :D
Pěkně napínavě a poutavě napsáno, doporučuji.

17.03.2024 5 z 5

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Některé povídky byly milé, některé drsné, kniha se dobře četla , ale úplně mě neoslovila, jak jsem o ní slyšela recenze.
Nicméně v rámci ČV doporučuji.

04.03.2024 4 z 5

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Tak to byla síla, možná, že se to děje i někde kolem nás a nikdo o tom neví.
Incest v rodině a do toho od 12 let........často jsem kvůli popisům situací musela knihu odkládat, protože toho na mě bylo až moc.
Nerozumím tomu, že se ženy neumí bránit, mají pocit viny, ačkoli jsou oběťmi.
Nicméně doporučovala bych přečíst hlavně mladým dívkám.

29.02.2024 5 z 5

Návrat z Budapešti / Viola / Každý má svůj den Návrat z Budapešti / Viola / Každý má svůj den Josef Kadlec

Příběh z minulého století, pracovní záležitosti, intriky, práce ve velké firmě se zahraničními kontakty a do toho pěkný letní příběh s mladou slečnou.
Dnešním mladým lidem však tato kniha nic neřekne.
Zbylé dva příběhy dočtu později.

29.02.2024 3 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Nevím, nějak jsem se v příběhu ztrácela. Místy jsem se usmála, bavilo mě přeskakování do světa kouzel, ale pak se tam objevily postavy z minulých dílů a byla jsem ztracena.
Nicméně kniha je příjemně napsaná, a tak jsem dokončila celou trilogii.
Doporučuji.

27.02.2024 4 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Pan spisovatel opět nezklamal..........konec byl vylíčen jako u Hercula Poirota a vše tam bylo shrnuto naprosto jasně a precizně.
Tak už se těším na dalšího Oldřicha z Chlumu, panoše Otu a věrného přítele Diviše.

13.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Naprosto fantasticky napsaný další díl.......skoro 800 stránek, ale četlo se velmi dobře. Zařadila jsem si knihu do Dětské čtenářské výzvy 2023.
V knize toho bylo samozřejmě mnohem víc než ve filmu.
Další díl je na obzoru.

31.01.2024 5 z 5

Voňavé léčivé pohádky Voňavé léčivé pohádky Adéla Zrubecká

Naprosto netradiční pohádky, které mají podtext rady, jak pomoci svým dětem, když je něco bolí, trápí...........využití léčivých rostlinek a v závěru i rady pro rodiče.
Super, kniha mě bavila, četla jsem v rámci loňské dětské čtenářské výzvy.
Doporučuji rodičům malých dětí.

19.01.2024 5 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Tentokrát mi přišel příběh příliš zdlouhavý a některé myšlenky se často opakovaly. Nicméně jako oddychovka opět nezklamal

15.01.2024 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Úplně jiná kniha od E.M.Remarqua, jako slečna školou povinná jsem viděla zfilmováno - Bobby Deerfield.
Ačkoli je Lillian blízko smrti - má tuberkulózu, snaží se konec svého života prožít naplno po boku silničního závodníka........ten však umírá při svém posledním závodě.......jak je ten život zvláštně komplikovaný.
Knihu doporučuji.

02.01.2024 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Kniha mě pobavila, občas jsem i brečela smíchy......pěkná oddechovka, doporučuji.

01.01.2024 5 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Další díl Řady nešťastných příhod, ke které mě dovedli mí synové, takže mi ji doporučili...........těším se na další díly.......přečteno v rámci Dětské výzvy 2023

28.12.2023 5 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Opět poutavé čtení (co také od pana Vondrušky čekat, že?).......vrah se inspiroval textem v knize, ale bohužel vše až příliš překombinoval, proto byl dopaden

18.12.2023 5 z 5

Pokojík v podkroví Pokojík v podkroví Wanda Wasilewska

život 4 dětí - sirotků z doby mezi dvěma světovými válkami. Nejstarší dívka pracuje v továrně, mladší bratr studuje, sestřička se stará o domácnost a nejmladšího bratříčka..........je to taková klasicky socialistická literatura, ale je v ní něco krásného...........

16.12.2023 3 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Mně se kniha opět velice líbila...........jen jsem se ztrácela ve skalách, nemám představivost, jak se tam lotři i potom vyšetřovatelé pohybovali. Ano, je to nějakým způsobem popsáno, ale.......
Území nazvané polem mrtvých je logicky takto pojmenováno.
Knihu opět doporučuji

12.12.2023 5 z 5

Někdy přijde i láska Někdy přijde i láska Stanislav Rudolf

Stanislav Rudolf..........můj nejoblíbenější autor teenegerského věku, ráda po něm sáhnu i dnes. Vzpomínám na své první lásky, na první sex, první zklamání..........jéééééé to byly časy. Tuto knihu jsem četla poprvé.

03.12.2023 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Špatně se mi do knihy začítalo, ale bylo to asi proto, že jsem v té době měla hodně "rozlítané" myšlenky..........kniha mě pak opět vtáhla a rukopis autora zapůsobil jako vždy...........opět doporučuji těm, kdo mají rádi oddychové knihy a historické detektivky

12.11.2023 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Kniha se mi moc líbila..........byla zajímavá......pan Vondruška mě opět nezklamal

03.11.2023 5 z 5