olívoil Online olívoil komentáře u knih

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Několikrát jsem viděla zfilmováno. Moje 1. kniha od A.C. Doyla..........úžasně čtivě napsáno. Vřele doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Ačkoli jsem se dlouho zdráhala knihu číst, nevěřila jsem, že by se mi mohla líbit, byl to omyl. Kniha je skvěle napsaná, poutavá, a proto ji vřele doporučuji.

28.04.2023 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

a zase se budu opakovat........kniha se mi líbila.....první případ mladičkého Jiřího Adama z Dobronína.......... zamotané, ale ve výsledku zcela jasné, jdu na další knihu z této série

27.04.2023 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

A zase oddychová četba, druhý příběh se mi líbil víc, opět - za vším hledej ženu, tentokrát ctihodnou jeptišku :D
Opět doporučuji všem, kdo mají rádi jednoduché příběhy.

20.04.2023 5 z 5

Myš dobré naděje Myš dobré naděje Stanislav Rudolf

Kniha se mi moc líbila......jako holka jsem knihy Stanislava Rudolfa hltala, ale spíš holčičí románky............tento příběh byl ale také poutavý , doporučuji hlavně mládeži, byť neobsahuje mobily, noťasy, ale to pravé kamarádství a rodinné příběhy

13.04.2023 5 z 5

Můj život se lvy Můj život se lvy George Adamson

Jako holka jsem viděla mnohokrát film "Volání divočiny" - příběh lvice Elsy. Georege Adamson, jehož se příběh týkal napsal tuto knihu, kde popisuje svůj a Joyin život v Keni a také to, jak byl natáčen již zmíněný film.
Kniha je poutavě napsaná, doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy divoce žijících zvířat.

15.03.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Je to pohádka? Není to pohádka? No, každopádně to není pohádka pro malé děti, je v ní mnoho filosofie. Mám ji doma už hodně dlouho, od školních let, přesto jsem si ji teď přečetla poprvé............vřele doporučuji

07.03.2023 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět jsem se místa smála opravdu nahlas, příběh rodiny Kostků mě prostě baví.........jdu na další díl

28.02.2023 5 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Nejdřív jsem si nebyla jistá touto četbou, ale je zajímavé dozvědět se určité skutečnosti přímou účastnicí..........opravdu je to zvěrstvo a nechtěla bych to zažít. Už vůbec ne jako máma s malým dítětem.
Doporučuji všem škarohlídům.

22.02.2023 5 z 5

Vánoční pohádky z celého světa Vánoční pohádky z celého světa Martina Drijverová

Nádherné pohádky s vánoční tématikou z celého světa. Vůbec jsem je neznala. Přečteno v rámci dětské výzvy. Doporučuji všem maminkám a babičkám s malými i většími dětmi. Kniha je nádherně ilustrovaná.

10.02.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Chris Carter trochu polevil v brutalitě vražd, za to se více věnuje psychologii pachatele..........nicméně jsem vraha neuhádla, ostatně jako vždy :D............knihu vřele doporučuji

08.02.2023 5 z 5

100x o láske 100x o láske Tomáš Janovic

Pobavilo......nenáročná kniha s kresleným humorem o 32 českých a slovenských autorů

06.02.2023 4 z 5

Vánoce u Rumcajsů Vánoce u Rumcajsů Václav Čtvrtek (p)

Nepamatuji si, že bych viděla tento příběh jako večerníčkový, ani jako malá, ani později. Knížka je naprosto úžasná, doporučuji všem maminkám a babičkám, kde jsou v rodině malé děti..............přečteno v rámci dětské výzvy

05.02.2023 5 z 5

Velký oheň Velký oheň Barbara Veit

Příběh 15letého chlapce žijícího s rodinou v Austrálii..........miluje koně a hledá si cestu k otci, který skrývá tajemství........sblíží se až ve chvíli, kdy vypukne obrovský požár..........přečteno v rámci Dětské výzvy

03.02.2023 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Případ se tentokrát týká dost osobně hlavní postavy celé série, tedy vyšetřovatele Jiřího Adama z Dobronína a bohužel v čase adventním, kdy si jede domů odpočinout. Avšak lumpům je jedno, kdy své zločiny provozují.
Opět pěkné počteníčko, doporučuji.

31.01.2023 5 z 5

František z kompostu František z kompostu Simona Smatana Čechová

Moc pěkná kniha pro malé děti, zvolila jsem si ji do "dětské čtenářské výzvy", které se letos také věnuji.

24.01.2023 5 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Opět dva skvělé detektivní příběhy ze středověku......a myšlenka? Za vším hledej ženu (u obou případů).

15.12.2022 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Další 3 příběhy královského písaře Jiřího Adama a jeho pomocníka Petra, kdy vyřeší zapeklité případy..........v jednom jde Petrovi o život, opět poutavé čtení

06.12.2022 5 z 5

Příběhy královského písaře a jeho pomocníka, s kterým se seznámili na cestě do Plzně. Opět se řeší kriminální příběhy , tentokrát v polovině 16.století..........3 příběhy v jedné knize

06.12.2022 5 z 5

Útěk do klece Útěk do klece Jan Cimický

Zajímavý příběh z minulého století...........autor známý psychiatr a sexuolog Jan Cimický............jak je "jednoduché" dostat se do maléru, do psychiatrické léčebny, do vězení..........stačí být v nesprávný čas na nesprávném místě, mít strach, udělat, co mi kdo přikáže........nemít žádné zájmy a koníčky...........zajímavá kniha

21.11.2022 5 z 5