Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory

Miláčkové chřestýši a jiné ženské horory https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3247/bmid_milackove-chrestysi-a-jine-zenske-h-660ace734ff2c.png 3 28 7

Nová povídková sbírka Ivana Klímy je věnována většinou ženským hrdinkám. Některé z nich jsou bezelstné, nepůvabné a nesebevědomé bytosti, které v touze po lásce zapřou samy sebe, aby poté, co si urvaly něco štěstí s mužem, o kterého vlastně ani nestály, zůstaly stejně osamělé jako předtím, navíc se strachem nebo hrůzou, které jim takový vztah přinesl. Jiné jsou naopak dračice, naklonované ženy barbíny, ženy podnikatelky, ženy dobyvatelky slasti, pro niž jsou schopny všeho, i zločinu. Označení horory v podtitulu této knihy znamená, že hrůza je nám v patách, jen ji nazvat pravým jménem. Dotisk r. 2008... celý text

sachista
01.02.2024 3 z 5

Ivan Klíma patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům. Touhle sbírkou mě docela překvapil, sice je jeho styl v některých případech patrný, nicméně žánrově se odklonil. Některé povídky byly napínavé, jiné mrazivé, některé méně povedené. Preferuji přece jen jeho tradiční literární počiny.

olívoil
12.03.2022 5 z 5

zajímavé povídky točící se výhradně kolem žen...............mnohdy opravdu hororové............některé situace bych fakt nechtěla prožít

jan6775
08.09.2020 2 z 5

povídky mě moc nezaujali . Oddychová četba.

julika
15.07.2020 4 z 5

Už po přečtení první povídky - Miláčkové chřestýši ve mně podivně hrklo. Nejsou náááhodou ti muži zákeřnější než my ženy? ! :-D

(Perfektní povídky pro ženy a slečny ukazující, jak šílené osudy na nás občas číhají...)
Doporučuji!

radus
25.01.2019 3 z 5

Některé povídky byly zajímavé, jiné méně, ale kdo má rád povídky, určitě si přijde na své.

LucieD81
02.08.2016 2 z 5

Kvalitní autor, dobře napsaná kniha, jen mě asi úplně nesedla, nezaujala, vracet se k ní určitě nebudu.

aannyy
08.10.2012 5 z 5

Skvělá knížka, chvílemi mi bylo skoro do pláče, chvílemi jsem se neudržela smíchy na uzdě :-)