Olia Olia komentáře u knih

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

skvělé, vtipné, dojemné, dovádějící k úvahám o tom, co je v životě důležité..
něžná poznámka - jen slova"bolí" je tam možná nadbytek

26.01.2018 5 z 5

Kniha mě tak moc potěšila, obohatila, nadchla, humor přesně podle mého gusta.. na 18.4. už mám vstupenku do Světozoru v Praze na Zibí projekci..
Ta spontánnost, radost ze života a naprosto pozitivní přístup je nabíjející a záviděníhodné.. a i to milé vyznání na konci knihy mě dostalo!
Krom toho jsou samo moc zajímavé i postřehy z cest.. nikdy by mě nenapadlo, že se vůbec dá po Číně takhle bezstarostně šmejdit..
pro mě jednička!!! :-))

17.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

já přečetla rychle a jedním dechem.. vím, že cejtit se jako ty holky v knize, bych fakt nechtěla :-)

10.02.2017 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Uf! dočteno! Přiznám se, že jsem se hodně těšila na čtení.. sama už 6.tým rokem kešuju a moc jsem se bavila líčením kačerských reálií nezasvěceným.. jen jsem ze začátku příběhu, než mě děj vtáhl, trochu hudrala nad překladem nebo možná vůbec celkem nudným jazykem vyprávění.. ale to bylo tehdy, když jsem ještě měla čas chytat lelky.. :-)) pak už jsem sotva dýchala a četla a četla.. zápletka dobře vymyšlená a propletená.. Týpka, co za tím vším stojí, jsem vytušila po nějaké době.. jen závan poznání.. jsem ráda, že nám to s Beou nakonec fakt klaplo.. :-)) Včera jsme se věnovali s přítelem geocachingu v divných pustých lužních lesích kolem Ohře a musím přiznat, že trochu úzkosti tam bylo.. :-) takže po kačersku: DíKeš! :-)

30.09.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Taky bych chtěla mít na terase tučňáka.. kámoše.. zažít tak huboké přátelství, mít se komu vypovídat.. :-) mile napsáno, k tomu navíc prima cestovatelské vyprávění a sympatické vydání knížky.. tučňáky odteď prostě žeru..

01.09.2016 5 z 5

Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale Alice Horáčková

Četla jsem jedním dechem, naprosto úžasně zpracováná biografie, včetně grafické úpravy.. dechberoucí obraz šedesátých let v kolážích s absolutně svobodnou smutnou a veselou holkou.. jsou v ní všechny ty touhy, na které ostatní nenašli odvahu.. (i já trochu obdivuju, trochu závidím a snad trochu rozumím)

26.05.2015 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

přečetla jsem ji jedním dechem, moc dobře napsaná.. působila na mě trochu nervně, zvlášt v jednu chvíli, kdy se odehrává najednou tolik událostí.. :-))

02.04.2014 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

jedním dechem.. uff! :-)

24.02.2014 5 z 5

Prázdné zrcadlo Prázdné zrcadlo Janwillem Van de Wetering

Dostala jsem ji kdysi od tatínka, je to pro mě bible! Pro hledání cesty, jak pochopit sebe sama a podstatu života dokonalá knížka..

10.01.2014 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Přečetla jsem v cuku letu.. trochu jsem už o Monice slyšela kdesi v nějaké reportáži.. styl knížky není úplně vyrovnaný, ale o to více autentický.. nejde tu o rady na cesty, ale o odhodlání porazit sama sebe.. velký obdiv k odvaze, která je opravdu neuvěřitelná! Určitě mohla být kniha podrobnější a víc do hloubky, ale už jen to, že si asi po cestě po všem tom obstarání se sama sebe psala někde v zimě poznámky či deník, je obdivuhodné.. jde tu hlavně o pocity, o vnitřní boj! díky za knihu :-)

12.08.2019 4 z 5

Multikulti pindy jedný český mindy Multikulti pindy jedný český mindy Iva Pekárková

Bible tolerance a zdravého rozumu! Barevné, zajímavé, nadčasové, nadmaločeské, empatické a obdivuhodné, nikoli však zidealizovaná realita, prostě tak jak to leží a běží! V dnešní hysterické době hladivé zjevení...

01.11.2017 5 z 5

tady jsem byla trochu zklamaná.. nebyla to až taková bomba jako stařík (teda viděla jen film) a analfabetka.. hrozně se to táhlo..

10.02.2017 3 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

skvěle napsaná knížka..o mém oblíbeném městě.. :o)

07.08.2014 5 z 5

Léčba Schopenhauerem Léčba Schopenhauerem Irvin D. Yalom

Čtivá knížka, moc, ale Nietzsche se mi líbil stejně o chlup víc.. Schopenhauerův, potažmo Philipův postoj k životu mě děsně popuzoval.. ze začátku jsem se v duchu hodně vztekala.. Vývoj a proměny celé skupiny bylo moc zajímavé sledovat, hodně jsem přemýšlela o tom, zda bych zvládla takové sebeodhalování.. odkopat se a hlavně pak ustát ten drsný rozbor..fakt, nevim nevim :-))

23.06.2014 4 z 5

Vila Inkognito Vila Inkognito Tom Robbins

moc líbilo..R. má nepřekonatelná přirovnání.. a vyguglila jsem si tanukiho.. přiznám se, že byl pro mě novinka i se svou "výbavou" :-)
Robbins je prostě skvělej..

22.05.2014 4 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Hodně silná kniha.. takový tvůrčí a inspirativní způsob života, ten bych brala.. kdyby.. :-)

19.01.2014 5 z 5

S Matyldou po Indu S Matyldou po Indu Jaromír Štětina

Má oblíbená, četla jsem ji jako holka a strašně toužila zažít to dobrodružství s nimi.. Vzpomínám si z Matyldy na pomůcku, jak si pamatovat hlavní město Pakistánu, kde Indus teče :o) , v partičce je i Sláma.. a ostatní mu přiznávají, že " i Sláma má bád", asi aby nebrečel.. :o)), moc pěkná knížka..

17.01.2014 5 z 5

Jiřinka poručík / Cikánečka Zuzka Jiřinka poručík / Cikánečka Zuzka Marie Voříšková

To jsou věci! Jako malá holka jsem tuhle knížku po mámě četla, myslím, že je ještě někde na chalupě, pokud si vzpomínám, byly v ní místo ilustrací fotky.. tady se najde fakt všechno!:-)

17.01.2014 4 z 5

...a ostružinou pobíď koně ...a ostružinou pobíď koně Vlastimil Třešňák

Nádherná hravost jazyka, slovní hříčky, podtexty.. inspirativní čtení!

16.01.2014 5 z 5

Hovořil se zvěří, ptáky a rybami Hovořil se zvěří, ptáky a rybami Konrad Lorenz

neuvěřitelná knížka.. vtipná, zábavná, dokonalá..

10.01.2014 5 z 5