Prázdné zrcadlo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeho cesta skončila v Japonsku, kde se stal laickým žákem mnichů v zenbuddhistickém klášteře. Setrval tam téměř dva roky a snažil se přizpůsobit svou zcela evropsky orientovanou mysl přísnému vnitřnímu řádu kláštera a změnit svá dosavadní měřítka. Po této době, naplněné dramatickými změnami v názorech na život a jeho smysl, našel pro sebe životní cestu a navíc pochopil z této filozofie tolik, že se o její znalost a své zkušenosti mohl podělit s evropsky vychovaným čtenářem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96170/prazdne-zrcadlo-96170.jpeg 4.818
Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , Gemma 89
Originální název:

The empty mirror


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Prázdné zrcadlo

dRobert
08.04.2020

Pro mne je to milník na cestě k hledání víry. Krásně napsaná, prožitá kniha. Kdybych alespoň něco z ní přenesl do svého života, budu spokojen. Silné svědectví člověka, který našel něco jiného než hledal a stálo to za to.

Petrush
27.07.2018

Knihu jsem četla dávno a z děje jsem si moc nepamatovala, ale rozhodně z knihy zůstal pocit, jaký zůstává po dobré knize. A při dalším čtení s odstupem více jak 15 let mě kniha oslovila znova. Obsahuje řadu inspirativních myšlenek - a to se přitom nemusíte nijak zvlášť zajímat o zenbudhismus.


Shindo
05.12.2017

Zasa tenká, no obsahom bohatá kniha - svedectvo Európana, ktorý si proste takto zmyslel, že pôjde do zenového kláštora a aby to nebolo len také nijaké, šiel rovno do Japonska - a natoľko si zvykol, že tam ostal dlhšie, než pôvodne plánoval. Strasti, slasti, rozbíjanie romantických predstáv a mnoho úsmevných momentov.

EinAr
20.03.2017

,,Pokud pochopíš Prázdné zrcadlo, nebude už nic co bys měl dále hledat."

marlowe
16.07.2015

Vynikající "reportáž" z pobytu zhýčkaného Evropana v zenbuddhistickém klášteře. Hodně zajímavá knížka, která může sloužit i jako "úvod" k seznámení se zenem – a buddhismem obecně.
A čím se kniha liší od jiných podobných? Člověk si při četbě prakticky na každé stránce uvědomuje, že i buddhističtí mniši jsou jenom lidé… :-)
Vřele doporučuji každému, kdo se o "duchovní nauky" zajímá byť jen okrajově…

100%

Vítr
18.04.2014

Moc pěkná knížka, několikrát přečtená, po určitém čase si ji znovu čtu pro radost i poučení.

kony9
10.01.2014

Souhlasim s mamou (Olia) - taky mi v puberte pomohla pochopit sebe sama a podstatu zivota...:) Diky, zes me na ni navedla...

Olia
10.01.2014

Dostala jsem ji kdysi od tatínka, je to pro mě bible! Pro hledání cesty, jak pochopit sebe sama a podstatu života dokonalá knížka..