Prázdné zrcadlo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeho cesta skončila v Japonsku, kde se stal laickým žákem mnichů v zenbuddhistickém klášteře. Setrval tam téměř dva roky a snažil se přizpůsobit svou zcela evropsky orientovanou mysl přísnému vnitřnímu řádu kláštera a změnit svá dosavadní měřítka. Po této době, naplněné dramatickými změnami v názorech na život a jeho smysl, našel pro sebe životní cestu a navíc pochopil z této filozofie tolik, že se o její znalost a své zkušenosti mohl podělit s evropsky vychovaným čtenářem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96170/prazdne-zrcadlo-96170.jpeg 4.818
Žánr
Literatura světová
Vydáno, Gemma 89
Orig. název

The empty mirror

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Prázdné zrcadlo

Přidat komentář
dRobert
08. dubna

Pro mne je to milník na cestě k hledání víry. Krásně napsaná, prožitá kniha. Kdybych alespoň něco z ní přenesl do svého života, budu spokojen. Silné svědectví člověka, který našel něco jiného než hledal a stálo to za to.

Petrush
27.07.2018

Knihu jsem četla dávno a z děje jsem si moc nepamatovala, ale rozhodně z knihy zůstal pocit, jaký zůstává po dobré knize. A při dalším čtení s odstupem více jak 15 let mě kniha oslovila znova. Obsahuje řadu inspirativních myšlenek - a to se přitom nemusíte nijak zvlášť zajímat o zenbudhismus.


Shindo
05.12.2017

Zasa tenká, no obsahom bohatá kniha - svedectvo Európana, ktorý si proste takto zmyslel, že pôjde do zenového kláštora a aby to nebolo len také nijaké, šiel rovno do Japonska - a natoľko si zvykol, že tam ostal dlhšie, než pôvodne plánoval. Strasti, slasti, rozbíjanie romantických predstáv a mnoho úsmevných momentov.

EinAr
20.03.2017

,,Pokud pochopíš Prázdné zrcadlo, nebude už nic co bys měl dále hledat."

marlowe
16.07.2015

Vynikající "reportáž" z pobytu zhýčkaného Evropana v zenbuddhistickém klášteře. Hodně zajímavá knížka, která může sloužit i jako "úvod" k seznámení se zenem – a buddhismem obecně.
A čím se kniha liší od jiných podobných? Člověk si při četbě prakticky na každé stránce uvědomuje, že i buddhističtí mniši jsou jenom lidé… :-)
Vřele doporučuji každému, kdo se o "duchovní nauky" zajímá byť jen okrajově…

100%

Vítr
18.04.2014

Moc pěkná knížka, několikrát přečtená, po určitém čase si ji znovu čtu pro radost i poučení.

kony9
10.01.2014

Souhlasim s mamou (Olia) - taky mi v puberte pomohla pochopit sebe sama a podstatu zivota...:) Diky, zes me na ni navedla...

Olia
10.01.2014

Dostala jsem ji kdysi od tatínka, je to pro mě bible! Pro hledání cesty, jak pochopit sebe sama a podstatu života dokonalá knížka..

Doporučujeme

Lesy Hrůzovlády
Lesy Hrůzovlády
Vzdej se mi
Vzdej se mi
Čaroprávnost
Čaroprávnost
Otevřený hrob
Otevřený hrob

Autor a jeho další knihy

Janwillem Van de Wetering
nizozemská, 1931 - 2008

Kniha Prázdné zrcadlo je v

Přečtených25x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce6x
Chystám se číst12x
Chci si koupit3x