olga8832 olga8832 komentáře u knih

Válka je mým osudem Válka je mým osudem Lenka Klicperová

Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová jsou tedy sakra odvážné holky a dělají dobrou práci. Ale sledovat konkrétní velmi smutné příběhy lidí (v 21. století!) doma, kde mám teplo, vodu, elektřinu, postel...

Lze vůbec nějak pomoci? Co bude s dětmi vyrůstajícími v táborech?

07.10.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

V audio podání super a napínavé.

29.07.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Klasická severská úchylárna :-)

01.10.2018 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Úplné vua to nebylo, ale líbilo se mi. Pěkná vesmírná záhada, trochu krimi a k tomu velké military akce, jdu číst dál :-)

PS: jen nevěřím, že by si Kosatka pohrávala s pramenem vlasů při vedení porady ;-)

31.08.2023 4 z 5

Invaze 1968. Ruský pohled Invaze 1968. Ruský pohled Josef Pazderka

Knihu doporučuji a nejlépe do škol a moc děkuji autorovi za takový soubor pohledů. Obdivuhodný vývoj těch, kteří prozřeli, a velký obdiv všem osmi statečným z protestu na Rudém náměstí 25.8.1968.

28.08.2023 5 z 5

Kašpar z hor Kašpar z hor Henri Pourrat

Moc hezké vyprávění. Ocenila jsem i detaily z běžného venkovského života. Vše bylo podáno moc krásným jazykem. Fakt paráda.

21.07.2023 5 z 5

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Kniha skvělá o skvělých lidech, jejich radostech, strastech a obyčejném životě. Jen k audiu mám výhradu, neseděl mi hlas pro Janu a hlavně mi nesedělo použití stejného hlasu i dikce pro více osob.

05.06.2023 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Jako velká paráda :-)

17.02.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

(SPOILER) Moc mě bavila postava Augusta Strinberga a taky policejní vyšetřovatelka je skvělá, i když nechápu, že dokáže i taková osoba nechat se týrat, ale o tom je celé domácí násilí... Byl to moc pěkně spletitý příběh, kde se nitky dobře spojily, i když všechno jsme se nedozvěděli. Nebylo to úplně TOP, ale moc ráda si dám další díly.

29.12.2022 5 z 5

Slavné kriminální případy Slavné kriminální případy François Gayot de Pitaval

Překvapila mne ta krutost. Ale události jsou jen popisovány, nehledejte rafinovanost ani u autora a už vůbec ne u zločinců.

14.10.2022 4 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Nevím. Těchto žen si nesmírně vážím, proto mě mrzí, že když už mají takový prostor, dokonce čteno na Českém rozhase, je to ploché...

05.10.2022 2 z 5

Interhelpo Interhelpo Jaromír Marek

Neuvěřitelné, kolik lidské energie bylo prachsprostě zbytečně utraceno. Sověti/RuSSové se chovají stále stejně. A stejně jako tenkrát ani teď pro ně jedinec nic neznamená.
Kdyby pan Mareček zorganizoval podobné družstvo přímo v Československu, o kolik by bylo méně utrpení.

19.04.2022 5 z 5

Vše pro firmu Vše pro firmu Karel Poláček

Bonbónek ;-)
Vtipné a milé. Poláčkovo načrtnutí charakterů je mistrné ;-)

11.03.2022 5 z 5

Trujkunt Trujkunt Petr Sagitarius

Mělo to šmrnc.

10.11.2021 5 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Milé a zajímavé vyprávění o velkých strastech.

17.08.2021 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Trošku jiný Simmel, ale skvělý. Je to velmi vtipná špiónská kuchařka.

05.01.2021 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Jsou knihy, které si ráda pomalu čtu a vychutnávám a ty Horníčkovy k nim patří.

29.08.2019

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Zajímavý vhled do života lidí té doby i života na lesní samotě. Dost mne překvapilo to nesmírné sektářství. Kniha krásná.

19.06.2019 5 z 5

Do knihy jsem se nemohla začít (obvykle s tím nemám problém), ale jako audio v podání Ladislava Mrkvičky je nádherná.

19.06.2019 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Snad nejzajímavější kniha, jakou jsem kdy četla

09.07.2018 5 z 5