olga8832 olga8832 komentáře u knih

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Teda nádherné podání. Netušila jsem, že ten krásný film ta kniha tak moc předčí. Jednak vyprávění v první osobě, ta životnost a marnivost se mi líbila. Ovšem, do kolen mne dostalo vyprávění o zkracování psího ocásku... chápu, že to Menzel vynechal...

05.05.2020 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Mám moc ráda pohádky.... tady bych nejraději dala 10 hvězd. King je skvělý pohádkář :-)

21.11.2023 5 z 5

Kníhkupec z Kábulu Kníhkupec z Kábulu Åsne Seierstad

Setsakra dobrá knížka, nejlépe, kdyby byla jako povinná četba. Je zde vidět, jak moc jsme rozdílná kultura. Svědčí o tom i vyprávění novinářky Petry Procházkové o životě s Afgánskou rodinou svého manžela.
V této knížce je jednoduše vykresleno několik lidských příběhů, které jsou velmi bolestné.

26.06.2023 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Famózní jízda a pořádná spoušť. Z počátku jsem si myslela, že to píše Kristýna, a pomocí voňavého elixíru si v knize vyřizuje účty s místními kritiky, kteří mají její přínos v sérii za slabší ;-)
No nic, není nad petragun a už hltám Agu.

09.11.2022 5 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Musím říct, že toto je moc příjemný nadstandard a trošku jiná detektivka. Sic malý problém na začátku se začíst, ale pak už to jelo a příběh a ústřední dvojice mě moc bavila a vůbec mi nevadí, že by to snad mohlo kopírovat Sherlocka Holmese.
Moc se těším na další díl série.

17.10.2022 5 z 5

Jak to všechno bylo, pane Werichu? Jak to všechno bylo, pane Werichu? Igor Inov (p)

Velmi zajímavá a hezká kniha a hodně nové pro mne byly detaily ze začátku tvorby dvojice Voskovce a Wericha a zapojení Jaroslava Ježka.

05.10.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Skvělý další díl. Opět nechápu zdejší porovnávání Kotlety s Kristýnou, knihu jsem si moc užila. "Vetřelec" byl tedy neuvěřitelný a ten vtip se slepicem mi chvilku docházel, je však bravurní ;-)

07.11.2022 5 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Parádní nadčasový sci-fi příběh. Nevím, jestli se ještě dnes píšou takové příběhy, tenhle byl skvělý a mrazil. Poslechla jsem si v rekonstruovaném audiu (četl Jiří Zavřel) a to mělo fakt náboj.

09.11.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

(SPOILER) Myšlenka dobrá, geniální zločinec i vyšetřovatel, ale prvoplánová a nezáživná slátanina. Všichni jsou tam hrozně drsní, pracují na krev, děsně je bolí vypětím hlava, nespí, nejí, pracují, a hlavní záporák pak neustále mluví, jak má vše pod kontrolou a co vše zlého své poslední oběti provede. To už bylo fakt tristní a k smíchu...

28.07.2023 3 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Milá a klidná detektivka se spoustou informací o Francii a Bretani. Patrně tam brzy zajedu ;-)

28.11.2022 5 z 5

Jak přejít řeku Jak přejít řeku Václav Cílek

Kniha byla moc fajn, pro takové to počtení, rozjímání. Brala jsem si ji s sebou na výlety a vždy někde u kávy a vína jsem ji otevřela a početla. Chvílema to není jednoduché, něco se opakuje z jiných knih, ale líbí se mi.

29.07.2021 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Kniha famózní. Vím, že to není zcela objektivní, ale byla studená válka. Režim se prosazoval všemi prostředky, tak proč by nemohli Mašínové. Od pamětníků vím, že v té době nevěřili tomu, že tu zamrzneme na 40 let, věřilo se, že se vše zvrátí.... jenže ... věřili, že to "někdo" zařídí...

25.10.2023 5 z 5

Léto v Altamiře Léto v Altamiře Jiří Fried

No tak já dokonce o tři víc... :-) A jsem ráda, že se stalo, vyprávění dvou chlapců je úžasné, napínavé s vůní lesa, dálek, vody a slunce. Zmíněné postavy a jejich osudy jsou jasně a stručně poutavě vykreslené. A pak ta nitka nastupujícího nacismu... Vůbec si neuvědomujeme, jaké nás potkalo štěstí.
Opravdu krásná knížka a díky za čtení na ČR.

18.08.2023 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Paráda... sice jsem hry nikdy nehrála v obavě, že by mne pohltily, osmdesátky jsem zažila. A to hlavně proto, že ty americké se v Čechách protáhly do devadesátek. Takže kniha mne naprosto uchvátila a po po přečtení komentářů ke dvojce tímto končím s tím přenádherným herním světě. Jen by mne zajímalo, jak naložili s tím šíleným reálným světem...

18.07.2023 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Vážení, to byla paráda. Báječný vývoj událostí, opět to mělo šmrc, vtipné, akční...
Cirkusové číslo bylo boží a tajemná planeta ještě lepší. Těším se, co bude dál s Amandou byť bez talismanu ;-)

A kritici Kristýny patří do skříně. Tak je tam dáme.

15.11.2022 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Parrrádní jízda nesmrtelného hrdiny Evropou se spoustou zabijáků na dohled. Nic víc od toho nečekejte. Užila jsem si to.

25.03.2022 5 z 5

Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Ondřej Kundra

Nezbývá mi než obdivovat autora, co je schopen zjistit a velmi srozumitelně popsat a vysvětlit. Jen je mi záhadou, proč se o to nezajímá víc lidí.

07.07.2021 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Tak tohle už bylo úplné vua! Napínavý děj, pořádný kus mimozemštiny a hrdinové jsou tu moc pěkně vykresleni. Doporučuji a již jedu další díl ;-)

04.09.2023 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Skvělá knížka, dobře vymyšleno a všechny linky a zápletky mě bavily. Trochu mi trvalo, než jsem počapala chod města v oblacích a nevím, proč bylo tak přerušeno všeobecné vědění a nastolil se středověk. Nesympatický a systému oddaný hrdina Lewenhart získal body suprovým závěrem. Ráda si dám další díl, tyhle příběhy mě moc baví.

01.11.2022 5 z 5

Ocucanej konec Ocucanej konec Marek Epstein

Za mne plný počet, povídky jsou vyprávěné zlehka, vtipně, mile.... super knížka.

14.10.2022 5 z 5