olcab olcab komentáře u knih

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Velkolepý, krásný román z počátku lékařství. Putování mladého Roberta Coleho z Anglie napříč Evropou až do Persie jsem si s každou stránkou užívala. Pustila jsem si po přečtení film, ale nedá se srovnat s touto knihou, pozměněný, samozřejmě tam spoustu věcí chybělo. Kniha mě nesmírně obohatila o poznatky jak z lékařství, tak z popisu středověkých míst a života. Výborné. Zasloužila by si více hvězd, než jen pět, tedy aspoň za mě.

10.01.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Poklidná česká detektivka s dobrým vykreslením postav. Je to první kniha od této talentované autorky, kterou jsem přečetla. Chybělo mi větší napětí, ale doufám, že s dalšími knihami to bude zajímavější a na větší počet hvězd.

10.01.2021 3 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Nezapomenutelný a krásný příběh ženy-trestankyně, která se ocitla mnohokrát na pokraji smrti. Příběh plný utrpení, odvahy a lidskosti této silné a výjimečné ženy. Nezapomenu na tuto čtivě napsanou knihu.

17.06.2020 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Věřit svému příteli, nebo se utápět v pochybnostech podezírání, nedůvěry?
Tento thriller je vystavěný na základech důvěry hlavní představitelky Morgan k jejímu příteli Dannymu, který je obviněný z vraždy nevlastní dcery.
Jak se může přátelsví z pochybnosti důvěry změnit v lidskou tragédii...
Vynikající, jeden z nejlepších, co jsem za poslední dobu četla.

26.04.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Nenáročný a odpočinkový příběh dvou lidí, kteří se seznámí během natáčení filmu v jednom jižanském městečku. Líbila se mi Summer s prořízlou pusou, vtipně reagujíc na svého "nepřítele" Colea. Jak to dopadne, to si už přečtěte sami. Já jsem se celkem pobavila. ',-)

22.04.2020 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Vynikající autor, který si podmanil svými knihami s dvojicí detektivů Huntera a Garcii spoustu čtenářů. Jak se začtete, tak nemůžete přestat. Jediný autor , kterému dávám vždy plný počet hvězd.

03.04.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jak jinak, opět výborné! Nemám co dodat, viz moje hodnocení k Nočnímu lovci :-)

03.04.2020

Ana Ana Roberto Santiago

Strhující thriller ze světa hazardních her, gamblerství a jejich závislostí.
Svérázná a inteligentní advokátka Ana, bojující taky se svými démony - závislosti na antidepresivech a alkoholu se postaví jednomu z nejvýznamnějších kasin v Madridu a celé zemi, kde jejich pravomoce zasahují taky do jiných zemí.
Začíná dlouhý a vyčerpávající soudní proces proti kasinu a jeho egoistickému a všemocnému bossovi se svými právníky.
Závěr vygraduje k mé veliké spokojenosti :-)
Chtěla bych taky poukázat na skvělý vypravěčský talent autora, který vyzdvihl Anu svým lehce ironickým přístupem ke svému okolí i k sobě samé a tím pádem k odlehčení tohoto románu.
I přes 800 stránek jsem knihu přečetla během pár dní a vím, že tento silný příběh o síle spravedlnosti a zadostiučinění mi zůstane hodně dlouho v paměti.
Doporučuji, budete se bavit a možná i přemýšlet.

07.03.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Nemůžu jinak, než opět hodnotit nejvýš. Během tří týdnů jsem od tohoto "ďábla" přečetla tři knihy - Hovor se smrtí, Popravčí a Noční lovec, kterým uděluji taky nejvyšší hodnocení, protože od prvních stránek po poslední se nedá jinak, než stále číst...:-))
Oblíbila jsem si dvojici Hunter a Garcia. Nevím, kde Carter na ty nápady chodí, ale vidím i podle hodnocení, že to dělá moooc dobře, jeho knihy jsou velmi dobře čitelné a zpracované a udržuje čtenáře v napětí od začátku do konce.
Čeká mně s panem Carterem ještě asi polovina jeho knížek, které si doufám, vychutnám taky.

27.02.2020 5 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Knihu jsem četla dost dlouhou dobu a tak nějak mě "nechytla". Ale dočetla jsem a musím říct, že oproti Amazonii to byl pro mně slabší odvar. Samozřejmě nechyběly nesmrtelní hrdinové, kteří přežili skoro všechno. Jinak téma vraždících vos se mi líbil, celkově se to číst dalo. Průměrná kniha.

23.01.2020 3 z 5

Vatikánská princezna Vatikánská princezna C. W. Gortner

Opět kvalitní kniha tohoto spisovatele, který se vždy dobře připraví studiem historie o dané osobnosti, kterou popisuje. I tato kniha je nesmírně zajímavá, dobře čitelná. Využila jsem každou volnou chvilku k četbě o Lucrezii, která byla vlastně obětí své vlastní rodiny - temné rodiny Borgiů. Výborné a zajímavé čtení. Doporučuji milovníkům historie.

20.09.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Další skvělý thriller, který, jak je známo, navazuje na Čtvrtou opici. Čtení jsem si nesmírně užila, i když mi tento díl trval o trochu déle z nedostatku času. Rozhodla jsem se dát "pouze" 4 hvězdy, protože mě naštval ten konec. To si autor z nás trošku vystřelil :)
Takže si počkám na pokračování...

13.06.2019 4 z 5

Dům žen Dům žen Catherine Cookson

Fajn a oddechová knížka. Bylo zajímavé sledovat charakter a vyvíjení jednotlivých postav. Celkově, četlo se mě dobře. Vítaná změna po všech detektivkách a thrillerech, které jsem poslední dobou četla.

09.06.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Dobře napsaný a čtivý psychologický příběh. Jak jsem psala v komentáři k autorčině knize Za zavřenými dveřmi, její knihy mě baví a dobře se čtou, nenechají čtenáře vydechnout :-).
Jen bohužel jsem od začátku věděla, kdo stojí za příčinou špatného psychického stavu Cass a proto ubírám jednu ✭

12.05.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Výborné, psychologické thrillery miluji, od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Autorka si mě získala a po přečtení V pasti lží ji pokládám za moji oblíbenou.

12.05.2019 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Kniha mě pohltila od začátku, psychologicky dobře vystavěný příběh, vyprávěný z pohledu dvou představitelek manželského trojúhelníku. Četla se mi dobře, věnovala jsem se knížce každou volnou chvilku. Jen ten konec mi připadal překombinovaný a neuvěřitelný. Byla jsem přesvědčená, že udělím 5 hvězd, ale za ten konec jednu ubírám.

05.05.2019 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Nebylo to špatné, ale Slib mlčení se mi líbil víc. Vadily mi tady určité věci na Kate - zbytečně moc riskovala, poddávala se svým démonům z minulosti, svůj vztah s kolegou stále řešila a příliš často pila. Tak nějak mi to tam nesedělo. Jinak námět a zpracování na detektivku velice slušné. Proto hodnotím jen 3✶

25.04.2019 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Povedená detektivka, první setkání s touto autorkou. Po dlouhé době jsem se těšila a užívala si čtení tohoto prvního případu náčelnice Kate, která ve mně vzbudila sympatie. Zajímavý popis života amišů, prostředí, a celkově dobře zpracovaný kriminální případ mi dává podnět pokračovat dalším dílem této talentované spisovatelky.

21.04.2019 4 z 5

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

Přečtená už podruhé. Velmi dobrý námět, který autor dokázal zpracovat zajímavým způsobem. Kniha mě bavila i tentokrát.

07.03.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Vyšinutý vrah s vyšinutými rodiči, jeho deník, vyšetřovací tým na čele se sympatickým Porterem a skvěle vypracovaný příběh, tak to všechno mi dává k hodnocení plný počet hvězd. Mě to prostě bavilo a ani bych se nedivila, kdyby autor napsal pokračování, protože ten konec se k tomu přímo nabízí.

16.12.2018 5 z 5