Nombeko Nombeko komentáře u knih

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Kladem této knihy je určitě to, že se četla rychle a byla to taková oddechovka. Přiznám se ale, že jsem v ní větší zalíbení nenašla a šance, že si ji přečtu znovu je mizivá.

01.10.2017 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Chvílemi jsem se mezi všemi těmi bohyněmi ztrácela a v jednu chvíli jsem se musela do čtení i nutit. Celkově však musím ocenit dobrý námět a pečlivost s jakou autorka příběh poskládala, určitě to zabralo mnoho času dát vše dohromady. Příběh hoden obdivu.

01.10.2016 4 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Líbilo se mi, že se celý děj vešel do tří rozhovorů. Vše je založeno spíš na zamyšlení o tom co člověk dělá a proč, než na příběhu. Trošku náročnější čtení, ke kterému se určitě ráda vrátím a pokaždé si z něj něco nového odnesu.

21.08.2016 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl ze série mne opět plně pohltil. Dozvěděla jsem se něco nového o Lisbethině minulosti a žasla jsem nad jejími schopnostmi. Chvílemi jsem se v ději trochu zamotala, když se objevovali nové a nové skutečnosti, kvůli kterým jsem zapomínala, čím to vlastně všechno začalo. Nakonec ale vše do sebe krásně zapadlo a nezbývá mi než smeknout klobouk nad autorovým talentem sepsat takto propracovaný děj a neztratit nit.

26.06.2016 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Pistolník mě bohužel moc nenadchnul. Trochu mě to vyvedlo z míry, poněvadž u knih od Kinga se mi toto stalo poprvé, a že jsem jich už pár přečetla. Ale dám na zkušenost jiných a dám Temné věži šanci. Doufám, že mě Tři vyvolení namotivují k dalšímu čtení více.

26.03.2016 3 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Je to uz nějaký ten rok,co jsem četla Tři muže na toulkách, ale pamatuji se jak mne ta kniha oslovila svým humorem. Tři muži na toulkách o proti tomu už ztrácí svou vtipnost.

20.01.2016 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha mě okamžitě získala. Četla se velice dobře, nikde nezadrhávala, a ty dechbroucí okamžiky ..... skvělé. Těším se velice na další díl, snad nasadí stejné tempo.

27.12.2015 5 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Čtivá a lehká četba, ale nejsem si jistá, že bych po téhle knize v budoucnu znovu sáhla. Musím přiznat, že místy mne Laura pěkně štvala.

16.11.2015 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Byl to hezky strávený čas s celou touhle trilogií od pana Tolkiena. Se slzou v oku musím přiznat, že se mi bude po Středozemi stýskat.

01.11.2015 5 z 5

Zábavná kniha. Pořád jsem jen žasla co se Alanovi ještě nepřihodí a vše se dělo tak jakoby mimochodem.

18.10.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Na téhle knize se mi líbí to líčení situace ze dvou úhlů pohledu a také ten nečekaný zvrat, kdy první polovinu knihy člověk fandí Amy a soucítí s ní, pak musí žasnout nad její schopností plánovat do detailu a nakonec se musí přiklonit na stranu Nicka.

26.08.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Detektivka se asi nestane mým oblíbeným žánrem. Pro mě je to zatím slabší z knih od Rowlingový.

15.08.2015 3 z 5

Charleyova teta Charleyova teta Jevan Brandon Thomas

Knihu jsem si pořídila a přečetla na základě divadelní inscenace, která mě velmi pobavila a u knihy to nebylo jinak

06.07.2015 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Opět jednoduché téma, které v podání Kinga vyroste do obřích rozměrů, to je něco co u Kingových knih obdivuji. Několikrát jsem se po četbě přistihla, že kontroluji protější roh ložnice, zda se v něm nerýsuje obrys nějaké postavy. Musím ale přiznat, že se mi více líbili jiné autorovi knihy.

24.06.2015 4 z 5

Nedokáži se rozhodnou, zda se mi více líbila tato kniha nebo Famfrpál v průběhu věků, ale opět oceňuji jako doplněk celé série o Harry Potterovi. Je to taková třešnička na dortu.

13.06.2015 5 z 5

Záhada zelené rukavice Záhada zelené rukavice Enid Blyton

Už je to nějaká doba co jsem četla Záhadu pavoučího domu, to jsem byla ještě pískle a knihu jsem si oblíbila. Záhada zelené rukavice mě oproti prvnímu dílu tolik nenadchla, zdála se mi méně napínavá. Ale uznávám, kdybych bývala četla tuto knihu jako dítě, třeba by mě nadchla stejně jako první díl, ten potenciál tu je.

30.05.2015 3 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Tohle je přesně jedna z těch knih, po které je dobré sáhnout, když není nálada na dlouhé romány.

12.05.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

kniha se mi moc líbíla, Rowlingová pro mě opět dokázala, že psát prostě umí

09.05.2015 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

také jsem očekával spíše romantický příběh, místo toho mi byl naservírován drsný příběh o muži, který v životě miloval jen jediného člověka, ale jinak se s nikým moc nemazlil. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

30.04.2015

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Skvělý film mi dnes připomněl ještě lepší knihu, kterou jsem četla dobrý čtyři roky nazpět. Tato kniha je výjimečná tím, že je psána monologem, jedna dáma vypráví o svém životě při výslechu, a ještě více utvrdila mé sympatie k autorovi právě proto, že je tak jiná. Vážně, byl to zážitek :-)

03.04.2015 5 z 5