Nofar197 Nofar197 komentáře u knih

Víra a láska Víra a láska Erich Segal

První kniha, kterou jsem na toto téma cetla- a dá se říci, že i díky ní dnes žiji v Izraeli. Ani teď nechybí v mé knihovně. Držela jsem palce hlavně Debore, která se dokázala vzepřít staletym tradicím a žít podle své vlastní volby. Kdykoli jdu v Jeruzalémě po ulici Dvora ha-nevia, tak si vzpomenu, jak tudy utíkala z Mea Shearim na autobusové nádraží.

29.04.2022 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Zázraky se dějí. Skvělá kniha.

29.04.2022 4 z 5

Milostí prezidenta Milostí prezidenta Zdena Frýbová

Helenku přehnout přes koleno, Daniela nakopat a Roberta vzít litinovou pánvi po hlavě. Děsná slatanina. Bohužel jen potvrdila fakt, že v posledních letech už Frybova neměla čtenářům co nabídnout.

28.04.2022 odpad!

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

Soudní proces s majorem Zemankem - nezapomenutelný svědecký koncert v podání Pepina, Emy Rehorove a studentů gymnázia. A samozřejmě by nebylo spravedlivé opomenout Stanku Polevou a její hysterické žárlivé scény, i když Pepino Cmelak by asi netvrdil, že to byla až taková legrace.

28.04.2022 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Teď ji čtu v ruskem překladu, Gwen právě objevila hrob. Začíná to být napínavé.

27.04.2022 4 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Nesmírně silná kniha, která se nedala odložit. Četla jsem ji v ruském překladu.

20.04.2022 5 z 5

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

To byla na jaře 1989 podpultovka. Docela usla, i když jsem od Rudolfa četla lepší knížky. Mimochodem když jsem naposledy přiletěla do Prahy a probírala staré knížky, tak jsem si ji zase přečetla. Pan Rudolf skvěle vykreslil Vikyho - ukázkový sobec a primadona, divím se hlavní hrdince, že to s ním víc jak půl roku vydržela.

04.04.2022 3 z 5

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Další kniha mého dospívání, koncem osmdesátých let jsem se k ní mnohokrát vrátila. Pan Rudolf psal dobře, ale co se týče chlapeckých jmen, neměl právě mnoho fantazie, nezdá se vám?

04.04.2022 4 z 5

Silvie Silvie J. Z. Svoboda (p)

Četla jsem ji coby dvanáctiletá a ačkoli od té doby uběhlo víc než třicet let, občas se k ní vracím. Toto vydání je navíc překrásne ilustrované, ilustrátorem byl pan Zábranský.

28.03.2022 4 z 5

Žárlivost Žárlivost Helena Šmahelová

Otázkou zůstává, proč byla Jura stále bez kamarádky. Jinak sympatická a inteligentní dívka se v otázce přátelství jevila poněkud majetnicky.

28.03.2022 5 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Byla to první kniha od tohoto autora, kterou jsem kdy četla, to mi bylo asi jedenáct a dostala se mi do ruky úplnou náhodou. Během dospívání jsem přečetla další Rudolfovy knihy, ale Nebreč, Lucie, se mi líbila asi nejvíc. Mimochodem Rudolf dokázal ve svých knihách krásně vykreslit typickou malomestskou mentalitu.

28.03.2022 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Právě ji čtu. Skvělá kniha.

17.01.2022 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Knihu prave docitam v originale. Naprosto uzasny a strhujici pribeh. Doporucuji vsem. Nesmirne me tesi, ze vysla I v ceskem prekladu.

07.02.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Vyborna kniha od zacatku az do konce. Nemohla jsem se odtrhnout.

11.01.2019 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Prave ji ctu v anglictine. Vyborna kniha, byt na zacatku ponekud se vlekouci. Ale takovy problem ma vice knih - napr. Scottuv Ivanhoe - a kdyz se ctenar tim nezazivnym zacatkem prokouse, tak objevi literarni poklad. Emmy Bovaryove je mi lito, byt s jejim jednanim nemohu v zadnem pripade souhlasit. Vlastne se stala obeti sve doby a sveho okoli. Je mozne, ze mela nejaky skryty talent, ktery ji ale doba, v niz zila, nedovolila rozvinout, a bolestne si uvedomovala, ze se nikdy nedokaze uplatnit jinak nez jako manzelka. Tvrde za sve chyby zaplatila.

09.01.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Vcara jsem knihu docetla v originale. Desiva vize.

11.11.2018 5 z 5