nocnymotyl38 nocnymotyl38 komentáře u knih

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

človek sa celý život bojí, že sa ocitne na dne, ale ked tam už je, všetok strach z neho odrazu spadne, niet žiadnej budúcnosti, niet sa o čo báť, už je len naozaj tu a teraz, moja prvá orwelovka, dala som to ako audio z yt, vždy mám pocit, že tak trochu podvádzam ked mi LEN čítajú :)

02.10.2018 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

Túto knihu som čítala 2x, a kedže tretí diel na mňa ešte len čaká, dám ju aj 3x, pútavé, zaujímavé a niektoré rébusy videné z pohľadu mravca som ešte z pohľadu človeka ani nerozlúštila. :) Možno na tretíkrát. odporúčam, aj myrmecofobikom. :) ak som to nedoplietla

04.09.2018 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

U mňa sú všetky verneovky za 5, bola som dieťa a ani som nedýchala koľkokrát.

16.08.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milujem film a milujem aj knihu, je v nej toľko človečenstva až slzia oči, chvíľku dojatím chvíľku smiechom. Dakujem.

20.05.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Prečítala som mnoho kníh, ale keď sa ma spýtajú, ktorú mám najradšej, Malý princ je prvá na ktorú si spomeniem. Zakaždým.

25.01.2016 5 z 5

môj prvý fulghum, posteľ taká útla, že sa do nej ledva vlezie jeden, a taká plná všetkého možného aj nemožného). je to ako keď si s priateľmi rozprávate príbehy zo života, tu niečo uberiete, tu niečo pridáte, uroníte slzičku, niekde dojatia, niekde smiechu. ďakujem ti za tú knihu priateľ môj.

07.04.2021 5 z 5

Staré grécke báje a povesti Staré grécke báje a povesti Eduard Petiška

príjemná spomienka na detstvo, tentokrát audio :)

23.10.2019 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Tak mám zase raz dočítané, v tomto prípade kniha i film rovnako dobré. Kto má rád smutné silné príbehy odporúčam.

04.10.2017 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

dočítané, za mňa áno, tých pár klišé bez problémov prehliadnem a dám si chrisa aj po 11x ak nejaký bude :)

18.12.2019 5 z 5

To To Stephen King

Som urobila chybu, pozrela som najprv remake a chvíľu mi trvalo, kým som sa zorientovala, po prečítaní film vybledol.

16.03.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Niečo trochu iné ako prvé dve, nie je to tá klasika pátranie od indície k indícii, striedajú sa rôzne pohľady, detektíva, obete, vraha. Myslím, že sa mi tento spôsob páčil ešte viac. Zaujímavý námet, prostredie i spôsob. Odporúčam. :)

03.09.2018 5 z 5

Talianske prázdniny Talianske prázdniny Jan Werich

Zabavila som sa, jediné čo mi vadilo, že kniha bola preložená do sj, čomu teda nerozumiem, že prečooo. Milujem ten Werichov humor, a jeho češtinu :)

15.08.2018 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

krásne :)

29.01.2021 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

sprvu mi to prišlo také roztekané, nie a nie sa poriadne sústrediť, ale potom niekde za polkou ma to chytilo a aj som sa bavila, ešte skúsim ďalšiu :)

09.10.2019 4 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

tento druh postapo môžem, a vyhovuje mi aj denníková forma, spokojnosť

09.08.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

nápadité, zaujímavé, plné zvratov, milujem postapo, odporúčam :)

19.05.2019 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

kde tu som sa v tom trošku motkala, ale ako celok a premostenie fajn, čítajte :)

19.05.2019 5 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

tak to tedy byla jízda, ja som spokojná, teším sa na pokračovanie :)

12.11.2018 5 z 5

Vítejte v opičárně Vítejte v opičárně Kurt Vonnegut Jr.

Tak, už neviem, koľká kniha je to od neho, a teda prekvapil ma, že vie písať pútavo aj o obyčajných veciach :) Milujem poviedky, a tieto môj vzťah k nim prehlbili. Sú tam aj tie jeho "divné" však ako by to bolo, ale spokojnosť. Odporúčam. :)

09.06.2018 5 z 5

Stvorení pre beh Stvorení pre beh Christopher McDougall

Behať sa aj tak nechystám :) ale kniha ma bavila, množstvo informácií, a tak trochu cestopisné, to môžem :) a vlastne som ju kúpila ako darček behačovi, no som rada, že som ju otvorila :)

31.05.2018 5 z 5