ninano ninano komentáře u knih

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Několik dějových linek, krátké kapitoly, ale tradičně horší vyšetřování nesympatické Kim. A některé pasáže zbytečně natahované u skutečností, které už čtenář dávno ví.

10.09.2023 1 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Spíš než "pravou" detektivku mi kniha připomíná příběhy od Rosamunde Pilcher s lehce tajemným dějem.

10.09.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Vyloženě ženské čtení. Asi si to své čtenáře najde, ale mě takové psaní neoslovuje.

30.08.2023 3 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Příběhy, ve kterých vyšetřují Tommy s Pentličkou, mi příliš k srdci nepřirostly.

15.08.2023 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tato kniha od autorského dua mě příliš nenadchla. Té morbidnosti už byl přespříliš stejně jako neuvěřitelnosti. Detektivky a thrillery nejsou literaturou faktu, ale stejně by měl mít čtenář trochu iluze, že to, co čte, je alespoň trochu reálné.

30.04.2023 2 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Tato kniha se mi dostala do rukou omylem. Očekávala jsem něco jiného, tohle je určeno mladším čtenářům, kteří tento druh literatury údajně v poslední době vyhledávají. Ale přečíst se to i tak dalo.

28.04.2023 3 z 5

Uteč rychle a vrať se pozdě Uteč rychle a vrať se pozdě Fred Vargas (p)

Trochu mi dělalo problém se zorientovat v postavách a po slibném začátku tomu pak tak nějak spadl řemen. Konec byl už zase lepší, ale i tak to pro mě nebyla kniha, na kterou se celý den těším.

25.04.2023 3 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Kniha mi tématy připomínala články o vztazích z časopisů pro ženy. Autorčin styl je ale přece jen literárnější, i když úroveň jednotlivých příběhů se hodně liší.

13.03.2023 3 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Možná kdyby autor knihu trochu zkrátil, dala bych plný počet, ale takhle bylo tempo přece jen trochu pomalejší. I když se četla stejně jako všechny Deaverovy knihy velmi dobře.

05.03.2023 4 z 5

Královské vraždění Královské vraždění S. S. Van Dine

Solidní starší detektivka. Na dnešní dobu je ale tempo přece jen dost pomalé. Závěr byl překvapivý, i proto dávám čtyři hvězdy.

04.02.2023 4 z 5

Muž na dně Muž na dně Iva Procházková

Kniha se mi líbila víc než televizní zpracování.

31.01.2023 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Nebylo to špatné, ale myslím si, že Agatha Christie má lepší.

01.01.2023 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Televizní zpracování se mi líbilo přece jen o něco víc. Ale na druhou stranu jsem ráda za každý takový tuzemský počin.

06.01.2022 4 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Od této famózní autorky spíš slabší titul.

30.11.2021 3 z 5

Peníze, sex a nenávist : skutečné kriminální případy Peníze, sex a nenávist : skutečné kriminální případy Josef Kratochvíl

Paperbackové čtení do vlaku. Ale jinak celkem hezky zpracované skutečné krimi příběhy.

28.11.2021 4 z 5

Třikrát detektiv Pibble, Scotland Yard Třikrát detektiv Pibble, Scotland Yard Peter Dickinson

Koupeno v antikvariátu a celkem se to dalo číst.

26.10.2021 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Musím souhlasit s ostatními, tohle mě moc nebavilo.

20.09.2021 3 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Základní myšlenka je natolik nepravděpodobná a neoriginální, že jsem knihu chtěla dokobce odložit. Potom jsem jí dala ale ještě šanci, a když jsem se oprostila od avizovaných negativ, četla se kniha celkem dobře.

05.09.2021 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Přišlo mi to takové předvídatelné. Začátek dobrý, tajemný, ale pak to sklouzlo k typické současné šabloně.

05.09.2021 3 z 5

Krysí král Krysí král Pascal Engman

Pěkný thriller od dalšího z řady skandinávských autorů. Jako téměř u všech skandinávců mám zpočátku problém se zorientovat ve jménech. Nevěděla jsem, že je to již druhý díl ze série, přečtu si i další.

27.08.2021 4 z 5