Lekce smrti

Detektiv Bill Corde nikdy v ničem nevynikal. Jako průměrný policista v zapadlém městečku neusiluje o nic vyššího než vést poklidný život. Jeho plán zhatí člověk, který jedné jarní noci znásilní a zavraždí studentku místní univerzity. Když Corde pohlíží do tváře mrtvé dívky, vidí tam zmařené naděje, šok z náhlé smrti – a taky předznamenání toho, že jeho vlastní život se ocitl na pokraji pekla. Že v nejbližších dnech se mu před očima sesype vše, na čem mu až do té doby záleželo. Že jeho rodina a kariéra zažijí zatím nepoznaný rozměr strachu. Pro Billa i obyvatele městečka je bestiální vrah nejobávanějším ze všech lidí, zatímco jeho devítiletá dcera Sára, lapená ve světě frustrace z duševního postižení, považuje vyšinutého zabijáka za zosobnění všech svých snů. Ten člověk je pro Sáru jakýmsi princem na bílém koni, se kterým by ráda utekla z nenáviděné každodennosti, i když ho vlastně vůbec nezná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462550/lekce-smrti-8cg-462550.jpg 4.1217
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Lesson Of Her Death, 1993

Kniha Lekce smrti

zdendula31
26.11.2020

Jedna z méně povedených,zbytečně rozvleklá.

sasena
03.06.2020

Jak píše JiříM, stačila by klidně půlka. Tady mě asi nejvíc bavila postava malé Sáry, taky mám dojem, že něco vyznělo úplně do ztracena a tak nějak vůbec že se autor zamotal tak, že byl nakonec rád, že někomu vložil do úst pomluvu, kterou v závěru zúročil.

JiříM
24.09.2019

No, mohlo to být stručnějsí a bylo by to za 5 hvězd.

georginaa
02.06.2019

Další zvláštní příběh, nemám moc ráda, když do vražd jsou zapleteny děti. Tím spíše, že rozmazlená Sára, co si myslí, že tento vrah ji chápe a pomůže je nesmyslné.

ThomasRuhe
10.08.2018

Asi neslabší kniha kterou jsem od Deavera četl. Vyšetřování nemá ty grády jako v případech s Rhymem. Děj je roztříštěn do epizodních příběhů, což dost odvádí pozornost od hlavního tématu. Zbytečně velká část je věnovaná Cordově rozmazlené dceři. Navíc identita pachatele také není žádné překvapení. Zavražděná studentka na univerzitě...tak kdo to asi mohl udělat...? Mnoho možností není...
Zkrátka kniha která mi nic nepřinesla, a kterou brzy vypustím z hlavy.

Lenka8418
13.03.2018

Opět J.Deaver nezklamal. Skvělé, strhující, napínavé, překvapivé. doporučuji

Nunynka
14.02.2018

Deavera mám moc ráda a už mi chybí od něj přečíst jen tři knihy. Je ale pravda,že jeho samostatné romány nejsou zas taková pecka jako série. Ale opět napínavý příběh,kde bylo plno zvratů a když už jsem si myslela,že tentokrát jsem už to odhalila,tak mě opět dostal.

Merlinit
17.01.2018

Slušné! Zabedněná umanutost hlavního hrdiny sice trochu míchne, ale jinak prima čtení.