NikyTaky NikyTaky komentáře u knih

Hrozně mile napsaná kniha, takové příběhy, které pohladí duši. S ohledem na události je to poněkud hořkosladké čtení, nicméně Dana si zamiluje každý. Je to taková čistá “dětská duše opravdový srdcař.

02.02.2024 5 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Silný příběh o lásce a pomoci ostatním. O touze pomáhat. Novela je zasazena do období Vánoc, kdy se přeci dějí zázraky. Hlavní hrdina Bill rozkrývá tajemství Magdaleniných prádelen, další krutý počin církve, která se vyřádila na ženách. Zotročovala a zubožovala je, fyzicky a psychicky je týrala, sexuálně obtěžovala. Jejich děti dokonce zabíjela.
Novela je špička ledovce tématu, o kterém se nemluví, je na každém aby rozkryl zbytek.

Doporučuji.

01.02.2024 4 z 5

Už jsou tady Vánoce Už jsou tady Vánoce Vanda Bruckner

Krásná Vánoční jednohubka. Neuvěřitelně mile a poučně napsané, takové pohlazení do duši v dnešní době plné shonu hlavně před Vánocemi.

28.01.2024 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Kate Morton

(SPOILER) Tak musím říct, že jsem se na knihu moc těšila, anotace zněla lákavě, obálka je krásná. Ale tyjo, co to bylo? Celých 350 stran jsem se strašně nudila, až pak se to začalo pozvolna rozjíždět. Kniha mě svým dějem absolutně nevtáhla, v půlce jsem odtušila zápletku a čekala co teda bude a jak to bude. Postavy mi taky nebyly zrovna dvakrát sympatické, až na Jessicz. Nora, která je posedlá kontrolou a v podstatě ve svůj prospěch shazovala Polly, která nebyla tak marná, jak z ní matka dělala. V podstatě ji víc ublížila než pomohla. Konec je vražedné trojté salto, to zas Polly pěkně naložila, to si snad ani člověk nezaslouží. Musím říct, že mě to dost zklamalo, vůbec mi to nenavodilo takovou tu tajemnou atmošku, kdybych dychtila to přečíst div ne na jeden zatah. Zklamalo mě i to, že se dozvídáme jak to celé na konci bylo a “kdo s kým, jak a za kolik ale absolutně nic, prostě se to přejde. Mě by víc zajímalo, jak se k tomu pak Polly postavila, jak si to potom se svými nově získanými sourozenci vyříkala, jak to bylo s Polly a Jess dál. Takový nedokončený konec. Musím říct, že mě kniha zklamala.

26.01.2024 2 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Já Honzu Vojtka zkrátka miluju. Četla jsem obě knihy a obě se mi líbily a něco mi předaly. Doporučuji každému.

09.01.2024 5 z 5

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Hrozně hezky napsaný feel good román o přátelství aktivní důchodkyně a chobotnice. Sleduje ze několik linek, které se nakonec rozpletou a propojí. Nelehký příběh Tovy, který má happy end. Doporučuji :)

08.01.2024 4 z 5

Knížka je velmi čtivá, dobře napsaná, není to nudné edukativní psaní nýbrž zábavné. Myslím si, že poslouží školákum na lepší pochopení této látky ( já z ní měla ve škole houby a ještě strašně nebavilo) tak i pro nás již školou nepovinné na doplnění si mezer a osvěžení událostí :)

08.01.2024 5 z 5

Nádherný svět moří a oceánů Velryby Nádherný svět moří a oceánů Velryby Eliseo García

Velmi krásně graficky zpracovaná encyklopedie, plná zajímavých informací :) doporučuji.

07.01.2024 5 z 5

Veselé Vánoce, Terezko Veselé Vánoce, Terezko * antologie

Tak musím říct, že první půlka byla super. Hezké povídky, ale druhá část je mě teda nebavila vůbec. Strašně zvláštní povídky, které mě absolutně neoslovily.

07.01.2024 2 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Wow, tak tahle kniha mě dostala, hlavně ten konec a dávám mu 5/5*. Mám ráda knihy, kde se prolínají časové linky, námět super, bylo to velmi čtivé a musím říct, že mě velmi zasáhl příběh lásky Scarlett a Jamesona, úplně jsem se do té jejich milostné linky položila, jako by se to týkalo mě. Velmi povedené, doporučuji

04.01.2024 5 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Kniha mě zlákala obálkou a ořízkou. Kniha nakonec přišla bez té krásné ořízky to je jediné mínus. Jinak se mi velmi líbil děj, krásně květnaté věci, psané krásnou češtinou, onikání, hanácké výrazy. Všechno super. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila i spolu dalšími postavami. Musím také velmi pochválit bonusy se knize. Mapa Olomouce, krátké povídání k místům a budovám, nádherný moodboard a skvělý playlist! těším se na pokračování!

30.12.2023 4 z 5

Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Daniel Polman

Neuvěřitelně silná kniha, která mě velmi zasáhla. Myslim si, že by měla být zařazena na seznam povinné četby, stále bychom si měli připomínat co za zvěrstva se tu dělo a jak lidi bojovali o svůj život. Kniha je velmi obsáhlá, čte se dobře, text je dynamický avšak téma velmi, velmi těžké, až jsem knihu musela odložit a párkrát si pobrečela. Naprosto obdivuji celoživotní nadhled a optimismus paní Blanky. Je to naprosto nepředstavitelné. Smekám.
A děkuji za práci panu Polmanovi, že vůbec něco takového vzniklo.
Všem doporučuji!

28.12.2023 5 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Neměla jsem moc velké očekávání, a ještě že tak. Vtipné historky, které jsou tak ohrané ze sociálních sítí, že moc nerozumim tomu, že to někdo vydává za své. Možná na představení stand-up bych se zasmála, ale v knize mi to přislo dost trapné.

23.12.2023 2 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Co k tomu říci, tisíckrát řečené, napsané a vyposlechnuté skutečné krimi případy, nic nového. Zpracování je naprosto identické jako v knihách pana Martina Moravce, čili vedený rozhovor. Pro mě nebyla kniha ničím přinosným ani novým. Věřím však, že své fanoušky si najde.

23.12.2023 1 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Recyklovaná sbírka povídek. Z 10 povídek jich bylo již 7 publikovaných někde jinde. Koupit si tu knihu a zjistit to, byla bych asi rozmrzelá. Všeho všudy se mi líbily 3 povídky. Zbytek si ke mě cestu nenašel. Odpočinkové čtení, které neurazí ani nenadchne. 2/5

01.12.2023 2 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Podle recenzí a % hodnocení jsem se nechala na knihu zlákat, až potom jsem si uvědomila, že z 6 recenzí jsou dvě za plný počet a označené jako #spolupráce. To vše vysvětluje. Au.
Zcela podprůměrná kniha. Klasický příběh o věcně nespokojené ženské, co se nudí a neví roupama coby, i když ji v podstatě nic nechybí a než by vykomunikovala problém doma, raději jde o dům dál. Velmi explicitní popisy situace s Radimem, na mě nepůsobily vtipně, ale spíše trapně. Kniha byla jednoduchá na čtení, jelikož i jazyk je jednoduchý, až bych řekla, že by snad kniha měla mít alespoň nějakou jazykovou úroveň, když už bude publikovaná. Příměr díla ke knize jíst, meditovat, milovat či deník Bridget Jones mi přišel jako urážka výše zmíněných děl. Postavy mě šíleně rozčilovali, hlavně potom Elena, která si asi myslí, že se všechno bude točit kolem ní a každej si z ní sedne na prdel a přichystá ji program jako pro královnu, naproti tomu ten jeli línej Sicilián, z toho jsem uplně rostla. I leklá ryba proti němu víc žila.
Nevyšla jsem z údivu ani poté, co jsem viděla autorčin instagram, abych s hrůzou zjistila, že kniha je inspirovanal jejím životem. Au.
Po dalším počinu od autorky nemám chuť sáhnout.

29.11.2023 odpad!

Beladona Beladona Adalyn Grace

Kniha mě zaujala na první dobrou podle obálky a ořízky, to je opravdu masterpiece! Anotace byla taky skvělá, jen jsem si říkala, dark fantasy? No netušila jsem, že se mi příběh dostane tak pod kůži, že bych se do Signy nejraději vtělila sama a žila její život. Neměla jsem od knihy absolutně žádná očekávání a naprosto mi vyrazila dech. Výborně vykresleny fantasy dobový román s nádech detektivních a lechce erotických prvků, mi učaroval. Těším se na další díly.
Všem doporučuji, je to příjemná oddechovka.
5*\5

25.11.2023 5 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Naprosto skvělá kniha! Doporučuju. Něco tak čtivého a svižného jsem dlouho nečetla. Kniha Vás vtáhne do děje na krásném panství, kde se právě odehrává soutěž v pečení. Je to delikátní záležitost a chcete každé sousto. Zápletka a tajemství jsou vyloženě třešnička na dortu. 5/5*. Moc jsem si to užila!

22.11.2023 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

(SPOILER) Na knihu jsem se strašně těšila, dostala jsem na ní doporučení od kamarádky a nemohla jsem se dočkat. Anotace mně velice zaujala. Příběh se mi líbil, líbilo se mi, jak se se střídají pohledy postav v knize. Naprosto se dokážu vcítit do postavy Anny, kdy jsem si ve svých 20 letech připadala stejně nezdolná jako ona. Ačkoliv ta nesnesitelná lehkost bytí byla opravdu nesnesitelná a pražský akademický svět takový je. Starší muž, jenž Vás zahrne komplimenty, že jste zajímavá a jiná, vyvolá ve Vás naději, že jste ta opravdová, neopracovaný diamant, ale přesto Vám nic neslíbí. Je to velmi syrový příběh, kdy přemýšlíte jestli je Vám líto podvedené manželky (samozřejmě) nebo poblouzněné milenky, která je taky lidská bytost a prostě se zamilovala ? A jak z toho vyjde heroický Hynek, kterému nevěra už jednou prošla?
Lucie byla také velmi zajímavá postava, self made woman se šrámy na duši i na těle, které skrývala stejně jako svoje pocity a emoce (Typuju ji na kozoroha). Život se s ní nemazal a ona se zas nemazala s Julií. Taktéž se dokážu zcela ztotožnit s jejich posledním rozhovorem. Chladný, racionální, všeříkající.
Velmi povedené. Těším se na další počin.

19.11.2023 5 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Pěkná zápletka, škoda, že jen povídka. Určitě by se ti dalo rozvést dál :)

16.11.2023 2 z 5