Nikolarka Nikolarka komentáře u knih

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Boží, ale film se mi líbil asi o trochu víc...

24.11.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knížka mě nejdřív nebavila a odložila jsem ji do "někdy příště až nikdy". Vystačila jsem si s filmem, ale po shlédnutí fantastického Mockingjay jsem se to "donutila" přečíst a byla naprosto uchvácená!!!

23.11.2014 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Pro mě lepší než první kniha - na sto procent a bez váhání!!! Kdo se rozhoduje jestli číst nebo ne, tak milionkrát ano!!!!

30.10.2014 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Většinou jsem po přečtení konce série naštvaná a něco potřebuju vysvětlit ještě dodatečně, ale tady? Ta knížka má dokonalé uzavření. Vážně. Po dočtení jsem cítila jen klid a asi deset minut nemohla najít jediné slovo. Konec byl perfektní.
Zároveň docela dost souhlasím s komentářem Anne Leyyd - především v částech o: Aaronovi, Kenjim, Jamesovi a (grr) Adamovi.

30.08.2014 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Rozhodně si přečtu druhý díl!! Seriál zbožňuju a těším se na druhou sérii. Trochu mě překvapil Wells - v seriálu ho idealizovali... Bellamy - WOW, WOW, WOW! Clarke je skvělá, ale oproti seriálu mi přijde docela pasivní... Glass - škoda, že jí v seriálu nezmínili.

24.07.2014 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Tahle knížka byl skvělý nápad! Ze začátku jsem pořád napjatě čekala, kdy se objeví Sky a pak už to jelo!!! Prostě bomba!

02.07.2014 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Film se mi líbil víc. Nevím jestli je to tím, že jsem s ním začínala, ale prostě mě oslovil natolik, že jsem ho během jednoho dne viděla třikrát! Knížka se mi, ale líbila taky.

02.07.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

První dvě knížky jsem zhltla za den! U téhle to bohužel říct nemůžu. Mám jí rozečtenou už dobrý měsíc a půl a pořád mě to nějak nechytlo. Cítím se kvůli tomu blbě, ale sérii možná vůbec nedočtu. Skončí to tím, že si najdu nějaký spoiler a všechno zjistím během pěti minut. Nebo dva až tři roky budu čekat na film, to taky není špatné řešení.. Docela mě zklamalo (nevím jestli přesně zklamalo, ale nebylo to ono), že je knížka i z Tobiasova pohledu. Myslela jsem, že kvůli jeho pocitům vznikla další kniha Čtyřka. Nevím, moje sympatie vůči sérii zdá se vyprchaly... Ale na film se podívám :)

30.06.2014

Čistý Čistý Julianna Baggott

Zatím jsem nečetla, takže nemůžu hodnotit. Jen co jsem viděla obálku aniž bych četla název jsem si řekla "Proč změnili styl českých obálek Jsem roztříštěná na ten původní Shatter me?" No potom mi došlo, že to tedy nebude pokračování Shatter me, kterého se nemůžu dočkat, ale nějaká novinka. Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že se s obálkou "opičili". Žádnou jinou knihu jsem s takovým obalem neviděla, takže co já vím, třeba se i Shatter me "opičilo" :D

27.06.2014

Divergence Divergence Veronica Roth

Po dočtení spousta emocí jako "jdu si skočit ze střechy" nebo "jdu někoho zkopat", "něměla bych chodit na box nebo tak něco?" apod. Fakt síla, předčilo všechna moje očekávání... Wow, prostě wow!

21.04.2014 5 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Je to nádherně vymyšlené, všechno do sebe krásně zapadá... Teda až na tu část s tím zlým andělem a Clařinou matkou

07.03.2014 5 z 5

Pár minut lásky Pár minut lásky Lenka Lanczová

Koncem jsem si nebyla moc jistá, ale bylo to boží!

07.03.2014 4 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Boží, jako vždycky Lanczová nezklamala :) Musím se přiznat, že asi na stránce 250 jsem si začala říkat jestli nakonec neskončí sama, ale je to napsáno skvěle a já byla neustále v křečích smíchu :D

04.02.2014 5 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

U hořkosladkého konce jsem se rozbrečela. Aspoň, že si David někoho našel... Miluju to, že Laurel a Tamani skončili spolu, akorát by to chtělo napsat ještě něco "po třiceti letech", kdy už i Laurel a Tamani budou mít děti :)

10.12.2013 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Ze začátku nudné, trošku ufňukané, ale děj se mi líbil - i když se to mohlo urychlit. Dvojku si rozhodně přečtu, protože ačkoli první větě jsem zvědavá, jak to dopadne.... ♥♥♥ Daniel ♥♥♥

10.12.2013 4 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Začátek se mi líbil, konec o dost méně. Nevím, čím to? Možná, že Eleninou smrtí? Pardon, ale vůbec nechápu proč umřela a proč tam byla jen čtrnáct dní. Navíc jsem se právě na jistých stránkách dočetla, že Elena neožije, akorát ji bude Bonnie vídat ve svých snech.
Jsem ráda, že se Elena stala upírkou, i když až moc brzo.
Konečně se objevila Katherine, mrcha.
Jsem z toho v takových nepříjemných rozpacích, protože doteď se mi série líbila, ale když umře hlavní hrdinka? Myslela jsem, že bude žít dál, ale smůla.
Napadají mě myšlenky jako třeba - to se jako Stefan zamiluje do někoho jinýho?! Damon mu půjde za svědka na svatbu a Elena (sice jako duch) za družičku?! Damon se dá dohromady s Bonnie?
Když jsem dočetla, řekla jsem si: "Dál nečtu!", ale po přemýšlení si říkám: "Jak to teda bude dál?" A tak jsem došla k závěru, že konečně dočtu první díl Oksy a nechám si přes noc vystydnout mozek od přemýšlení nad tím, jak "špatně" to skončilo... :(

03.12.2013 4 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Asi jsem si právě pokazila překvapení, ale jsem tak šťastná, že skončí s Gabrielem (píše to tady PiperW). Právě čtu jedničku a jsem strašně natěšená na další díly!

14.11.2013 5 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Právě čtu a nemůžu se dočkat konce!!!

14.11.2013 5 z 5

Osudová láska Osudová láska Zuzana Francková

Dokonalá knížka! Rozhodně doporučuji. Trochu jsem čekala, že na konci budu brečet, ale udržela jsem se :) Zato jsem při četbě poslouchala písničku Safe and Sound od Taylor Swift, a protože ta písnička mi zní jako ukolébavka z dávných dob, rozbrečela jsem se při ní. Slzy padaly ani jsem nevěděla jak.
Celý den po dočtení jsem na ni nijak zvlášť nemyslela, ale večer jsem se z ní cítila tak frustrovaně... Písničku jsem musela vypnout jinak bych dočista zcvokatěla.
No, posuďte sami, pokud jste ještě nečetli :D

10.11.2013 5 z 5