Nikol18 Nikol18 komentáře u knih

Záblesky stínů Záblesky stínů Jayne Ann Krentz

Kniha byla dobrá, ale dlouho mi trvalo, než jsem se do ní začetla, možná to bylo tím, že jsem předtím četla Společnost Arkány, kde byly parapsychologické schopnosti víc zjevné. Tenhle příběh byl více detektivní, dokonce v něm nebyla přeslazené romantika, kterou autorka používá, což mi líbilo, děj celkově byl dobře vymyšlený, dokonce i zápletka, přesto se mi nezdály některé obraty ohledně identit a celkového jednání a docela mě mrzí, že autorčiny knihy končí všechny ve stejném principu, padesát stran před koncem se vyřeší nějaký vedlejší zločin, který se vyšetřuje průběžně, až to vypadá na konec knihy, chvilku je klid a pak přijde zdrcující konec. Určitě jednou by to bylo originální, ale jelikož tak končí každé její kniha, trochu to už kazí celkový dojem. Proto jen čtyři hvězdy.

03.02.2013 4 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

Pořád jsem čekala, že poslední díl bude stát za to, hlavně když už je tam Mie osmnáct, ale opět jsem se zkalama. Mia se téměř nezměnila. Stále dětinská holčička. Bylo tám pár zvratů, ale na můj vkus už přehnané. Předem bylo jasné, jak to skončí, ale proč autorka to celé tak protahovala? A naprosto zbytečně. I když její knihy jsou dobré, tak tahle série mě neoslovila, i když je pro mladé dívky. Dokonce tak, že své dceři bych to nedovolila číst. Jsem zklamaná.

28.01.2013 1 z 5

Princezna Mia Princezna Mia Meg Cabot

Jestli tenhle díl měl být bomba. Opět se nestalo. Nechápu, proč to trápení autorka dále prodlužuje. Ještě že zbývá jen poslední díl. Víc bych asi nepřežila.

27.01.2013 1 z 5

Princezna nad propastí Princezna nad propastí Meg Cabot

Tohle byl ten nejstupidnější díl co jsem zatím přečetla. Mia je naprosto dětinská a vůbec netuší, co znamená slovo střední škola. Není jí šestnáct, a už vůbec nechodí do třeťáku, podle popisu jejího chování snad chodí jen do šesté třídy, protože takhle se žádná šestnáctka nechová a jestli jo, tak lidstvo spěje k zániku.

26.01.2013 odpad!

Princezna na večírku Princezna na večírku Meg Cabot

Mia se snaží ze sebe dělat naprosto obyčejnou holku, kteoru její osud nijak nezměnil. Předešlé díly jsem jí to žrala, ale ted už ne. Už jí to nevěřím, ani tu nevinnost ohledně jejího vztahu s Michaelem.

25.01.2013 1 z 5

Princezna v zácviku Princezna v zácviku Meg Cabot

Nemůžu se zbavit pocitu, že tahle série tedy za moc nestojí. Nehledě na to, že autorka dokonce zmíila i natáčení filmu, který skutečně podle série vzniknul a byl daleko lepší. No. Pochybuju, že mi až do konce série nabídne něco nového a pořádného.

20.01.2013 1 z 5

Dokonalý jed Dokonalý jed Amanda Quick (p)

Další skvostné vyprávění. Pokaždé si hlavní postavy zamiluju a i když je jasné, jak to všechno skončí, člověk se prostě od toho nedokáže odrhnout. Detektivní zápletka mě pokaždé dostane a v tomhle díle byla úžasná, všechno souvisí se vším. Řekla bych teorie strun a nebo teorie chaosu. Perfektní.

20.01.2013 5 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

První polovina knihy byla naprosto nesmyslná. Pořád jsem přemýšlela, jestli náhodou nečtu něco jiného. Osoby byly známé, ale děj nebyl vůbec k ničemu, jedna akční scéna se měnila v další a ještě více absurdnější a konec? Promiňte, ale jestli tohle byl dobrý díl, tak ty předešlé jsou o ničem. Prostě to mělo skončit smrtí Eleny a hotovo, tohle komerční natahování za nic nestojí. Spoustu načnutých věcí a nedokončených, jedna měla druhou až se v tom člověk zamotal. Začátek posedlá Carolin, prostředek málem zabití trojky a konec nějaký Šiniši. Naprosto nechápu, proč autorka pokračuje v psaní.

19.01.2013 1 z 5

Princeznám sluší růžová Princeznám sluší růžová Meg Cabot

Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že ta série prostě nemá nic společného s bestsellerem, jak o ní všichni prohlašují. Mia se nechová jako puberťačka, nýbrž jako pětiletý dítě.

13.01.2013 1 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Nemůžu si pomoct, ale postava Miina otce mě neuvěřitelně otravuje. Když už jsem překousla její babičku, která je příšerná semetrika, její otec mi tam prostě nesedí, udělali dobře, že ho ve filmu nechali po smrti a musím přiznat, že nehle díl byl příšerný, nudný, dokonce i přes ty záležitosti s Michaelem. Nuda, nuda, nuda, protože to bylo v úseku pár dní, když pominu pobyt v Genovii, vše ústilo k tomu plesu a říkám, hrůza, párkrát jsem se zasmála, ale nevyváží to negativní pohled na zbytek děje.

09.01.2013 1 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Naprosto úchvatná kniha. Vtipná, úsměvná, mnohy absurdní, ale to jí přidávalo na kouzelnosti.

08.01.2013 5 z 5

Paní na plantážích Paní na plantážích Ashley Carrington (p)

Ano, tenhle díl byl skutečně lepší než ten první, sice situace byly vyhrocovány až na hranici uvěřitelnosti, přesto se chování Valerii zlepšilo, není už tak naivní dívenka jako v prvním díle, otroctví zřejmě není žádný med, přesto její tvrdohlavost v cestě za vlastnictvím COTTON FIELDS naprosto chápu. V podstatě jde o princip a není divu, že se proti němu chce postavit, ve světě je mnoho bezpráví a určitě je jen málo lidí, kteří mají tu sílu proti němu bojovat.

06.01.2013 3 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Tenhle díl byl o něco lepší, ale ne o tolik. Je znát, že je to psané pro dívky v pubertě, vyloženě pro tu dobu. Být mladší, určitě by se mi to líbilo na pět hvězd, ale jelikož je mi už přes dvacet, nemám už tolik pro pubertu pochopení, přesto příběh je to hezký.

06.01.2013 2 z 5

Valerie, dědička plantáží Valerie, dědička plantáží Ashley Carrington (p)

Nejsem na historické romány, ale řekla jsem si, že to zkusím a uvidím. Popravdě mě to příliš nenadchlo. Bavily mě jen určité části, ale jako celek zřejmě ne. Na to, že to psal chlap, to bylo tak sladké, až se mi z toho místy dělalo zle. Prostě romány z pera chlapa není ono. Hlavní hrdinka je ufňukaná holka, která si v mysli kreslí vzdušné zámky. Což by nebylo tak hrozné, to ženy dělají, ale v podání chlapa to vyzní mnohem hůře než jak se to zdá. Dělalo mi problém prokousat se nudnými částmi, které byly alespoň vykoupeny pozdějším akčnějším a svižnějším dějem. Něco mě však přemluvilo, abych četla dále. Zatím netuším, jestli je to dobré nebo špatné. Uvidíme.

01.01.2013 2 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Ano, konečně se mi to pořádně začíná líbit, když člověk přelouská ty první dva úděsné díly, dostane se k něčemu pořádnému, autorka se zřejmě potřebovala vypsat, když vezmu v potaz, jak to skončilo, přesto se mi to líbí. Mohlo to skončit třetím dílem, ale autorka to dobře zaonačila, hlavně to s tou Elenou, ni dva prostě musejí být spolu. Je fakt, že to bylo trošku přehnané, ale ta situace k tomu přímo vybízela a proč ne? Alespon si člověk počte.

25.12.2012 4 z 5

O život O život Amanda Quick (p)

Opět skvělý díl, nabitý akcí, romantikou a tajemnem. Ať autorka napíše o jakémkoliv páru, pokaždé se do něj zamilujete. Je to tak krásně popsané, těšíte se z toho, jak se ti dva dávají dohromady a společně s nimi odhalujete tajemství. Noční stín v tomhle díle se odkryl hodně. Než jsem začala číst prvních šest dílů, četla jsem trilogii o lampě a o zrcadle a když čtu tuhle, zapadají mi jednotlivé díly víc a víc do sebe. Je úžasné, jak to má autorka skvěle provázané, jak za dob královny Viktorie, tak v současnosti či v Harmonii. Nemůžu dát méně než pět hvězd.

25.12.2012 5 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

No, konečně jsem se do toho začetla. Konečně se mi tenhle díl líbil. Konečně měl pořádný děj a Elena se nechovala jako namyšlená blondýna, kterou zajímá pouze sebe samotná. Zatím nejlepší díl vůbec z těch tří, co jsem přečetla, asi bych osobně to tímhle nechala skončené, když Elena skončila tak, jak skončila. Uvažuju nad tím, o čem těch devět dalších dílů je. Nu, necháme se překvapit.

24.12.2012 3 z 5

Místo pro princeznu! Místo pro princeznu! Meg Cabot

Opět nic noc. Nijak mě to nezaujalo. Nemělo to spád, ani děj, jen strohé popisování každodenních starostí dospívající dívky. Dokonce ani milostný dopis mě nenadchl, možná jen útek matky před svatbou za něco stálo, ale to bylo asi tak všechno, prostě nemůžu pochopit, jak něco takového může být bestseller.

23.12.2012 1 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Jsem zklamaná, nic jiného říct nedokážu. Prvně jsem samozřejmě viděla film a musím uznat, že scénáristi z toho vykřesali opravdu půvabný příběh, protože knižní verze se mi moc nelíbí. Nebude to znít příliš slušně, když napíšu, že se mi Miin otec líbil víc ve filmu, kde byl bohužel po smrti. A babička se chovala mnohem uctivěji ke svému postavení, v knize mi spíš připadá jako obyčejná namyšlená stará dáma, co si o sobě myslí, že je královnou celého světa. Kniha je jednodušše změt fetišistických a namyšlených lidí, co o sobě mají příliš vysoké mínění, protože mají peníze. Filmový příběh alespon za něco stojí, ale knižní verze, kde je Mia blondýnka se mi prostě zdá jako podpora namyšlených, zbohatlických a zlých holek, které si svou krásou a penězi můžou zajistit prestiž.

18.12.2012 1 z 5

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Přemýšlím, jesli mě matou smysly nebo jestli si ze mě autorka dělá srandu. Ale blondýny prostě u mě nevyhrávají.

14.12.2012 1 z 5