Nikol18 Nikol18 komentáře u knih

Šepot Šepot Isabel Abedi

Zaujal mě název, ale obálka trochu odradila, hlavně když jsem se dočetla, co vlastně znamená. Bylo v tom hodně cítit, že ne vždy psala pro čtenáře staší patnácti let. Příběh mě ze začátku vůbec nechytil, měla jsem za to, že půjde o milostný románek dospívající holky, což vlastně bylo a podpříběh o dívce před třiceti lety byl tam jenom proto, aby to děj oživilo. Autorka i mnohé prozradila předem ve snaze příběh napnout, ale člověk spíše díky tomu předem věděl, co se bude dít. Klasické domění, kdo to udělal a kdo byl nejvíce podezřelý a nakonec z toho vyšlo to, kdo to skutečně udělal. Nemohu říci, že se mi to nelíbilo, jen něco bych prostě vypustila. Přesto bych řekla tři hvězdičky z pěti. Oddychové čtení, které vás spíše napne v posledních dvaceti stranách.

27.12.2011

Tikot Tikot Dean Koontz

Právě jsem ji dočetla a mám pusu dokořán, nemůžu uvěřit, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, stále jsem přehlížela její narážky a dostalo mě to stejně jako film Proroctví. Kniha měla úžasný spád, rychlý děj, vtipný, místy až hrůzně děsivé scény, které vyrovnaly vtipy a naprosto nesmyslné konverzace, které hlavního hrdinu přiváděly k šílenství. Tommy Phan je sympaťák, ale Del jsem si zamilovala hned jak se objevila a věděla jsem, že bude mít v knize důležitou roli. Na konci to všechno do sebe krásně zapadlo.
Opravdu úžasný zážitek, jsem moc ráda, že jsem od Koontze četla prvně právě tuhle knihu.
Je úžasný vypraveč!
Klobouk dolů!

17.12.2011

Julie Julie Anne Fortier

Trailer ke knize - http://www.youtube.com/watch?v=8x7sEa7_k0Q

24.08.2011

Dívka dvou světů Dívka dvou světů Pierre Bottero

Otevřený konec mě nemile překvapil. Mnoho dní jsem prohledávala internet, ne jen české stránky, a hledala náznak o pokračování. :(

13.08.2011

Doktor zabiják Doktor zabiják Josh Bazell

Zvláštní styl psaní. Možná to není můj šálek kávy, přesto skoky do jeho minulosty a poté zase do přítomnosti mi dělaly problémy, zvláště, abych se zorientovala. Knihu jsem četla, abych se dozvěděla něco o mafii, přesto tam nebylo to co jsem hledala. Hrubé popsání jeho života a dramatický konec, který se dal předpokládat.

20.07.2011