Nikol18 Nikol18 komentáře u knih

Já, JůTuber 2 Já, JůTuber 2 Martin Rota

Tak tohle bylo naprosto týrání mých literárních buněk, YouTubeři teď letí, ale ať letí na internetu, ne v knihách, tam patří něco smysluplnějšího, tohle je tak do časopisu. A ten úvod? To mělo být jako ze života šikanovanýho žáka základní školy? Kam ta česká beletrie klesla, když vydají zrovna tohle? V řeči YouTuberů, být tady tlačítko dislike, okamžitě na něj klikám. Katastrofa.

17.08.2016 odpad!

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Nevim, jak se ke knize vyjadrit ve slusnych mezich. Spis zacnu tim, ze je to pry "50 odstinu sedi po cesku" coz je podle me urazka jak originalu, tak nasi ceske literatury. Sice je pravda, ze docela casto vychazeji u nas knihy, ktere by radeji nemely spatrit svetlo sveta, ale budiz, pokazde se nejaka takova kniha najde, ale smlouva s adamem je urazka vsech zen, ktere doma stradaji domacim nasilim a urazka vsech autoru, kteri se pisi dobrou literaturu. Pak si prijde nekdo, kdo si mysli, ze umi psat a napise brak, kterym vykrada soucasny fenomen a pokrivi ho vlastni frustraci z nedostatku zazivneho sexu se svym partnerem, a ani to pak nema odvahu vydat pod vlastnim jmenem. Nema ani cenu se vyjadrovat o charakterech postav. Vsechny maji sva pro a proti, ale v drtive vetsine proti. Neni opravdu originalni udelat z kazde postavy nevernika, postrada to tak svoje kouzlo.

08.06.2015 odpad!

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

(SPOILER) VELIKÝ SPOILER!
Jak se vyjádřit k něčemu, kde si i několik dní po přečtení stále říkáte, proč tam byl v polovině ten zvrat? A ještě k tomu tak násilně podaný? Věděla jsem, že jdu do série o upírech, ale první polovina knihy se tvářila jen jako lehce temný příběh o podivné škole, kam dotáhli rodiče mladou dívku proti své vůli, a pak najednou prásk, a ukáže se, že ona je vlastně upír a celou dobu to věděla aniž by se o svých odlišnostech třebas jen zmínila? Jako proč?! Pokud to měl být nějaký odzbrojující zvrat, tak to se fakt nepovedlo, protože stále přemýšlím, jestli jsem nepřeskočila nějakou kapitolu nebo jsem celou první polovinu knihy četla velmi nepozorně, protože to její vysvětlení, že celou dobu ví, co je vlastně zač, ale vůbec se o tom v první polovině nezmíní, proč? Sakra proč? Závěrečný zvrat, je daleko víc pochopitelnější než ten v polovině knihy, to se fakt nepovedlo. I když se snažím, kazí mi to celkový pohled na knihu, ale na druhou stranu je nápadité, že holka je upír a ne kluk, ale zase docela klišé, že ten kluk je lovec upírů.

20.07.2021 2 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Krásné zpestřední ságy. Kresby Young Kim jsou okouzlující a dodávají příběhu nádherně nostalgický nádech.

20.01.2015 5 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Právě jsem ji dočetla a mám pusu dokořán, nemůžu uvěřit, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, stále jsem přehlížela její narážky a dostalo mě to stejně jako film Proroctví. Kniha měla úžasný spád, rychlý děj, vtipný, místy až hrůzně děsivé scény, které vyrovnaly vtipy a naprosto nesmyslné konverzace, které hlavního hrdinu přiváděly k šílenství. Tommy Phan je sympaťák, ale Del jsem si zamilovala hned jak se objevila a věděla jsem, že bude mít v knize důležitou roli. Na konci to všechno do sebe krásně zapadlo.
Opravdu úžasný zážitek, jsem moc ráda, že jsem od Koontze četla prvně právě tuhle knihu.
Je úžasný vypraveč!
Klobouk dolů!

17.12.2011

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Knihu jsem četla v době, kdy jsem sama měla menší existenciální a milostné drama. Myslela jsem si, že mi pomůže k jeho překonání hlavně, druhá její část o meditaci v Indickém ašrámu, ale kupodivu mi nejvíce pomohla Itálie a Bali, které se mi líbily nejvíce. Přes střední část se mi horko těžko dostávalo, ale tam mi nejvíce utkvěl zřejmě Richard z Texasu. Udělat za životem takovou tečku je opravdu těžké a musím autorce složit velkou poklonu, že to dokázala, a že to dokázala dokonce i napsat. Osobně bych nerada psala o svých osobních trápeních takovým způsobem, ale právě díky tomu si mě kniha získala a jakmile na ni narazím, jsem rozhodnuta si ji pořídit do knihovny, protože se k ní určitě chci vrátit a přečíst znovu.
Filmové zpracování knihy jsem si pustila až po jejím dočtení, když jsem v sobě měla stále dojmy ze čtení a musím říct, že mě film nadchnul. Je pravda, že tam některé důležité věci chyběly, ale taková kniha musela být pro filmaře dosti zapeklitý oříšek, aby k tomu napsali scénář. Film mě okouzlil a Julia Roberts v něm byla skvělá. Dokonce jsem poznávala jednotlivé repliky z knihy.

05.05.2013 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

POZOR! HODNOCENÍ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!
Než začnu psát o ději a stylu, musím velmi ocenit nápaditou obálku, která mě opravdu přivábila. Je krásná, přitažlivá a vystihuje dějovou linku v knize. Říkám to pořád, ať češi nemění původní obálky.
Mnoho čtenářů píše, že začátek knihy byl nudný, ale to bylo zřejmě tím, že tam nebyly žádné srdceryvná milostná vyznání a divoké líbání. Mně osobně se začátek převelice zamlouval, byl správně tajemný, postupně odhalující život Pierce po smrti a návratu zpět do života. Neotřele podané flasbacky, které Pierce postihly po té nehodě s bazénem, kdy zemřela, měly v sobě velkou důležitost, na kteoru došlo v závěru knihy, kde se vše spojilo v celistvý obraz. Proto musím říct, že se mi líbil hlavně začátek. Vztah Pierce a Johna byl úplně jiný než v tradičním románu o záchraně dívky v nesnázích. Přesto menší kámen úrazu vidím v tom, že mi Pierce a John připomínají jiné dva hrdiny z autorčina pera. A to Suze a Jessieho. I námět je lehce podobný. Suze i Pierce jsou živé a Jessie a John jsou mrtví, sice na jiných rovinách, ale jistá podbnost v tom je. Což vůbec neubírá na originalitě příběhu, který Meg začala psát. Musím přiznat, že se mi spojení s řeckou mytologií skutečně zalíbilo a je to zase něco nového, zvláště, když vezmu v potaz, že se hlavní hrdinové od začátku nemilují až za hrob a vypadá to spíš, že se navzájem zabijí.
Můžu jen doufat a prosit vedení Knižního klubu, aby se přeci jen nechlali umluvit, a nechali přeložit zbylé dva díly, protože jsem skutečně zvědavá, jak to s Pierce dopadne, jak se rozhodne a jak se s tím sžije John.

04.04.2013 5 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Jsem naprost zkalamaná. Série měl skončit Eleninou smrtí. Za tím si stojím. Kniha je příšerně nastavovaná a vyhrocená do takových absurdit, až nemůžu uvěřit, že se to někomu může líbit. Přečtu si knihy do konce, protože mě osobně zaujal autorčin styl nadsázky a nastavování a u knih se pobavím, přestože je to úplná hloupost.

30.03.2013 odpad!

Tvrdohlavá sestřička Tvrdohlavá sestřička Mary Higgins Clark

Naprosto uchvacující kniha. Děj byl skvělý. Napínavý až do samého konce. Stále jsem přemítala, co v tom může být a za polovinou knihy jsem už pojala podezření, které se mi nepotvrdilo, ale i tak jsem ráda, že to byl nakonec někdo jiný. Autorka píše velmi poutavým stylem. Když překonáte první stránky, které vás uvedou do děje, jde to jak po másle, a tak nechcete knihu položit, prostě to nejde. Určitě si přečtu další knihy.

30.03.2013 5 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

První polovina knihy byla naprosto nesmyslná. Pořád jsem přemýšlela, jestli náhodou nečtu něco jiného. Osoby byly známé, ale děj nebyl vůbec k ničemu, jedna akční scéna se měnila v další a ještě více absurdnější a konec? Promiňte, ale jestli tohle byl dobrý díl, tak ty předešlé jsou o ničem. Prostě to mělo skončit smrtí Eleny a hotovo, tohle komerční natahování za nic nestojí. Spoustu načnutých věcí a nedokončených, jedna měla druhou až se v tom člověk zamotal. Začátek posedlá Carolin, prostředek málem zabití trojky a konec nějaký Šiniši. Naprosto nechápu, proč autorka pokračuje v psaní.

19.01.2013 1 z 5

O život O život Amanda Quick (p)

Opět skvělý díl, nabitý akcí, romantikou a tajemnem. Ať autorka napíše o jakémkoliv páru, pokaždé se do něj zamilujete. Je to tak krásně popsané, těšíte se z toho, jak se ti dva dávají dohromady a společně s nimi odhalujete tajemství. Noční stín v tomhle díle se odkryl hodně. Než jsem začala číst prvních šest dílů, četla jsem trilogii o lampě a o zrcadle a když čtu tuhle, zapadají mi jednotlivé díly víc a víc do sebe. Je úžasné, jak to má autorka skvěle provázané, jak za dob královny Viktorie, tak v současnosti či v Harmonii. Nemůžu dát méně než pět hvězd.

25.12.2012 5 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Teď si krutě uvědomuji, že je tohle skutečnej konec, už další díly nebudou, žádný další řešení zůstavajích duchů, víc řešení vztahu s Jessem. Musím říct, že tenhle díl byl asi nejlepší z nich. Opravdu epické zakončení celé série. Popravdě mě ani nenapadlo, že to zrovna právě takhle skončí. V koutku duše jsem si přála, aby Suze a Jesse byli spolu, jenže jsem si uvědomovala, že každý duch musí jednou odejít a nemůže tu zůstat navždy, i když třeba by to mohl vydržet do konce jejího života a pak by mohl teprve odejít, ale autorka si s tím pohrála a udělala to po svém. Samozřejmě mě zajímá, jestli nebyla událost, kterou udělali v minulosti, nějak zásadní pro budoucnost, protože cestování v čase je vždy ožehavé téma a hlavně jeho následky. Ale i tak mě tato série chytla za srdce, strávila jsem s ní krásných šest dní a užívala si to společně se Susannah a Jessem. Otec D. byl tím správným duchovním rádcem an cestě mladým mediátorům a Paul. Paul byl perfektní záporák. Takový o kterém si to myslíte od začátku, ale pokaždé se tváří, že on je ten hodný a myslí to dobře. Takže i to zakončí bylo perfektní. Na tuhle sérii budu dlouho vzpomínat a doufat, že se přeci jen někdy autorka odhodlá k tomu, aby napsala ještě něco dalšího, i když nevím, jestli by to nezazilo dokonalost těchto šesti dílů. Však, další si můžeme vymyslet sami, ne?
Až po dočtení jsem se podívala, jak si někteří představují Suze, Jesseho a Paula a našla jsem stránku, kde se mi podoba hlavních představitelů hodně zaujala a jsem zvědavá, jestli se to někdy natočí, určitě by to za to stálo. http://brantdaugherty.tumblr.com/post/8150983043/my-the-mediator-dream-cast

08.12.2012 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Velké zklamaní, po roce a půl jsem se k ní vrátila a přemýšlela, proč jsem ji odložila. Po dvou kapitolách jsem si vzpomněla. Při Fifty Shades jsem se smála nad hloupostí hlavní hrdinky, tady... Hlavní hrdinka mě štvala svým neustálým sebemrskačství a strkanim nosu do věcí, po kterých jí bylo houby. A to jsou ještě dva díly minimálně. Autorka to zbytečně protahuje.

20.02.2017 1 z 5

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Kdyby na zadní straně přebalu nebylo napsáno, jak je autorka talentovaná, řekla bych si, že je to prvotina a ta většinou nebývá tak kvalitní, ale po tom prohlášení jsem se musela smát a kniha mi připadala ještě více absurdnější. Je to škoda, námět byl vcelku ucházející, ale autorka jej zpracováním pohřbila a upěchaným koncem jen dala najevo, že jí došly nápady. Jedna hvězda jen za to, že jí to vyšlo u nakladatelství.

12.05.2015 1 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Popravdě, kniha se mi v poslední třetině naprosto znechutila. Čekala jsem od toho víc, a nebýt neustále toho "nejlepšího sexu v životě", vlastně by to nebylo o ničem. Nemám ráda psychology. A hlavní hrdinka, i přes své psychické problémy, se chovala jako naprostá pipina. Braden byl příliš majetnický a styl podrazáckého parchanta a dokonce i Ellie se zkazila. Osobně bych poseldní třetinu knihu vytrhla a nechala autorku napsat znovu!

28.07.2014 1 z 5

Tohle je po hooodně dlouhé době kniha, kterou mám chuť si přečíst znovu. Natolik mě dostala, až mi to připadá neuvěřitelné. Něco tak jemného a plného citu jsem už dlouho nečetla. Příběhy Emily a Julie mě natolik chytily za srdce, že jsem na posledních stránkách uronila i pár slz. Autorka mě svým style naprosto uchvátila. Tohle je kniha, u které bych ráda viděla pokračování, ale její kouzlo tkví v tom, že končí v tom nejlepším.

30.04.2014 5 z 5

Deníky psané v korzetu Deníky psané v korzetu Katie MacAlister

I když kniha neměla nějak závratný děj a není to vrchol literatury, určitě mě pobavila. Odregovala jsem se u ní a pořádně se zasmála. Tessa byla více než zmatená, ale kdo by se jí divil, že? Sem tam byly střípky mouder, ale to dokonale zastínila nezakrývaná parodie a sexualita, který z jednotlivých stránek naprosto kapala. Přesto doporučuji těm, kdo se chtějí odregovat, zasmát se a užít si klidnější čtení.

22.04.2013 4 z 5

Návrat na plantáže Návrat na plantáže Ashley Carrington (p)

Díky za to, že je tohle už poslední díl. Všechny knihy a série dočtu do konce, ale při téhle jsem se opravdu musela přemáhat, abych to dočetla, protože takovou příšernost jsem snad ještě nečetla. Teď vím, proč nečtu historické romány. Láska, o které se v nich píše jsou jenom prázdná slova, která by si lidi ve skutečném životě neřekli a je to tak trápení lidí, kteří lásku nezažili a mají o ní takovéhle představy. Což není vůbec pravda a ve skutečném životě to tak nechodí.
Prosím, ať mi autor netvrdí, že je to román z období války Jihu proti Severu, a když už se něčím takovým ohání, tak to má mnohem lépe popsat a ne se tam v jedné nebo dvou kapitolách uchýlit k nic neříkajícímu proslovu o vývoji událostí, který je nudnější než učebnice historie. Kazí to celkový dojem knihy a naprosto podkopává tento válečný konflikt.
Valérie je od začátku do konce naprosto dětinská postava, která ztratí veškerý zájem, když jí někdo ublíží a žije poté v naprosté izolaci, když už to chtěla, měla se připravit na to, co se může nevyhnutelně stát. Nebudu se jí zastávat a litovat ji, jaká je chudinka, když chtěla vydobít svého dědičného práva v místech, kde se takové věci netolerují, když to chtěla, musela si uvědomit, že jí lidi budou házet klacky pod nohy.
Travis Kendrik je asi jediná postava z celé série, co za něco stojí. Výstřední, ale tvrdě si jde za svým a je srozuměn se skutečným stavem věcí a předpokládá různé scénáře, toho jediného mi bylo líto.
Kapitán Menville je typický chlap, který je přesvědčen o své dokonalosti a bezbřehosti s tím, že se všichni před jeho pohledem budou plazit a prosit, aby na ně hleděl déle.
Rhonda dostala, co si zasloužila.
Stehen je od začátku do konce hulvát a měl zemřít. S tím sdílím názor Travise Kendrika.
Čtení této série jsem ztratila zbytečně moc času a iluzí o historické tvorbě. Muži by historickou tvorbu psát neměli a ženy by se měli zamyslet spíš nad tím, jak se žije teď a ne před sto padesáti lety.

06.03.2013 odpad!

Záblesky stínů Záblesky stínů Jayne Ann Krentz

Kniha byla dobrá, ale dlouho mi trvalo, než jsem se do ní začetla, možná to bylo tím, že jsem předtím četla Společnost Arkány, kde byly parapsychologické schopnosti víc zjevné. Tenhle příběh byl více detektivní, dokonce v něm nebyla přeslazené romantika, kterou autorka používá, což mi líbilo, děj celkově byl dobře vymyšlený, dokonce i zápletka, přesto se mi nezdály některé obraty ohledně identit a celkového jednání a docela mě mrzí, že autorčiny knihy končí všechny ve stejném principu, padesát stran před koncem se vyřeší nějaký vedlejší zločin, který se vyšetřuje průběžně, až to vypadá na konec knihy, chvilku je klid a pak přijde zdrcující konec. Určitě jednou by to bylo originální, ale jelikož tak končí každé její kniha, trochu to už kazí celkový dojem. Proto jen čtyři hvězdy.

03.02.2013 4 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

No, konečně jsem se do toho začetla. Konečně se mi tenhle díl líbil. Konečně měl pořádný děj a Elena se nechovala jako namyšlená blondýna, kterou zajímá pouze sebe samotná. Zatím nejlepší díl vůbec z těch tří, co jsem přečetla, asi bych osobně to tímhle nechala skončené, když Elena skončila tak, jak skončila. Uvažuju nad tím, o čem těch devět dalších dílů je. Nu, necháme se překvapit.

24.12.2012 3 z 5