Návrat na plantáže

od:


KoupitKoupit eknihu

Závěrečný díl strhující ságy nás zavádí opět na americké bavlníkové plantáže. Zdá se, že Valérie se nidky nedočká vytouženého klidu a pohody. Krutý nevlastní bratr přepadne její dům...

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47410/valerie-6-navrat-na--47410.jpg 3.216
Série:

Valerie (6.)

Orig. název:

Valérie. Rückkehr nach Cotton Fields (1991)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Noxi
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
waltlenka5
28.01.2015

líbilo se mi to

helenkan
29.09.2013

Konečně jsem dočetla serii o Valerii,dědičce plantaže. . S každým dočítaným dílem jsem si říkala zda mam pokračovat a sahnout po dalším. Bylo to šest dílu,které by se daly shrnout do jedné knihy a ještě nic moc.
Od Ashley Carringtona jsem četla poprvé,tak nemohu soudit jiné dílo,ale tohle se mu opravdu nepovedlo.

Nikol18
06.03.2013odpad!

Díky za to, že je tohle už poslední díl. Všechny knihy a série dočtu do konce, ale při téhle jsem se opravdu musela přemáhat, abych to dočetla, protože takovou příšernost jsem snad ještě nečetla. Teď vím, proč nečtu historické romány. Láska, o které se v nich píše jsou jenom prázdná slova, která by si lidi ve skutečném životě neřekli a je to tak trápení lidí, kteří lásku nezažili a mají o ní takovéhle představy. Což není vůbec pravda a ve skutečném životě to tak nechodí.
Prosím, ať mi autor netvrdí, že je to román z období války Jihu proti Severu, a když už se něčím takovým ohání, tak to má mnohem lépe popsat a ne se tam v jedné nebo dvou kapitolách uchýlit k nic neříkajícímu proslovu o vývoji událostí, který je nudnější než učebnice historie. Kazí to celkový dojem knihy a naprosto podkopává tento válečný konflikt.
Valérie je od začátku do konce naprosto dětinská postava, která ztratí veškerý zájem, když jí někdo ublíží a žije poté v naprosté izolaci, když už to chtěla, měla se připravit na to, co se může nevyhnutelně stát. Nebudu se jí zastávat a litovat ji, jaká je chudinka, když chtěla vydobít svého dědičného práva v místech, kde se takové věci netolerují, když to chtěla, musela si uvědomit, že jí lidi budou házet klacky pod nohy.
Travis Kendrik je asi jediná postava z celé série, co za něco stojí. Výstřední, ale tvrdě si jde za svým a je srozuměn se skutečným stavem věcí a předpokládá různé scénáře, toho jediného mi bylo líto.
Kapitán Menville je typický chlap, který je přesvědčen o své dokonalosti a bezbřehosti s tím, že se všichni před jeho pohledem budou plazit a prosit, aby na ně hleděl déle.
Rhonda dostala, co si zasloužila.
Stehen je od začátku do konce hulvát a měl zemřít. S tím sdílím názor Travise Kendrika.
Čtení této série jsem ztratila zbytečně moc času a iluzí o historické tvorbě. Muži by historickou tvorbu psát neměli a ženy by se měli zamyslet spíš nad tím, jak se žije teď a ne před sto padesáti lety.