Nikiny Nikiny komentáře u knih

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

Být mladší, o dost mladší... možná by mě tato série oslovila, ALE.... Musím říct, že pro mě je to zklamání, děj nudný a předvídatelný. Nápad jako takový se mi líbil, na začátku, ale uchopit příběh tímto nezábavným a nic neříkajícím způsobem... Vážně škoda. Ještě jeden díl a snad se můj náhled na sérii stane více pozitivním, ale i tak, už mě chuť číst téměř opustila.

12.05.2020 2 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Co jsem dočetla celou sérii zaklínače, kamarád mi půjčil i komiks. Abych řekla pravdu, moc mě to nebavilo, ale kreslené zpracování se vážně povedlo. Z jiného úhlu pohledu mě komiks moc nezaujal, ale to bude způsobené i tím, že mám poslední díl zaklínače ještě v živé paměti.

12.04.2020 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Jak člověk čte jeden díl za druhým bez přestávky, začně mu splývat děj. Aspoň mě tak trochu ano. Pokaždé se stane tolik situací a čtenář se dozví tolik nových informací... Pokud byl toto dřív konec celé ságy, tak by mě takový závěr upřímně naštval. V podstatě tam závěr není, ovšem pokud chcete věřit, že tam je, je to taky možné... Záleží na úhlu pohledu. No nic, jdu na poslední díl, tak jsem zvědavá...

21.03.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tento díl se velmi vydařil. Jsem ráda, že jsem vydržela až do tohoto bodu, že jsem některou z předchozích knih neodložila. Je akční, zajímavá, časové linie a jednotlivé příběhu se efektivně prolínají. Jsem ráda, že tuto ságu čtu, až je vydaná celá, nechtěla bych čekat na další díl pár let :D. Spokojenost

21.03.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Během pár dní přečteno ????. Strhující děj, konečně se člověk dozví více. I když jsou si všichni tak daleko, příběhy se prolínají šíleným tempem. Musím hlavně ocenit, že autor přidává do některých pasáží zmínky o globálních dopadech, podporuje ekologii, snaží se čtenáře nevtíravým způsobem obeznámit s tím, co se stane v budoucnu, když bude konat tak a tak v přítomnosti, viz lovení ryb ve velkém do sítí s malými oky. Každý se nad tím asi nepozastaví, ale mě se to velmi líbilo. Jsem ráda, že se snaží apelovat na své čtenáře a něčím je obohacuje. Snaží se nabádat, abychom se k přírodě chovali s úctou a neplýtvali, což je v současné době velký problém v celé společnosti.

31.01.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Původně jsem čekala, že celá sága bude buď o zaklínači, anebo o zaklínači a Yennefer. Nakonec vypráví o zaklínači a Ciri. Vím, že jde namítnout, že je tahle skutečnost napsaná i na obalu knihy, ale já si zásadně před čtením knihy nečtu obsah na zadní straně. Tento díl už byl chytlavější, zajímavější děj, ale pořád není její potenciál využity naplno, aspoň mám ten pocit. Třeba další díl...

23.01.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Upřímně mě tato knížka dostala. Brečela jsem, smála se, vzpomínala na toho svého nejlepšího kamaráda a na to jaké jsem měla štěstí, že jsem ho našla a on našel mě v tom obrovském světě. Srdce by mi zlomilo, kdyby musel žít na řetězu a trpět jako mnozí jeho psí kamarádi. Už před nějakou dobou jsem začala chodit na procházky s utulkovými psíky a myslím, že aspoň taková pomoc k něčemu je. Tuto knížku by si měl přečíst každý člověk, aby se do jeho srdce dostala všechna láska, co v knize je. A to nejsem citlivka, ale tohle... Tohle byla víc než kniha... Alespoň pro mě.

06.01.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po prvních dvou dílech jsem byla skeptická, přiznávám. Neříkám, že děj hltám, to ani zdaleka, ale... První dva díly, tak nějak přeskakovaly v čase, což mě lehce vadilo. Tento díl (jakoby první díl celé ságy) mě mile překvapil. Dva a půl dílu mi trvalo, než jsem se sžila s autorovým stylem psaní. Nyní můžu s klidným svědomím říct, že jeho styl a způsob vyjadřování obdivuji. Tento člověk, ať je jaký chce, má talent. Dokáže překvapit jak celkovým vývojem děje, tak jednoduchou situací, jenž dopadne odlišně od Vašeho očekávání. Neustále jsem čtení Zaklínače odkládala na dobu neurčitou. Musím se přiznat, že kvůli seriálu, jsem se čtením nakonec začala.

29.12.2019 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První díl mě upřímně moc nebavil, byl zajímavé napsaný, byl to pro mě nový svět, ale nějak jsem ten časově neurčitým povídkám nepřišla na chuť. Tento díl, druhý, byl mnohem zajímavější a překvapivější, teď už mě to bavilo,. Možná to bylo větší celistvostí příběhu či zajímavějším tématem. Nevím, ale tento díl se povedl, konečně jsem se dozvěděla víc o Yennefer a Cítí :). Věřím, že s dalším dílem, kde už opravdový příběh začne, to bude ještě lepší!

14.12.2019 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Všichni známí, co tuto knihu četli, říkali, že se má hodnotit až poté, co přečtete celou sérii. Jakmile jsem přečetla první díl, věděla jsem proč. On mi ten první díl připadal takový rozsekaný na kousky a maličko jsem se v tom ztrácela. Ale nakonec jsem se začetla a druhý díl vypadá dobře, aspoň, co jsem stihla přečíst první kapitolu. Nový svět, kde jsou občas zvraty a tak úplně člověk nedokáže předvídat, co se bude dít na další stránce.

28.11.2019 4 z 5

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Jak bylo řečeno v komentáři níže, tato kniha byla velmi jednoduše napsaná, až mě to nebavilo. Dvě hvězdičky dávám jen za ten nápad (spoiler: vidět přes mimikry paranormálních bytostí a být jediná, která to dokáže... aspoň ze začátku... je celkem zajímavý nápad), ale jinak to byla dost nudná kniha s očekávanými zápletkami... Doma mám ještě zbylé dva díly... No jo, taky to dočtu, prostě mi to nedá a nemám ráda nedočtené série (když nepočítám Padesát odstínů... to nedočtu ani kdyby mě někdo nutil :D)

05.10.2019 2 z 5

Poslední vlkodlak Poslední vlkodlak Glen Duncan

Začátek byl dost nudný, přemýšlela jsem, jestli knihu nezavřu a nestrčím zpátky do knihovny. Nakonec jsem se rozhodla ji dočíst, nerada nechávám knihy nedokončené. Kromě toho, že tam byla kolikrát pro mě neznámá terminologie, první polovina knihy ničím moc nezaujala. Znuděný vlkodlak, který zůstal posledním a chtěl umřít, protože byl svým životem znechucený... No dobře... Ale druhá polovina už se rozjela v lepším duchu, když už mu o něco šlo, bylo to i zábavnější a už jsem chtěla vědět jak příběh dopadne. Co se týče sexu, o kterém se zmiňuje krátký obsah na obálce knihy, zase tak slavné to s ním nebylo. Podle mě kniha není plná žádných zvrhlostí, jen se o sexu občas zmiňuje, ale ne ve velkém. A jelikož ji napsal muž, nemůžete čekat, že tyto scény popíše nějak šetrně :D a obsáhle.

04.09.2019 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kamarád mi říkal, že začátek knížky ho moc nebavil kvůli přeskakování z místa na místo a mnoha postavám. Mně se tato logika naopak velmi líbila, sice jsem ze začátku taky lehce tápala, ale za nějaký čas se už v postavách i místech orientujete a dozvíte se informace, o které byste se možná vůbec nezajímali, tak to bylo aspoň u mě. Knížka byla akční, informativní, zajímavá a nakonec mě vážně moc bavila. Určitě doporučuji! A už se těším na další knihu od tohoto autora!

06.04.2019 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Musím říct, že jsem od této knihy čekala mnohem víc, nakonec mi dalo celkem zabrat vůbec ji dočíst. Dokážu si představit, že by se děj dal shrnout jen do poloviny stránek, některé pasáže pro mne byly nezáživné, jiné zase zajímavé, ale těch nezajímavých bohužel pro mne bylo poměrně dost. Jediné, co mě překvapilo byl konec, nečekané vyústění, jen škoda, že tomuto předcházelo dost nudných stránek.

22.02.2019 3 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Kniha byla stějně fajn jako první díl, jen škoda, že ještě není dopsaná celá serie, takhle budu muset zpomalit se čtením :)

03.09.2018 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Zase nová série o kouzelnickém světě? Proč ne :). Sice kvalit Harryho Pottera tato kniha nedosahuje, ale to neznamená, že nebaví! Protože tento svět vážně zbožňuji, vůbec jsem se nebránila začíst se do obdobného příběhu s lehce odlišným osudem hlavního hrdiny (zatím se odlišnosti dočkal jen konec první knihy, ale nemůžu říct, že by mi to kupodivu nějak vadilo). Spíš se těším na další díl, který začnu číst, hned jak bude prostor. I když už nejsem náctiletý čtenář, pořád mě tento svět kouzel a dobrodružství fascinuje a asi už nikdy ani nepřestane!

19.06.2018 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Začátek tohoto dílu se mi dost zamlouval, započal slibně v obdobném duchu jako díly předchozí, ovšem asi od druhé třetiny mě kniha přestala naprosto bavit. Opadl erotický náboj, zapojila se každodenní realita a poprvé jsem nechtěla být v kůži hlavní hrdinky... Což pro mě znamenalo konec zaujetí a už jsem knihu četla, abych ji prostě dočetla, protože nerada odkládám rozečtenou knihu... Nejslabší díl celé série...

02.06.2018 2 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Pokračování příběhu o dalším členovi hokejové party z jednoho domu. Příjemné ke čtení, člověk u toho vypne mozek, když to zlehčím. Byl tam jeden okamžik, který jsem nečekala, ale není nebe bez mráčku, že? Na odlehčení je vhodnou volbou, ale už není tak zajímavá jako předchozí dvě. Upřímně jsem od Deana čekala víc - víc z Deanova života (plného sexu), ne ždibek a pak už "klasika"... Ale jo, jako relax dobré, zvládnete přečíst pohodovým tempem za tři dny.

02.04.2018 3 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Kdyby byla možnost dát této knize 10 bodů z 5, udělala bych to! Tak moc mě nadchla, aniž bych od ní cokoliv čekala! V životě jsem nehrála žádné počítačové hry, jsem naprostý laik, přesto mě všechny popisky různých her či starých verzí pc a příběh sám naprosto dostal! Autor, dle mého názoru, skvěle vysvětlil pojmy, které znají jen zasvěcení, tyto pojmy zasadil do čtivého příběhu, který okořenil akcí a maličko i romantikou. Upřímně bych se vůbec nedivila, kdyby se viruální svět jednoho dne stal naším životem nebo životem příštích generací, zatím k tomu vše směřuje..... Určitě doporučuji, stojí za to si ji přečíst!

14.02.2018 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Musím říct, že tento díl byl pro mě tím nejlepším z celé trilogie! Hodně akce, hodně zvratů, nečekaný konec. Vážně stojí za to přečíst celou trilogii, i když by to bylo jen pro to, abyste si přečetli poslední třetí díl!

07.01.2018 5 z 5