niki7763 niki7763 komentáře u knih

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

(SPOILER) Bohužel víc než 3 hvězdy dát nemůžu. Začátek byl docela slibný, od začátku víte, co se tam prostě bude dít. Kniha je čtivá, sem tam napínavá... Ale to je tak vše. Opravdu hrdinka je velice nesympatická. Její porucha je zbytečně dalo by se říct roztahaná na milion stránek. Věčné kontrolování, strach úplně ze všeho ale přece jen jde do temných uliček či bytu.
Vyloženě mě nebavily krátké časové úseky. Nemáte vůbec šanci ani vstřebat různé chvíle či jak to nazvat. Nemůžete si o ničem udělat obrázek. Preskakovala jsem odstavce, div ne celé stránky. Ale pořád jsem si naivně myslela, že na konci čeká nějaký senzační "boom" kdy to na ní někdo opravdu vše narafičil, nebo je sama Cathy posedlá Leem a vše si vymyslela. Ale ono nic. Dokonce jsem velice obdivovala Stuiarta, který byl tak trpělivý a snášel výlevy neurotické Cathy.
No v dnešní době je takových knih opravdu strašná spousta, ale tím, že knížka je poněkud starší, tak to v té době nejspíš působilo opravdu razantně s napětím.
U mě bohužel nezabodovala, možná je to knihou Za zavřenými dveřmi nebo Poslední paní Parrishovou ale tohle bylo nemastné, neslané. Bohužel, ale dnes a denně jsou miliony žen oběti takových tyranů. Smutné

17.07.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opět a znova... Shari se s tím prostě nese*e. Po přečtení Nevítaného hosta jsem se bála, že Jeden z nás bude na podobné bázi, ale díky bohu, nebylo tomu tak.
Fanoušci si jistě už zvykli na pohledy více postav. V dnešní době se snad už žádné jiné díla nevydávají. Prostě pohledy z více úhlů. Časem mě to už přestávalo bavit, bylo to neustále to samé dokola.
Ale Shari, ta to opravdu umí předvést!... Já nemám ráda detektivky a ani romány. Ale aby paní L. dokázala opět do knížky vložit trochu té "romantické" zápletky, detektivní prvky a ještě vše psané moji oblíbenou er-formou tak, aby mě to bavilo?...Neskutečné.
Jako o dílu samotném musím říct, že mi to přišlo trošičku přitažené za vlasy, či jak to nazvat, ale zároveň to bylo povzneseno s takovou lehkostí :)) A zase znova. Žádné popisování zbytečných místností, věcí. Otevřete knížku a hned jste na pozoru.
Já se přiznám, že vraha jsem neodhalila až do samotného konce a ano, nechala jsem se opravdu odvést od pravdy vedlejšími nástrahami a vůbec mi to nevadí :)
Kniha je jako vždy čtivá, napínavá ale ta kupa lží, které se derou postupně na povrch, Vás trošku nutí se opravdu zamyslet nad svým životem a říct si... Můžu někomu skutečně důvěřovat? :))

11.07.2020 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Já ani nevím, jak knihu vlastně hodnotit. Do půlky knihy jsem četla jak divá, miluju téma o "záhadných vesnicích, či městečcích".
Ale od té chvíle, kdy se prakticky nesmrtelný Ethan dostal ven z nemocnice s pomocí záhadné kamarádky, začalo to být strašně nudné. Nejde mi ani tak o závěr, který mi jako takový nevadil, ale jde mi o neskutečně táhlé popisy útěku v kaňonu, ve městě, hra na schovku, Ethan div ne mrtvý stále běží, utíká, šplhá po skalách ze skoro vylézajicími střevy z dutiny břišní, schovka ve skladě, v ulicích.
Rozhovory mi přišly strojené, všichni byli nepříjemní, ztrácela jsem se v letech, v čase, někdy i v ději.
Mrzí mne to, protože na knížku jsem se těšila.
Jestli si druhý díl přečtu někdy v budoucnu, to netuším.

07.07.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Musím souhlasit s komentáři níže a připojit se k další hrstce jemně zmatených čtenářů, kteří poukazují na retrospektivní kapitolu, týkající se oslovením postavy. Říkala jsem si, že jsem se asi musela splést ale vidím, že nejsem sama. V závěru nebyla ani zmínka o změně jména, takže jsem teď docela zmatená.
Jako celek hodnotím knihu kladně, i když co se týká pohledu více postav a hlavně ich formy, nemáte vlastně ani šanci si udělat objektivně v ději svůj názor, což mě hodně mrzí, protože jste k tomu (možná cíleně, možná ne) nuceni autorkou, která Vám položí příběh na stůl a Vy musíte jen prohlížet a souhlasit.
Spíše oddechové čtení, nic závratného se tam neděje a pokud máte přečteno už více trillerů stejně jako já, byla by potřeba daleko větší dávka zvratů, abyste měli to "mrazení" Chybí tady jakási jiskra, náboj, energie, ale jako celek je čtivá a neurazí

20.06.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

(SPOILER) No já nevím. Mě to prostě nebavilo. Postavy mi přišly všechny poblázněné, všechno bylo tak nějak překombinované, někdy jsem se trochu ztrácela v ději, kdy jednou bylo něco realita, něco minulost... Zbytečně moc popisů okolí, pocitů. Pořád jsem od knihy odcházela. Anotace trochu navodí pocit, že si přečtěte něco o kopce, kde vězní bláznivý chlap svoji ženu, ale není tomu tak. Hannah mi vyloženě lezla na nervy, to samé bláznivá Jasmin, která si povídala se svou imaginární dvojnicí, či jak to nazvat.
No v závěru si myslím, že se do ústavu měli zavřít všichni, včetně dědečka.... Až na Karin, ta snad byla jako jediná normální a škoda, že tam měla jen vedlejší roli :)
Za mě dvě hvězdy

16.06.2020 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Ač trochu s lítosti, ale nakonec přece jen musím dát 3 hvězdy, protože Zimní lidé byli lepší a ohodnotila jsem je 4* :))
Jennifer a její "pohádkový" svět. O děsu tady mluvit nemůžu, ten se nekonal. Ale opět nechyběla čtivost, spád a sem tam i napětí. Dej plynul ale velmi pomalu, chvílemi jsem si říkala, kam se teda poděla pointa, ale nakonec to skončilo docela slibně. Tohle dílo musím označit za napínavou pohádku, která Vás bude jistě bavit, ale strach nejspíš nezažene. To ale nevadí. Takový pěkný příběh pro dospělé. Četla jsem jak ve dne se sluníčkem, tak v noci za tmy, pouze s malou lampičkou, ale ani tak mi strach nepřivodilo nic z toho, co se v knize událo. Za mě takový průměr, ale pokud Jennifer napíše další knížku, určitě si ji s chutí přečtu. Je to takový slibný žánr u kterého trochu vypnete :))

19.04.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Čerstvě dočteno. Jsem opravdu na rozpacích, zdali mám dát 1 nebo 2 hvězdy, ale 2 hvězdu si dílo vysloužilo jen díky tomu, že je to prvotina, takže by snad další díla mohly stát za to.
Další hvězdy za čtivost, snahu podezírat kohokoliv a za poslední větu celé knihy. Ale to je bohužel tak vše... Ohromná reklama, kterou jsem se nechala zlákat, na recenze jsem nehleděla a říkala si, že to snad nebude zlé. No vlastně, ono to nebylo zlé ale bylo to špatné .
V první řadě musím vytknout kvanta jmen. Opravdu spousta a spousta jmen. Chaos a ZMATEK. Opravdu mi víc než polovina postav přišla naprosto zbytečná (i bez nich by to pointu neprozradilo) V druhé řadě musím vytknout slovo Alfie, které snad ještě měsíc ve spaní budu rýt do zdi, protože tohle jméno je opravdu snad na každé stránce 6x, až mě to ke konci už rozčilovalo. Ve třetí řadě musím vytknout neustálé váhání Joanny. Chtěla jsem, ale neudělala jsem to. Musím, ale neřeknu. Chci ale nemůžu... Váhání snad nad vším, takže se jevila jako naprosto neschopná jakékoliv rozhodnutí a to ještě byla matkou... Tím se mi zprotivila. A taky se musím přiznat, stejně jako níže psaný komentář, že mi opravdu unikla věková kategorie Sally, tudíž jsem tápala, jak bylo možné že se stalo to, co se stalo.
No, samozřejmě jsem netušila, co se z toho všeho vyklube, konec mě ovšem taky úplně nešokoval, možná to bylo i tím, že děj byl opravdu nijaký, táhl se, takže ten konec už prostě jen tak dočtete, knížku zavřete a jdeme spát klidným spánkem.
Vlastně si teď tak zpětně říkám, že kdyby knížka v půlce obsahovala konec celého díla a jelo se dál , mohl by z toho vzniknout parádní výsledek. Knížka byla příliš krátká na to, aby se do ní vešlo to podstatné. Škoda

13.04.2020 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Samozřejmě nemůžu nic vytknout :)) Dílo z psychiatrického ústavu, plno zvratů, knížka se čte vážně sama, takže prakticky za 13 hodin jste u konce. Nejdříve si říkáte, ale jak to udělali? Jakto, že to prošlo? V závěru se vše dozvíte, ačkoliv já se musím přiznat, že filmy podobné téhle tématice (Pokud je máte zhlédnuté i 3x,tak jako já) vás přece jen dovedou k závěru, který tušíte od poloviny díla, takže to až tak k překvapení nevede. Mimo jiné ale musím podotknout, že postranní rozuzlení jiných příběhů, jsem opravdu netušila, takže se přece jen dočkáte několika velkých překvapení :) Dílo doporučuji hlavně těm, kteří se chtějí nechat unést pouze dějem, bez zbytečných popisů přírody či okolí. I přesto, že vůbec netušíte, jak si ve fantazii představit postavy, jelikož nejsou ani při nejmenším vzhledově popsány, jistý vztah si uděláte alespoň k jednomu z nich :))
POZOR SPOILER!!!
Kdo zná např. Prokletý ostrov či E. A. Poe - Podivný experiment si jistě přijde na své.

05.04.2020 5 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Bohužel musím souhlasit s recenzemi níže. To, že se zde bude jednat o duševní a psychické zdraví jedince, mi bylo jasné už od začátku. Špatná medikace, srdce na kusy, jizvy na těle i duši... Smutný příběh zlomené ženy, které ji život naložil tolik ran, že to nebyla schopna ustát (upřímně, kdo by to ustál že?)
V pár momentech jsem cítila až depresivní pocit z toho, kolikrát ji byla vražena kudla do zad, ale i přesto nechybělo odhodlání k nápravě. Ale to je asi tak vše... Opravdu do půlky knihy vyprávění pacienta s psychiatričkou, při čemž vlastně jen obdivujete krásu přírody, či nějakých dalších dlouhých popisů... Od půlky už díky velice dlouhým slohům víte, kam to bude směřovat... V závěru zjistíte, že jste se nespletli... A konec... Vlastně jsem knihu pořád odkládala, moc dlouho jsem u ní nevydržela. Chtělo by to asi víc zajít do hloubky, nebo jak to nazvat... Řešíme duševní poruchu, nebo román o manželství?... Těžko říct...

01.04.2020 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Shari Lapena a její jednoduchost!! Její díla prostě jednoduché jsou a to se mi líbí! Propracovanost a zálibu v popisu přírody či povahy postav u ní nehledejte, ale při té spoustě dnešních rádoby trillerů tohle řadím mezi ty Top! Říkejte si co chcete, ale tohle se stát někomu z nás, tak si to půjdeme rovnou hodit. Žádný vztah si k postavám neuděláte, to říkám rovnou, nic to nemění na faktu, že celou dobu hledáte Coru s nimi. Opravdu a doslova jsem chytala pár infarktových stavů, absolutně jsem nepředvídala, že by to mohlo takhle vygradovat. Za mě naprostá bomba. Upřímně jsem se až divila, že se Marco neodstřelil už v půlce knížky a u Anne, že jí necvaklo v hlavě. Doslova jsem měla ve většině četby pusu dokořán. Děj byl tak perfektně rychlý. Nemáte ani možnost vnímat okolí, konečně se nezabýváte představivostí, jak asi vypadá jejich kuchyň či hrnek na stole. Tady se jde ihned na věc a nic vás na to ani nepřipraví. Tuhle knihu doporučím všem, kteří chtějí prostě vypnout a nechat se unášet strhujícím příběhem! Za mě prostě ano, ano, ano.

18.03.2020 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Větší hodnocení dát bohužel nemůžu. Ať má fantazie pracovala na 100% (a to že ji mám opravdu bujnou) tak v tomhle případě se nemohla rozjet na plné obrátky. Autorka tak zvláštně míchala spoustu popisů dohromady, že z toho vlastně nevznikl nikdy žádný obraz. Děj byl naprosto skvělý, ale zhruba od poloviny jako by ji docházely nápady, takže to se všemi prostě ukončila, nic se pořádně nevysvětlilo... Taková zvláštní, scifi pohádka či jak to nazvat. S hororem to nemá nic společného, stejně jako Duch domu Ashburnů, který je o kapánek lepší než Mýtné. Vlastně takhle zpětně, když o tom přemýšlím... Kniha mi jako taková nedala vůbec nic a zítra už si na ni nevzpomenu.

16.03.2020 2 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Liz Nugent a její Hádanka jménem Oliver bylo první, co mě napadlo, když jsem viděla dílo V úkrytu. Hádanka jménem Oliver pro mě naprosto nudná, o ničem, no prostě za mě špatná volba. Takže jsem fakt váhala... Ale tohle! No wau!!... Tak tohle bylo opravdu zvrhlé. Nejdříve jsem si říkala "bože, další příběh vyprávěný z více pohledů, to zas bude matlanina" Ale ne! Hned od začátku do sebe vše krásně zapadlo ale ten děj byl rozepsán tak strašně rychle, že jsem si řekla, co ještě se může stát ????... Je to perfektně zpracované! Přišla jsem, viděla jsem, odešla jsem atd. ????... To jsem ještě nezažila. Ta knížka mě strašně bavila... Zvraty, hádky, dopisy... A ta naprostá zvrhlá posedlost synem!! Tak chorobná až se zničí životy všech přítomných? Skvěle! Doporučuji!! Nudit se v žádném případě nebudete! ❤️

21.02.2020 5 z 5

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Hm... Tak v první řadě musím říct, že dílo je mnohem lepší než Manželka mezi námi. V druhé řadě, opravdu se tam téměř až do půlky nic neděje. Nudné, táhlé slohy o ničem. Od půlky to ale nabere na nečekaných obrátkách a já si říkám "wau"... Tak to je masakr. Byla jsem opravdu v rozpacích, zda neohodnotit knížku plným počtem. Bohužel konec totálně o ničem, jedno přiznání, takové chabé, předvídatelné a přišlo mi zbytečné překombinované. Čekala jsem nějakou lest, zvrat, past! Ale nic z toho se nestalo. V závěru musím dát jen 3*. Jedna hvězda dolů za konec a druhá za to, že jsem vůbec nepochopila, proč alespoň u některých pasáží nebylo napsáno, kdo zrovna promlouvá a proč se v jednom odstavci míchaly věty typu: Sešli se matka, otec, dcera. Dcera řekla... A další věta už pokračovala opět z pohledu doktorčina vyprávění, jakoby si onikala s oslovením dcera. Také mi tam uniklo pár časových dějů, které prostě nevíte, kdy se dějí. Jednou tam Thomas je, o pár slov později zase ne a vše je v přítomném čase? Uvedu smýšlený příklad ať není spoiler (Teď tady sedí a drží mě za ruku. Když rozbaluji dárky, dívám se na prázdné místo) ... Takže kdy se to tedy děje? Proč jsou vzpomínky tak nepostřehnutelné?... No konec rozebírání. Z počátku efekt nulový, od půlky to jede na maximum a konec opět nulový. Velká škoda

14.02.2020 3 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Frances

Jej, to byla ale zdlouhavá kniha. Nebrala konce. Nebyla zase až tak špatná, ale příšerně dlouhá, někdy až zbytečně utahaná. Anotace tedy nebyla vůbec taková, jak slibovala. Zápletka nijaká. No celkově byla tahle kniha taková nezáživná. Chyběla jí jiskra, náboj, napětí a akce. Vlastně k ní nemám nic moc co říct. Dávám tři hvězdy za čtivý text a taky za to, že konečně po strašně dlouhé době napsáno er formou :))

06.02.2020 3 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Přiznám se, že musím souhlasit s komentáři níž. Celá kniha vzbuzuje dojem nečekaného odhalení, ale jak již bylo řečeno, začátek Vás pohltí ale pak se jen tak lehce ploužíte dějem, napětí opadá, jméno Elspeth je na každé stránce snad 5x ... Takže čtete, čtete ... Doufáte že konec Vás pohltí stejně jako začátek, ale není tomu tak. Skoro to vypadalo, jako by autorce došly nápady a sama nevěděla, jak dílo dokončit, tak to prostě plácla jedno přes druhé, a tím to haslo. Dávám 4 hvězdy za čtivý text a snahu obalamutit čtenáře :)) ...

31.01.2020 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Knihu jsem měla vyhlédnutou už delší dobu, a nelituji, že jsem se k ní konečně dostala. Jak už bylo řečeno níže v komentářích, opět se ocitáme v rodinném dramatu, pohledu dvou postav a čtivého textu. Je pravda, že dílo je již už trochu starším kouskem, takže nemůžu říct, že podobných témat jsou na trhu mraky, to by ode mne nebylo fér, když už je to pár let od vydání. Kniha se mi velice líbila ... Byla správná, vtipná, emotivní. Nejsem zase až tak zklamaná ze zápletky, protože když vezmu v úvahu, že se opravdu mohou takové věci stát, určitě by nikdo z Vás tady, kdyby byl takové události svědkem neřekl "no, nic moc" ... Mohu to posuzovat z takového pohledu, jelikož k nám v závěru knihy sama autorka promlouvá, že kniha je přirovnáním ke skutečným příběhům. Pakliže to bylo dílo přibližující se realitě, musím brát v potaz, že v takové situaci se jistě nechce ocitnout nikdo z nás :)) ... Takže za mě krásná a zároveň vzrušující kniha pro ženy. Závěrečné psaní přímo čtenářům mi vyvolalo pocit husí kůže a s jistotou můžu říct, že výběru nelituji. Žádné zbytečné popisy, jen stručné fakty. Dojemné a zároveň zdrcující dílo :)

21.01.2020 4 z 5

Mizející rok Mizející rok Kate Moretti

Tak v první řadě jsem to autorce všechno spolkla do posledního sousta :D ... vůbec jsem netušila, kdo za tím vším stál. Nebo jak to říct, tušila ale nechala jsem se hodně svést bočními uličkami. Knihu bych nejraději ohotnotila 5* ale bohužel mě nebavilo neustálé vrácení se do minulosti v naprosto nevhodných situacích. Když se něco začlo odehrávat, bum, další odstavce minulosti. Dále podle mě zbytečný popis přírody, kaváren, bytů, akcí ... A v poslední řadě mi nějak nesedí POZOR SPOILER!! ... Že by tak bohatý, známý a mocný muž našel první ženu a po její smrti si našel novou, téměř identickou kopii, bez jakéhokoliv povšimnutí okolí? ... Muž byl manipulátor, udělal z první ženy nemocnou Popelku uzavřenou ve věži, ovšem pokud se autorka chtěla přiblížit realitě, dost pochybuji o tom, že by ani služebnictvu nepřišlo divné, že se vrátila kopie jeho ženy ... To mě trochu znepokojuje, ovšem jinak hodnotím knihu kladně a mě prostě bavila :))

17.01.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po přečtení knížky Někdo cizí v domě jsem se na další dílo autorky těšila. Ale moc mě nenadchlo. V předchozí knížce jsem oceňovala přímou cestu k zápletce a to, že se člověk nemusel zaobírat prostředím a zbytečnému popisu přírody. Tady už to takové nebylo. Autorka se určitě snažila zapojit fantazii čtenáře, ale některé popisy mi přišly zbytečné a zdlouhavé. Postrádala jsem nějaké napětí ... takové nemastné, neslané. Vrah mě nepřekvapil, i když jsem chvílemi podezírala snad každého, později už jsem věděla o koho půjde. Řadím mezi díla na které si za týden ani nevzpomenu. Původně jsem chtěla dát jen 2* ale byla bych zbytečně krutá, proto tu třetí přidám z toho důvodu, že jsem na knihu neměla bohužel dostatek času ale i přesto jsem se k ní snad i s lehkou chutí vracela, abych ji dočetla :))

12.01.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nenáročná, rychlá, přehledná, napínavá ... jde se hned k věci, žádná omáčka kolem. To se mi líbí, takhle to chci a mám to ráda :)) ... Víceméně budete tušit, kdo za tím vším stojí, ale je to tak zvláštně zabalené, ze Vás konec stejně překvapí. Dílo s nádechem detektivky, které já ráda nemám ale konečně jsem našla dílo, ve kterém mi opravdu nevadilo :)) ... Pěkně zpracované dílo. Potěšilo mě :)

27.12.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Po přečtení knížky Za zavřenými dveřmi a spousty reakcí stylu "podobná knížka jako poslední paní Parrishová" jsem přesně věděla, oč v knize půjde a nemýlila jsem se. Každopádně i tak je tohle dílo naprostou bombou! Nelituji ani jedné stránky! Tak moc jsem Daph fandila, až mi cukaly koutky úsměvem, jak nádherně si to s těma dvěma rozdala! :D ... Taková slast, když čtete to pokoření a zdrcení. Tu výhru! Tušila jsem, že je nějakým způsobem přelstí, ale že je takhle zničí ... :D ... Úžasná Daph! Hrdinka a moje oblíbenkyně :)) Víc takových parádních knížek! Klobouk dolů, palec nahoru!!!! Paráda!

05.12.2019 5 z 5