niki-chan niki-chan komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha strašná a úžasná zároveň. Je opravdu neskutečné, jak je možné, aby se někdo mohl chovat ke své ženě tak ošklivě. A ještě navíc za podpory oficiálních úřadů a často i své rodiny. Nechutné. Obdivuji Betty a její sílu a odhodlání a jsem ráda, že příběh skončil relativně dobře. A budiž výstrahou pro všechny okouzlené "princem" z východu.

15.03.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Velmi poutavě napsaná kniha s hororovou realitou bez knih. Bylo zajímavé číst, jak se celá společnost odklání od hlubokých vědomostí a směřuje k ploché zábavě v TV. Místy trochu až moc skákal děj, ale jinak velmi dobré dílo. Skoro jako dnes, všichni s mušličkami v uchu...

05.04.2021 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Moje nejoblíbenější kniha. Čtu rok co rok a vždycky se mě hodně dotkne a zároveň donutí se doopravdy zamyslet

06.05.2016 5 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Velmi pěkné počtení o dívčích problémech, vyvolává nostalgii. Super je knížka i filmové zpracování.

02.01.2020 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Úžasné a strašlivé čtení zároveň. Příběh rodiny Joadů se mi dostal pod kůži a opravdu jsem prožívala celou jejich cestu s nimi. Na druhou stranu je hrozné číst o něčem, co se takto událo a postihlo mnoho lidí. A ještě děsivější, jak lidská existence závisí na někom jiném, úplně cizím.

18.04.2021 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásný příběh nejen pro děti. Někdy bychom se měli opravdu zamyslet, jak se chováme ke svým věcem.

31.01.2024 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Velmi dobrý, ale také smutný příběh, který je navíc podán velmi reálně. Byly pasáže, které byly tak smutné, až to nutilo k pláči. Kresby se krásně doplňovaly s příběhem. A netvorovy příběhy? To se nedá popsat, to se musí přečíst, protože se dostanou hluboko pod kůži, jako celé dílo.

18.08.2017 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Opravdu kniha plná inteligentního humoru a postřehů - pan Erben tak, jak ho známe.

19.11.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

S knihou jsem si v začátku nebyla úplně jistá, ale nakonec jsme se do ní opravdu začetla. Je zajímavé, jak autorka dobře vykresluje dobovou společnost i různé typy postav. Velké plus za nářečí a dobovou mluvu, které dodávají na autentičnosti díla. Konec knihy měl děsivý spád a jsem ráda, že jsem tu dobu nemusela zažít. Určitě se pročtu i druhým dílem.

14.07.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Sice předvídatelné chování i události, ale jako příjemná odlehčující četba to bylo fajn. Kodaň a její atmosféra určitě stojí za návštěvu. Nebo aspoň za její představu při šálku dobré kávy v hezkém křesle.

09.05.2021 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Geralt, Ciri a Yennefer - tentokrát v uceleném příběhu, který se čte stejně poutavě (ne-li lépe) jako jednotlivé povídky. A už se nemohu dočkat, jaké další osudy Lvíče ze Cintry čekají.

26.12.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Pottermánie mě zasáhla v období dospívání a dlouho dobu jsem se čtení bránila. Nakonec jsem otevřela první díl a skončila u posledního. Kouzelný svět, Bradavice a soví pošta mě nadchnou i po letech a i dnes si ráda přečtu celou sérii. Jen mě překvapilo, jak se s postupem času příběh stává temnější a drsnější, ale i díky tomu čtenáře chytne a nepustí

28.05.2016 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Tyhle verše snad ani nejde nemít rád. Náměty bývají i morbidní, ale perfektně odráží svůj význam. Svým rozložením nakazí a naladí

28.05.2016 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Slátanina a blbost na entou. Od postav, dialogů až po závěr.

01.06.2023 1 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Celkově byla kniha napsána trochu zvláštně, ale konec byl naprosto skvělý. Popis morálky společnosti a jejích postojů k určitým lidem je dobový a věcný i dnes. Pohnuté osudy lidi opravdu provází od nepaměti a trest nemusí být vždy jen ten dle zákona.

06.10.2022 4 z 5

Já se přidávám k těm, kteří nejsou knihou úplně unešeni. Příběh sám o sobě nebyl špatný, různorodost postav také fajn. Velmi mi vadily rozvleklé pasáže téměř o ničem, Taito - práce všeho druhu, moderní výrazy a "skutečnosti" mimo danou realitu.

12.02.2022 3 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Tak mně se opět dostalo dobrého čtení. Je pravda, že v tomto díle chybí Barbarič, bez něj tam prostě něco chybí. Také je pravda, že Trutnova jsem si moc neužila, zato ale jeho okolí a lesů ano. Stein svým přístupem nezklamal, stejně jako Jaroš svým "uměním".

06.09.2021 4 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Strašný příběh o strašném chování matky vůči vlastnímu dítěti. Rozhodně není příběhem pro slabé povahy. Ale je dobře, že kniha vznikla a autor sdělil to, co prožil - o tomto tématu se musí mluvit a zabývat se jím.

27.06.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha si nezaslouží pět hvězd za svůj styl psaní. Ale zaslouží si je za svůj obsah, který je dost smutný, a za postoj Hazel a nejen její. Příběh je podaný celkem jednoduše, ale dožene k slzám...

09.08.2018 5 z 5

Rozhodně výmluvná kniha o dané době a chodu věcí. Ale i trochu zklamání, dle pověsti jsem čekala mnohem víc.

06.03.2018 3 z 5