Nicole_picole Nicole_picole komentáře u knih

Nemodlenec Nemodlenec Karolina Světlá (p)

Dost dobře promakaný příběh, až mě to na tu dobu překvapilo. Vřele doporučuji k přečtení.

03.02.2021 5 z 5

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Druhé nejlepší dílo autorky... už nemám chuť od ní číst nic. Nezaujalo. Příběh holčičky a její rodiny. Chybělo tomu něco co by zaujalo.

01.02.2021 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Výborné, nepředvídatelné. Trošku abstraktní a nereálné, ale má to své poselství.

01.02.2021 5 z 5

Jsem žena! Ale jak to přežít? Jsem žena! Ale jak to přežít? Carmen Rico-Godoy

Dost průměrná kniha o obyčejném lidském životě, kdy hlavní hrdinka by chtěla být raději mužem.

28.01.2021 2 z 5

Blouznivci našich hor. Díl 1 Blouznivci našich hor. Díl 1 Antal Stašek (p)

Kniha je rozdělena na dva na sobě nezávislé příběhy. První je skvělý, napínavý..ukazuje že ne vždy věci vyjdou tak jak si myslíme. Druhý je chvílemi nezáživný, ale konec zas ukazuje, že lidé dokáží být i po nespravedlivém příkoří stále dobří. Hodně pěkná kniha.

27.01.2021 4 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

Zábavné. Začátek smutný, prostředek nejvíce zajímavý a konec nudný ale nakonec velice překvapivý.

22.01.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Naprosto vynikající. Popis obyčejných činností, které si mi už ani neumíme představit. Že na praní je třeba přinést vodu ze studny, ohřát ji na kamnech, pod které musíte nasekat dříví a pak prát ručně v neckách. Skvělé!!

Zatracenej Zátopek Zatracenej Zátopek Richard Kozohorský

Ač mám Zátopka ráda, kniha se mi nelíbila. Hodně mě zklamalo, že byl s komunisty, i když vím, že mu ani nic jiného nezbývalo.

22.01.2021 2 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Kruté příběhy, pravdivé. Skvělé dilo.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vynikající dílo, úžasný realistický popis vyhnání Němců z Brna.

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Vynikající dílo. Stojí za přečtení.

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Hodně dobrá kniha, kterou napsal sám život.

Zlatá žeň Zlatá žeň Jan Tomasz Gross

Popis lidského hyenismu, necitelnosti a touze po bohatství.

Když vzlétne děs a nevíra Když vzlétne děs a nevíra Viktorín Šulc

O tom, že mezi námi jsou odporní lidi...dost ostře popsané až člověka mrazí. Hnus, že je to pravda.

22.01.2021 5 z 5

Dost drsný příběh o tom, jak nacisti vymámili peníze z bohatých Židů, slibem, že jejich životy ušetří.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Nakonec dobrý konec holčičky poslané na převýchovu do Německa za 2. světové války.

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Krásná kniha. Hezký příběh.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Není to typ knih, co se mi líbí. Nezaujala.

22.01.2021 1 z 5

Promiňte, je tohle už konečná? Promiňte, je tohle už konečná? Erika Pluhar

Taková něžná kniha.

Člověk bez osudu Člověk bez osudu Imre Kertész

Nelíbilo se mi. Kniha mě ale upoutala svým závěrem a proto je zřejmě tak vysoce ceněna. V koncentračním táboře byl řád, každý věděl, co má přesně dělat...co má člověk ale dělat na svobodě, kde žádný takový řád není a může si dělat co chce..

22.01.2021 2 z 5