Nicki Nicki komentáře u knih

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Tato série mě nadchla. Nový a originální příběh, zajímavé postavy, mytologie a propracovaný svět. Pro mě se v této knize posunula autorka zase o kus dál.

29.09.2017 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Krátká, čtivá (snad i milá) kniha, která popisuje stejný princip jako mnohé jiné, obohacena o osobní zkušenost autora. Pozitivní myšlení, přístup, trpělivost... v tom je kouzlo.

29.09.2017 4 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Zůstává ve mně pocit, že tomuto dílu něco chybělo. Přesto čtení nelituji. Jsem ráda, že jsem se něco dozvěděla o Mercedes a užila si atmosféru indiánské magie.

03.09.2015 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Čtení této knihy jsem si opravdu užila. Líbí se mi svět Smrti vykreslený takto, možnost podívat se na vše trochu jinak. Rozhodně mě autor nezklamal.

12.06.2015 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Podle mě dobře napsaná kniha o tom, jak se člověk může nechat "ovlivnit" a jak ta změna přichází jen krůček po krůčku. Líbil se mi i způsob zachycující dění okolo... To, jak se spolu s postavou mění i samotný styl vyprávění.

15.03.2014 4 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

I přesto, že jsem se bála (toto téma zrovna nevyhledávám), se kniha četla nečekaně dobře. Děj plyne rychle a nebyl problém se ponořit do čtení a čekat, co přinese každý další den hlavního hrdiny. Myslím, že tato kniha zanechá ve čtenáři dojem a něco, co ho bude nutit přemýšlet...

03.03.2014 4 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Knihu jsem četla na základě doporučení. Obě povídky byly zajímavé s čtivé i přes autorčin styl, který mi nevyhovoval. Motiv první povídky mi byl povědomý, a nechci říct neoriginální, ale pro mě ne tolik lákavý. Naopak druhá povídka mě zaujala mnohem víc – svojí nejistotou v to, co je skutečné a jaké vzpomínky jsou umělé...

16.03.2020 3 z 5

Pozitivním myšlením k úspěchu Pozitivním myšlením k úspěchu Napoleon Hill

Kniha, která je určitě užitečným pomocníkem, když chceš člověk udělat krok vpřed. Souhlasím s ústřední myšlenkou knihy – vše je závislé na přístupu, myšlení a odhodlání. Pokud si je člověk vědom toho, co chce, je možné toho dosáhnout. Rozhodně oceňuji příběhy jako důkaz/motivaci, i přesto, že by jich v knize mohlo být méně. Bohužel se kniha spíše, než okolo čehokoliv jiného, točila kolem toho, jak získat finanční bohatství.

15.03.2020 3 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Jde o první knihu, kterou jsem od autora četla. Mnoho myšlenek (a rad), které jsou v knize zmíněny lze podle mě využít i v dalších oblastech života, a ne pouze u partnerských vztahů. Kniha se četla hezky, plynule, a to i díky příběhu mladíky, který všechny "poučky" spojuje a čtenář tak sleduje jeho vnitřní vývoj. Jediné, co mi čtení znesnadňovalo, je myšlenka, že žena potřebuje muže a muž potřebuje ženu (chybí mu tu určitá možnost individuality ve vztazích atd.).

23.02.2020 4 z 5

Podivuhodná vlastnictví. Zázraky Nového světa Podivuhodná vlastnictví. Zázraky Nového světa Stephen Greenblatt

Zajímavá kniha o tom, jak si vyprávěním (ať už v mluvené nebo psané formě) přivlastňujeme věci kolem nás - v knize konkrétně při setkávání dvou kultur. Kniha také ukazuje, jaká tato přivlastnění jsou.

08.04.2018

Město vidím... Město vidím... Daniela Hodrová

Pro mě bylo poznávání Prahy skrze jiné příběhy, jejich postavy a vzpomínky autorky zajímavé a jedinečné.

08.04.2018 5 z 5

Hledám muže za účelem... Hledám muže za účelem... Věra Řeháčková

Když jsem ji četla, byla jsem nadšená, protože to bylo najednou něco jiného než červená knihovna pro dívky. Najednou bylo v příběhu více než jen láska a vztah. Bylo to o životě. I s odstupem času si na Martu, její muže, děti, strasti i radosti ráda vzpomenu.

29.09.2017 5 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Jeden z málo románu od Lanczové, u kterého se nestydím za to, že jsem ho přečetla. Zajímavé postavy a překvapivý děj, který v sobě má o něco víc než jen "ona a on spolu navždy".

29.09.2017 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Bohužel i já musím napsat, že mám pocit, jakoby knize něco chybělo a nebylo to úplně ono. Kniha byla čtivá, bavila mě a užila jsem si ji, ale možná jsem až příliš brzy věděla, jak to dopadne.

22.09.2016 3 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Bohužel mi asi něco uniklo, protože se mi ji nedaří ocenit tak, jak bych podle hodnocení měla. Ve čtení nepokračuji.

08.09.2015

Psaní, jazz a bláto v pásech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby kultů (1950-1960) Psaní, jazz a bláto v pásech. Dopisy Josefa Škvoreckého a Lubomíra Dorůžky z doby kultů (1950-1960) Josef Škvorecký

I když jsem si na začátku čtení připadala jako stalker, zaujal mě podhled do soukromí autorů, který se odráží i v jejich tvorbě, a sledování této linie.

06.09.2015

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Když jsem se do knihy pustila, nebyla jsem si nějakou dobu jistá, jestli nebudu zklamána - nebyla. Kniha je psána čtivě, líbí se mi charakter hlavní hrdinky i zápletka, jejíž rozuzlení jsem neznala hned po první kapitole. Nevýhodou série je podle mě to, že se u dalších knih opakuje v podstatě stejný scénář a stejné informace o Mercedes člověk čte několikrát.

06.09.2015 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Knihu jsem pojala jako odechové čtení na vyplnení času ať už kvůli jednoduchému příběhu nebo tomu, že jsem neměla problém kdykoliv knihu odložit. Ve srovnání s Božskými jsem měla pocit, že knize něco chybí, ale i přesto nemůžu zapřít, že tam byly i dějově zajímavé momenty vzniklé díky minulosti hrdinky.

06.09.2015 2 z 5