NicaCola NicaCola komentáře u knih

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Tak. Sérii tudorovských královen Jindřicha VIII mám přečtenou a už teď je mi po ní smutno. Autorka píše tak čtivě, že jsem se při čtení nenudila a jakobych se ocitla přímo v šestnáctém století na královském dvoře:)) Teď si dám chvíli od historie pauzu, ale už se moc těším na další knihu autorky: Alžběta z Yorku

09.01.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Hrůzu nahánějící hororový román? Vůbec ne... Romantika? Dočkáte se trošky flirtu... Napětí? Kapka... Nechutnosti? Tak těch tam pár je! :-D

Nejlepší postava na celém příběhu je zaručeně Thomas. Jeho sarkasmus je naprosto dokonalý a možná jen díky němu jsem knihu nezahodila tak v polovině příběhu. Kniha byla předvídatelná, vraha jsem uhodla hodně brzy.
Ale! Závěr knihy byl super, líbilo se mi, že nás autorka nalákala na druhý díl a zároveň nám v poznámce vysvětlila, co bylo podle skutečné události a co si vymyslela.

Sleduj můj knižní bookstagram: nicacola_knihy. :)

28.12.2022 3 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Ač nerada, ubírám jednu hvězdu na celkovém hodnocení. Moje nejoblíbenější spisovatelka opět dokázala, že její knihy se čtou jedním dechem. Dokonalý příběh, dokonale postavy v knize, ale... tentokrát je tam ALE. Strašně mi vadilo chování Bryce (jak nad každým ohrnovala nos, její slovník,...) a chemie mezi ní a Huntem jakoby ani nebyla.
Jak už je napsáno v několika komentářích níže: kniha byla zbytečně moc dlouhá... ale zase na druhou stranu, Sarah to prostě umí podat!

A ten konec!? Jakože cože? Tak jo, potřebuji další díl :-O

08.12.2022 4 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Po dlouhé jsem sáhla opět do českých knižních vod a musím říct, že strašně nutně potřebuji další díl. Takový konec autor udělal zajisté schválně! :-D Kniha se četla rychle, moc jsem si oblíbila všechny hlavní postavy, ale jednu hvězdičku musím ubrat...toho sarkasmu v knize bylo až moc! To, že byl sakrastický Vyvyan, oukej. Ale že sarkasmem oplývá skoro každá postava v knize? To už bylo trošku moc :)

21.11.2022 4 z 5

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Ubírám jednu hvězdičku za zdloooouhavý děj. Příběh by se dal zkrátit klidně na polovinu a neubralo by mu to na kráse. Ale jinak série Stavitelé rozhodně patří mezi mé oblíbené, doporučuji přečíst:)

09.11.2022 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Opět zajímavý příběh, od kterého se nedalo odtrhnout.

29.10.2022 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Druhý díl o Jude mě opět nezklamal. Zápletka byla zajímavá, konec jsem rozhodně nečekala. Moc často thrillery nečtu, ale od této série se nedá odtrhnout;)

26.10.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Spousta komentářů a recenzí mě odrazovala od čtení této knihy, ač se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších sérií vůbec (vždyť jej mám vytetovanou i na ruce! :-D). Nestu jsem si ze všech tří sester v prvních třech dílech oblíbila nejméně, proto jsem nejspíš s přečtením knihy tak váhala.
A byla to chyba.
Ano. Příběh se chvílemi neskutečně táhl, ale co si budeme povídat... Sarah Maas opět předvedla dechberoucí dílo, které se teprve rozjíždí. Rozhodně se těším na to, jak bude série pokračovat, jak se bude vyvíjet příběh našich dalších oblíbenců (Elain, Lucien, Az, Mor,...)
Nesta prostě potřebovala těch 700 stránek. Od začátku knihy jsem s ní nesympatizovala, bylo mi líto Casse. Ale po přečtení poslední kapitoly se mi objevily slzy v očích, protože to, čeho se vzdala a to, co dokázala... To bylo něco. Rozhodně knihu neodkládejte jen proto, že Nestu moc nemusíte. Můžu Vám říct, že si její příběh zamilujete úplně stejně, jako jste si zamilovali příběh Feyre a Rhyse (a ano, i těch se tu dočkáte).

23.10.2022 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Já jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Prostředek byl trošku zdlouhavý, ale konec mi vše vynahradil. Klidně bych brala ještě nějaké kapitoly navíc :) Dokonce se mi tato japonská verze líbila více než americký film.
5*/5*

05.10.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

TAKY SI OBČAS U NĚJAKÉ KNIHY PŘEJETE, ABY PODLE NÍ NATOČILI FILM?

Tak tohle je zrovna můj případ. Několikrát jsem se u čtení přistihla, že si říkám: Ty jo, to by bylo pokoukáňíčko, kdyby to někdo dobře nafilmoval. Čtvrtý díl série Strašidelné domy se četl parádně, od knihy jsem se jen těžko odtrhávala. Podle mě zatím nejlepší díl série.

Hlavní hrdinka knihy mi byla moc sympatická, stejně tak na mě působil Mark (a strašně jsem celou knihu doufala, že není vrah). Ze začátku jsem měla nepatrný problém v tom, zapamatovat si všechny návštěvníky domu Carrow, ale každá postava byla dobře popsána a během pár stránek bylo po problému.

Za mě rozhodně kniha stojí za přečtení! Neváhejte, neváhejte... tajemný dům Carrow čeká

Líbí se ti moje minirecenze? Sleduj můj knižní instagtam: nicacola_cte

06.09.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

KNIHA, OD KTERÉ JSEM MOC NEČEKALA A HODNĚ JSEM DOSTALA

Tuhle knihu mi půjčila maminka mého partnera se slovy: Ty hodně čteš viď? Tak si přečti tohle...já se od toho nemohla odtrhnout.

Moc jsem tomu nedávala, od mé oblíbené YA docela skok jinam... ale víte co? Já se nemohla odtrhnout. Kniha psaná formou rozhovorem, od první otázky, od první stránky mě chytla a pustila mě až na konci.

Vím, že bych si osobně knihu nekoupila, protože je úplně mimo můj oblíbený žánr a proto jsem strašně moc ráda, že se ke mně dostala! Pan Hecl je úžasný kapitán, skvělý vypravěč a dozvíte se spoustu zajímavých informací, ať už o jeho životě nebo o životě pilota :))

22.08.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Napřed jsem viděla seriál a jelikož se mi strašně moc líbil, musela jsem si na doporučení od švagrové koupit i knížku! A bylo to taky skvělé... naprosto skvělé :))

14.08.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Tak tohle byl...chaos :-D Já fakt nechápu, kde se stala chyba. Takové super hodnocení a já jsem si od dvacáté stránky přála, aby to skončilo.

04.08.2022 2 z 5

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Na tuhle bichličku jsem se moc těšila, ale popravdě na ní byla nejhezčí obálka... pár povídek docela ušlo, pár mi jich hlava nebrala a některé jsem dočetla jen s velkým přemáháním

10.07.2022 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

"Dám ti radu, čarodějko. Když vykřikneš ZABIJU TĚ, tak překazíš nečekaný útok. Ale když mě nemůžeš zabít, alespoň se pořádně procvičíš..."
"Možná tě nedokážu zabít, ale přinutím tě trpět."
"O to už se postarala tvoje přítomnost!"

Omg! Tak strašně dlouho mi chyběla kniha, ve které bude pořádná romantická hate-to-love story! A tohle bylo ono... nabité sarkasmem, humorem, napětím i očekáváním, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Líbí se mi celkový příběh o pekelných princích, přičemž každý oplývá jedním ze smrtelných hříchů. Přimíchejte do toho drzou čarodejku, která se žene za pomstou a spravedlností a uvidíte, že tahle kniha opravdu stojí za přečtení!

Vůbec nebudu komentovat konec knihy... co vám budu povídat, nejradši bych hned sáhla po dalším díle...

Za mě rozhodně 5*/5*

14.06.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Nechyběly vtipné scény, ale myslím, že za pár dní knihu úplně pustím z hlavy.

05.06.2022 3 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Opět úžasné čtení... v červenci vychází poslední díl a já se už teď nemůžu dočkat:)

26.05.2022 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Od knihy jsem dostala malinko méně, než jsem očekávala. Ale i přesto mě příběh bavil. A co bylo nejlepší? Kapitoly na stránku a půl :-D

02.05.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

...a mně se to zase líbilo!

12.04.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha byla příjemná oddychovka:))

10.04.2022 4 z 5