Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Život bez hranic Život bez hranic Nick Vujicic

Velice působivé a motivující. Přiznám se, že jsem knihu nečetla zcela celou, ale od poloviny si vybírala odstavce, které mě zaujaly. Je ovšem ohromující, co může člověk dokázat, když si mozek přestaví na pozitivum, jak může být šťastný i "v neštěstí".

03.10.2022 4 z 5

Dobrodružství báječných kamarádů Dobrodružství báječných kamarádů Jeff Kinney (p)

To jsem se zasmála... takové rádobypoučné čtení pro děcka... "buďte k sobě hodní, třiďte odpad, zdravě žijte..." Dost jsem se pobavila. Co mě ale nepobavilo, že "Rowly" nepíše čárky - to bude legrace, až nám děcka řeknou "A mamííí, proč musím psát ve větách čárky? Jsem četl jednu knížku a tam nebyla ANI JEDNA..." A ty překlepy, co tam nasekalo nakladatelství... jaká škoda.... Mohla to být dobrá knížka.

19.09.2022 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Sice nejsu hokejový fanda, ale knížka se čte dobře. Dříve zde byl komentář, že se kniha podobá Rowlingové Prázdnému místu, s čímž souhlasím. Nevím, kolikrát se v knize objevilo sloveso "stydět se" v různých formách, ale už jsem začínala obracet oči v sloup. Nicméně "pro výzvu cokoli" :-))

15.09.2022 4 z 5

Únikovka: Strašidelný dům Únikovka: Strašidelný dům Arthur Ténor

Začala jsem hru hrát a pak jsem knížku někam založila... nicméně jsem ji dohrála se ctí :-) všech sedm slov jsem našla a klíč kupodivu také... jen některé pasáže mi daly zabrat - zřejmě jsem si špatně přečetla úvod - chyběly mi sem tam odkazy na další odstavce, které jsem měla projít. Jako... dobré, no... :-)

12.09.2022 4 z 5

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Toto jsem potřebovala jako oddechovku na víkend. Vcelku vydařené. Skunk je bezva :-))

29.08.2022 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Úžasný vhled do psychiky autisty. Moc mi to pomohlo, i když stejně nevím, zda bych s podobným člověkem dokázala komunikovat. Krom toho, některé body v jeho soupisu behaviorálních problémů se mě také týkají ;-) (s. 42) Jakmile chlapec začal vykládat "vědecké názory", byla jsem ztracená.... :-))

26.08.2022 5 z 5

Rodinná Bible : příběhy, meditace a modlitby na každý den Rodinná Bible : příběhy, meditace a modlitby na každý den Sally Ann Wright

Krásně vytvořená kniha pro rodiče a jejich děti s biblickými úryvky na každý den. Nemusí se číst přesně za sebou, i když některé texty navazují. Ilustrace jsou také pěkné. Ke každému úryvku krátké zamyšlení a motivace :-) Dá se doporučit všem, nemusíte být "praktici", pokud se chcete seznámit s biblí.

16.08.2022 5 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Musím říct, že smekám. Je to napsané čtivě a vtipně a zajímavě a ... Je to můj první Jakubův deník, tož mě zaskočilo, že je to vlastně známá persona a ne "obyčejný člověk", ale při čtení mi to přestalo vadit :-)) U mě dobrý.. A hlavně, že pije kávu !!!

10.08.2022 5 z 5

Chlapectví Chlapectví John Maxwell Coetzee

Zajímavý příběh - četla jsem na Čtenářskou výzvu. Místy velmi čtivé. Jen mám takový pocit, že mi v paměti (k mé smůle) asi moc nezůstane...

03.08.2022 4 z 5

Slavnost bezvýznamnosti Slavnost bezvýznamnosti Milan Kundera

Knihu jsem četla na Čtenářskou výzvu, ale přesto, že má malý rozsah, bylo to pro mě utrpení. Podobné texty "promeditovávat" neumím. K pochopení "příběhu" mi nepomohl ani komentář překladatelky a doslov. Dílko beru jako námět na moderní divadelní hru. Tím se omlouvám všem obdivovatelům pana Kundery a jdu si přečíst Garfielda!

26.07.2022 3 z 5

Škvíry Škvíry Marka Míková

První část knihy mi přišla výborná, čtivá, zajímavá.. pak se to nějak zvrtlo... podobnost čistě náhodná s Bylo nás pět, když to přeženu, a Péťovým snem o Indii. Čekala jsem víc o zviřátkách a jejich norách (škvírách)... No nic... ;-)

20.07.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tož jsem si podruhé přečetla Hanu - díky "postavě, která se skrývá" jsem ji i zařadila do Čtenářské výzvy a musím říct, že kniha je skutečně čtivá a plná zajímavých zvratů. Jak jsou ty životy vzájemně propletené !!!

14.07.2022 5 z 5

Bůh své bitvy neprohrává Bůh své bitvy neprohrává Vojtěch Kodet

Páni, otec Vojtěch se mi vážně velmi přiblížil. Je to "bedna", člověk v pravdě lidský, má smysl pro humor... Co by si člověk mohl víc přát od duchovního ;-) a je to "rebel" :-D

04.07.2022 5 z 5

Životní mač Životní mač Jaromír Bosák

Zajímavé, vtipné... konečně vím, proč občas brankář nechytí - z pohledu laika - jednoduchý balon. Co mě velmi rušilo byly z každé kapitoly vytažené "myšlenky", které byly pod textem zvlášť v rámečku mezi odstavci. Pro mě zbytečné. Jinak dobré.

04.07.2022 4 z 5

Strašidla na Silvrštejně Strašidla na Silvrštejně Lucie Kaletová

Nemohu si pomoct, ale Strašidla na Silvrštejně jsou prostě úžasné a geniální. Asi jsem i přecitlivělá, protože některé momenty mě skutečně dojímají a některé postavy mi připomínají mně známé osoby (Prokop i pater Benedikt, např.). Krásný prázdninový příběh, který má hlavu a patu a myšlenku a čte se sám ... ;-)

29.06.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Vynikající, úžasná, krásná knížka! Nejradši bych ji rozdala mezi všechny své kamarády :-) Když piju čaj, tak piju čaj :-)

21.06.2022 5 z 5

Divnopis - Proč se to tak jmenuje? Divnopis - Proč se to tak jmenuje? Marek Janáč

Rozhodně to nejde číst jako beletrii, ale spíše se člověk zaměří na místa, která zná nebo znějí skutečně zajímavě :-) Nicméně jsem to přelouskla komplet a k ruce jsem si vzala autoatlas. Některá místa jsou vylíčena tak, že by je člověk rád navštívil. Trochu mě zarazil výběr některých fotek, ale to je věc autorů :b

16.06.2022 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Páni, Miro Macek velice mile překvapil! Slyšela jsem kladná hodnocení, tak jsem byla zvědavá a SMEKÁM! Skutečně se to povedlo. Smála jsem se několikrát i nahlas, např.: (Teta Kateřina) si postěžovala, že ji Saturnin před chvílí urazil, neboť zrovna, když se ptala strýce Františka, co by si měla vzít odpoledne na říční plovárnu, aby upoutala členky místní honorace, zřetelně zaslechla, jak Saturnin, kráčející náhodou kolem, říká "lyže". Podobných replik je tam vícero a jediná, která mě osobně "rušila", byla příhoda "ukradená" ze soudniček Iva Jahelky ;-)

31.05.2022 5 z 5

Jak běžet do kopce Jak běžet do kopce Jana Paulová

Místy mile filosofické, místy jako Halina Pawlowská. Čteno na Čtenářskou výzvu a bylo to fajné, oddechové.

27.05.2022 4 z 5

Čo Oju, tyrkysová hora Čo Oju, tyrkysová hora Dina Štěrbová

Čteno na Výzvu, leč musím říci, že z "oblasti" horolezectví jsem četla daleko lepší. Přidávám se ke komentáři, že místy je to zajímavé a čtivé. Některé pasáže jsou ale únavně podrobné. Každopádně dámám blahopřeji k jejich výkonu. Napadá mě, že kdyby měla knížka jinou grafickou úpravu (větší písmo, nějaké odstavce...), četla by se zřejmě lépe.

24.05.2022 3 z 5