Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Čas tvého života Čas tvého života William Saroyan

Splněno na Výzvu. Ten chlap má teda fantazii.... Přidávám se k názoru, že by stálo za to tu hru VIDĚT, ne jen číst. Lidskou komedii mám ale ráda!

21.03.2023 3 z 5

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

Páni, doufám, sorryjako, že všechny děcka nejsou jako Greg a přece jen se o sport trochu zajímají !!! Nicméně je to skvěle podané chacha....

14.03.2023 4 z 5

Sestro, sestro Sestro, sestro Oksana Zabužko

Čteno na Výzvu. Pro mě utrpení. Zdá se, že ženy na Ukrajině neměly na růžích ustláno a nemají i nadále. Ještě tak Tenisový trenér je takřka optimistický. Tento komentář by mohl stačit ;-)

10.03.2023 3 z 5

Pokoj za zrcadlem Pokoj za zrcadlem Pierre Magnan

Přečteno kvůli Výzvě, ale to teda bylo utrpení... Začátek působil zajímavěji, než se pak kniha "rozběhla" ;-) Ale příběh si své čtenáře jistě najde.

02.03.2023 3 z 5

Úskalí lásky Úskalí lásky Jane Austen

Splněno na Čtenářskou výzvu. Pokud tyto texty psala Jane A. jako "mladičká", tak měla dost cynický přístup k zamilovanosti :-))) A nebo si ze zamilovaných kolem sebe dělala legraci. Každopádně její romány jsou skvělé ;-)

28.02.2023 4 z 5

Dvanáct příběhů Dvanáct příběhů Petr Karas

Čtivě napsané příběhy s duchovním zamyšlením. Zajímavé myšlenky a postřehy :-)

13.02.2023 5 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Přátelé, toto nemohu. Paměť mojí babičce jsem zvládla, protože jsem si jazyk "naroubovala" na mongolskou kulturu, ale poté, co jsem si přečetla anotaci této knihy, ačkoli jsem horko těžko zvládla již asi 16 stran, odkládám - nejsem cílová skupina a toto vskutku kontroverzní téma mě může klidně minout :-) Jdu shánět jinou knihu s místností v názvu ;-)

10.02.2023

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Vím, že je to kapku - příliš - citově zabarvený komentář, ale tuhle knížku prostě miluju. I když ji po tolika přečteních znám už skoro nazpaměť (no, to přeháním), pořád jsou v ní místa, nad kterými se jednoduše a prostě dojmu až téměř k slzám, i když VÍM, že tam ta pasáž bude, pořád to na mě působí stejně jako při prvním přečtení. Je to pro mě úžasné dílko!

02.02.2023 5 z 5

Zázrak v Neratově Zázrak v Neratově Tomáš Kutil

Krásný rozhovor s velmi zajímavým, vskutku inspirujícím člověkem! Nepatřím sice k těm, kteří by se hned hrnuli do Neratova, ale rozhodně obdivuji činnost, kterou tam P. Suchár se svými přáteli rozjel a jak v ní pokračují dodnes.

26.01.2023 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Předpokládám, že když je to prvotina, mohu to šlahnout jako knihu začínajícího autora. Od neteře znám komiks, toto je příběh psaný... A musím říct, že nápad zajímavý. Přirovnání ke Stínadlům taky zajímavé...

16.01.2023 5 z 5

Prořezávání zoubků Prořezávání zoubků Julia Fierro

Cha! Tak toto bylo opravdu drsné :-) Vhled do jednoho víkendu několika amerických matek a otců s malými dětmi. Ti si teda umí užívat chichi... Silně věřím, že ten příběh je "extrémně vytuněný" a že až takhle hutné pocity z rodičovství běžný člověk nemá :-)

07.01.2023 4 z 5

Evangelium na každý den 2022 Evangelium na každý den 2022 Petr Vrbacký

Pro tento rok byly (pro mě) dosti náročné komentáře - vskutku velmi teologické :-)) Ale také jsem našla některé, jež mi pomohly určité pasáže v Písmu trošku pochopit.

05.01.2023 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Seriál je silně zaměřený na Meggie a Ralpha... Přitom ten příběh je de facto rodinná sága o tom, jak se žilo Australanům a přistěhovalcům do Austrálie, popisy krajiny jsou fantastické. Člověk má krásný přehled, jak to v Austrálii chodilo např. s prací. Samozřejmě, že Meg a Ralph jsou hvězdy :-) Ale není to jen o nich. Kniha se čte výborně.

18.11.2022 5 z 5

V ráji bude veselo V ráji bude veselo Pier Giorgio Gianazza

Některé jsou vážně dobré...

16.11.2022 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Anotace mě nalákala a tentokrát to nemělo chybu! Kniha se čte výborně, i když mě trošku zchladila (je to spoiler?) "milostná vlna" v příběhu ;-) Zvláště na začátku knihy je spousta velmi cenných myšlenek. Např. (necituji přesně), že lidí ve "služebných profesích" si málokdo všímá, i když jsou to lidé nepostradatelní, kteří nám neustále vytvářejí příjemné prostředí... :---) A dobrá hláška je také "Nikdy mě nepřestane udivovat tendence lidí vytvářet kolem sebe nepořádek".

09.11.2022 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Zde je vidět, jak je někdy těžké, nebo snad naopak lehké? - napsat povídku. V knížce se mísí aktuální témata (ukrajinští uprchlíci, covid...) s různými nápady a náměty. Přiznám se, že povídky, v nichž jsou vulgarismy a sexuální témata, mě vůbec neoslovují. Výborná mi přišla povídka Petra Soukupové - tomu říkám vhled do běžného dne mladé matky :-) Soubor je ale fajn díky tomu, že POMÁHÁ dětem!!!

28.10.2022 4 z 5

Čtení o sv. Ludmile, Václavovi a Vojtěchovi Čtení o sv. Ludmile, Václavovi a Vojtěchovi Eduard Petiška

To bylo milé "odskočení" od "náročné" literatury :-) Některé historky z života hlavních hrdinů mě nějak minuly.

28.10.2022 5 z 5

Než všechno zapomenu Než všechno zapomenu Jaroslav Kopecký

Jsem vděčná, že Jarouškovy vzpomínky konečně vyšly knižně! Fotografie na obálce je PŘESNÁ. Je to přesný obrázek této velké osobnosti salesiánské rodiny.

21.10.2022 5 z 5

Rodinná tajemství: Jak překonat trauma předků Rodinná tajemství: Jak překonat trauma předků Yvonne Poncet-Bonnisol

Knížku, i když má vcelku málo stránek, jsem musela číst pomalu, protože má HUTNÝ obsah! I v naší rodině je pár "tajemství", o kterých se sice mluví, ale tak nějak mlhavě... Problém je, že všichni tehdejší pamětníci nejsou již mezi námi, takže se skutečnost nedozvím. Rozhodně ale mohu doporučit všem, kdo chtějí tuto "psychologickou stránku" - rodinná tajemství - začít poodhalovat.

21.10.2022 5 z 5

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

Výborné pokračování první knihy. Neteř bude, doufám, opět nadšená!!! Mně se příběh líbil.

18.10.2022 5 z 5