Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Tož to byla rychlovka za jedno odpoledne. Dosti čtivé, proti jiným dílům. Sorryjako, ale zvracející prase bylo asi best of.

19.05.2022 4 z 5

Šel jsem však vytrvale Šel jsem však vytrvale František Lízna

Jako vždy vynikající poutní deník. P. Lízna píše nejen o tom, jak se mu šlo, ale i o svých pocitech, náladách... popisuje krajinu a lidi, s nimiž se sešel. V současné době i zajímavý vhled do mentality Ukrajinců.

12.05.2022 5 z 5

Sejdeme se v nebi – Životní příběh mladého kněze Jana Buly Sejdeme se v nebi – Životní příběh mladého kněze Jana Buly Jiří Mikulášek

Krásný člověk to byl, opravdu. Padesátá léta byla příšerná. Jako kdyby skupině lidí přeskočilo a další byli tak v šoku, že nebyli schopni protestovat. Kéž by se to už nikdy nikde neopakovalo!

03.05.2022 5 z 5

Kostel svatého Norberta ve Střešovicích: Od mariánské kaple k pražské farnosti Kostel svatého Norberta ve Střešovicích: Od mariánské kaple k pražské farnosti Hedvika Kuchařová

Kdo chce znát historii střešovické farnosti a osudy kostela sv. Norberta, drží v rukách tu nejlepší knížku :-) Cituji z Cimrmana: "Je obrázková..." ;-)

26.04.2022 5 z 5

Přízrak z Kolosea Přízrak z Kolosea Sophie De Mullenheim

Zajímavý příběh ze zajímavé doby, troufám si tvrdit, že děcka si jej užijí. Závěr je sice dosti rychlý a takový "uříznutý", ale autorka toho už asi měla dost :-)))

25.04.2022 4 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Je to skutečně "romantická klasika" a jsem ráda, že jsem ji přečetla. Viděla jsem i dvě filmová zpracování, první z roku 1998 a druhé z 2015. To první je víc jak tři hodiny dlouhé, za to je vskutku podle té knihy, nic tam nechybí, ani nepřebývá. Ale pro mě bylo dobré si přečíst knihu z toho důvodu, že jsou zde popsány myšlenkové pochody účastníků.. a krom toho, je tam nádherně poeticky popsána krajina atd. Takže vřele doporučuji!

14.04.2022 5 z 5

O nebi a zemi O nebi a zemi Jorge Mario Bergoglio

Krásné "mezináboženské" rozhovory! Jak jsme si podobní, věřící i nevěřící, Židé i křesťané... Jen si musím nastudovat dějiny Argentiny, protože jak pánové zabrousili na historii a politiku, nechytala jsem se :-)

06.04.2022 4 z 5

Reptání a duchovní koroze Reptání a duchovní koroze Karel Řežábek

Vynikající knížka! Na příkladu Izraelitů, vyvedených Mojžíšem z Egypta, je podán výklad, jak vzniká reptání a jak se člověk ohlíží do minulosti, kterou považuje za zářivou, oproti tomu, co prožívá v přítomnosti, přestože ta minulost byla snad ještě horší. Musím říct, že u některých pasáží jsem se smála nahlas :-))) Přesně tak to je, přesně tak to mám... a mnozí kolem také.

01.04.2022 5 z 5

Zločin pátera Amara Zločin pátera Amara José Maria Eça de Queirós

Zatímco v Itálii ve stejné době vyrůstají, žijí, působí a umírají SVĚTCI, v Portugalsku mezi kněžími bují neřest :-)) Tedy, ono to není k smíchu, ale to dílko je znamenité (příšerné). Zajímala by mě, po pravdě psáno, první verze, kde páter Amaro není takový zmetek... Doporučuji všem antiklerikálům, kteří jistě budou na koni. Věrným křesťanům budou vstávat vlasy na hlavě!

14.03.2022 4 z 5

Vyznat se sám v sobě Vyznat se sám v sobě Jozef Šuppa

Četla jsem každý den jednu kapitolu a bylo to tak akorát. Nejvíce mě zaujala ta, kde se píše o tom, jak se zlý duch snaží vetřít lidem do přízně. Zřejmě se k ní ještě vrátím :-)

04.03.2022 4 z 5

Medik bez zábran : (Papua Nová Guinea 8. 2. - 5. 9. 2020) Medik bez zábran : (Papua Nová Guinea 8. 2. - 5. 9. 2020) Jaroslav Střasák

Zajímavý vhled do dobrovolnictví v Papui. Vtipné glosy a vtipné ilustrace, v závěru knížky i hezké fotografie.

21.02.2022 5 z 5

Setkání s biblickými postavami: Příběhy, které vyšly v dětském křesťanském časopise Nezbeda v letech 2009 až 2015 Setkání s biblickými postavami: Příběhy, které vyšly v dětském křesťanském časopise Nezbeda v letech 2009 až 2015 Martin Kop

Pro děti (i dospělé) zajímavý "kvíz", zda poznají biblické postavy, se kterými "rozhovory" jsou. Poučit se může každý ;-)

21.02.2022 4 z 5

Východ slunce – Kniha Josefova Východ slunce – Kniha Josefova Patrick Roth

Obávám se, že toto nezvládnu. Anotace působila zajímavě, ale příběh je z mého pohledu tak fantasmagorický, až mi v hlavě vyskočila myšlenka, že by autor "neměl hulit", když se pouští do podobného tématu! Zřejmě jsem na takovouto "fikci" příliš konzervativní. Nevím, v jakém stylu je psaný originál, ale neustálý přechod z minulého do přítomného času je nad moje síly. Bohužel, přátelé... Nedočteno, a asi ani po sto letech nebude dočteno.

21.02.2022

Doktor Moscati Doktor Moscati Beatrice Immediata

Pro seznámení s touto velkou neapolskou osobností je kniha zcela dostačující. Člověk žasne, že žili (a existují) takoví lidé, kteří by se pro druhé rozkrájeli. S tím se asi musí narodit...

17.02.2022 5 z 5

Hlava plná nápadů Hlava plná nápadů Irina Pivovarova

V dětství jsme se se sestrou smály, až jsme se za břicha popadaly... Teď v textu nacházím hodně "holčičí rozmrzelosti jedné na druhou" - připomíná mi to "já s tebou nekamarádím a nemluvím" :-) Nicméně zajímavý vhled do "hlubin ruského třeťáka". I dnes může děcka zaujmout, proč ne...

12.02.2022 4 z 5

Stopařem na této zemi Stopařem na této zemi Ladislav Heryán

Jako u mě vždy, když čtu Ládisovu knihu - dělím ji na texty, které chápu na první dobrou a na texty, které si musím přečíst několikrát dokola a občas mi to stejně hlava nebere :-)

11.02.2022 4 z 5

Srdcem k srdci - Malý průvodce modlitbou Srdcem k srdci - Malý průvodce modlitbou Guy Gilbert

Knížka plná podnětů, ze kterých si každý vybere to, co jej osloví :-)

11.02.2022 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Knihu jsem původně pořídila své neteři a protože jsem byla zvědavá, o čem příběh je, začetla jsem se. A začetla jsem se tak, že jsem knihu nedokázala odložit. Je prostě skvělá!!! Nejen mládeži, ale i dospělým může něco dát. Mno.. pak už je jen "problém", dodržet předsevzetí, že ve svém životě zkusíte něco změnit :-)))

03.02.2022 5 z 5

Kronika Jednadvaceti dnů - Maxmilián Kolbe Kronika Jednadvaceti dnů - Maxmilián Kolbe Sergio C. Lorit

Co k tomu napsat. Maxmilián Kolbe byl borec... Kdo by dokázal něco takového? Ale jo, věřím, že takoví lidé existují nebo existovali a jen se o nich tolik neví :-)

23.01.2022 5 z 5

Uzdravený poník Uzdravený poník Sarah Hawkins

Knížku jsem si půjčila o Vánocích od neteří jako "oddechovku" a rozhodně nezklamala. Vážně roztomilé. Taky jsem v dětství chtěla mít koně... ;-)

03.01.2022 4 z 5