Hlava plná nápadů

Hlava plná nápadů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112530/hlava-plna-napadu-112530.jpg 5 7 4

Dobrodružné a humorné vyprávění Ljusji Kosovové, žákyně třetí třídy.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

O čom dumajet moja golova , 1979

LindaSimonoff
03.06.2022

Moje nejoblíbenější kniha z dětství ...

Netopyr07
12.02.2022 4 z 5

V dětství jsme se se sestrou smály, až jsme se za břicha popadaly... Teď v textu nacházím hodně "holčičí rozmrzelosti jedné na druhou" - připomíná mi to "já s tebou nekamarádím a nemluvím" :-) Nicméně zajímavý vhled do "hlubin ruského třeťáka". I dnes může děcka zaujmout, proč ne...

Sitting-Bull
14.01.2020 5 z 5

Ve svých 9-10 letech jsem ji milovala, opakovaně se k ní vracela a užívala si její čtení. Komentář Havranice to plně vystihuje. :-) Teď ji čteme se synem (9 let) a je z ní stejně nadšený, jako já kdysi.

havranice
10.05.2017 5 z 5

Dostala jsem tuto knížku za odměnu ve škole ve třetí třídě, za nějakou básnickou soutěž tuším, a knížka se mi nesmírně líbila, přečetla jsem ji v dětství jako jednu z mála dvakrát. V dospělosti jsem ji četla dceři, když jí bylo 6 let a taky se mi líbila (i dceři, i když bych řekla, že kniha nejlépe padne fakt na věk 8-10 let). Postavy v knize nejsou černobílé, holky spolu mají i dost konflikty, je mezi nimi řevnivost, závist apod., velmi plasticky jsou v knize vykresleny pocity a myšlenky hlavní hrdinky a celá zápletka (chtěla vyhrát soutěž a tak podváděla a pak se třásla strachy, jestli se na to přijde) je vystavěna velmi napínavě. V tom věku cca 9 let mi to tenkrát fakt úplně sedlo, řešily se tam témata tomu věku velmi blízká a k postavám v knize se mi dobře vztahovalo. Taková fakt obstojná holčičí knížka.

Irina Pivovarova
ruská, 1939 - 1986
1985  91%Hlava plná nápadů
1982  60%Tri mínus alebo Príhoda v piatej A
1984  100%Starček v kockovaných nohaviciach

Kniha Hlava plná nápadů je v