Sestro, sestro

Sestro, sestro https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78319/bmid_sestro-sestro-DIf-78319.jpg 4 16 2

Sbírka krátkých próz nejznámější současné ukrajinské spisovatelky. Jejich hlavním tématem je žena - autorka líčí ženu v různých podobách, dívčí a ženské pocity v různém věku, vztah mezi dvěma ženami, mezi mužem a ženou, mezi rodiči a dcerou.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Sestro, sestro , 2003

charlizee
31.12.2023

Mohla bych napsat, jak je povídková kniha ukrajinské spisovatelky Oksany Zabužko hutná, plná metafor, různorodých ženských charakterů a literárních postupů,
jak je chytrá, plná sáhodlouhých vět, a jak moc mi dala,
místo toho ale napíšu, že už bych se fakt měla naučit odkládat knížky, kterým nerozumím, které mi nedávají smysl, a u kterých se trápím.
Za sebe můžu vyloženě doporučit jen povídku Pohádka o kalinové píšťalce,
která je postmoderním zpracováním tradiční pohádky, a kterou jedinou jsem četla bez pocitu povinnosti.
Prosím vás, ale hlavně si to přečtěte někdo vnímavější a vzdělanější, než jsem já, ať tohle nezůstane příliš zásadním zářezem českého vydání Sestro, sestro.

Netopyr07
10.03.2023 3 z 5

Čteno na Výzvu. Pro mě utrpení. Zdá se, že ženy na Ukrajině neměly na růžích ustláno a nemají i nadále. Ještě tak Tenisový trenér je takřka optimistický. Tento komentář by mohl stačit ;-)