Jak běžet do kopce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osobitá, víceméně duchovně zacílená cestopisně-biograficky-fejetonisticky optimistická prvotina známého ženského klauna, herečky Jany Paulové, nebyla při svém tištěném vydání kusem v řadě dobových hereckých breptů, ale vpravdě poctivou literaturou o hledání vlastního „já“ na cestách velkým světem i světem autorce těch nejbližších. Knížka se stala nečekaným bestselerem, mj. obdržela Zlatou knihu Carpe diem za 10.000 prodaných výtisků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84470/jak-bezet-do-kopce-84470.jpg 3.964
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Carpe diem
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Jak běžet do kopce

Přidat komentář
LuckyZ
14.02.2019

Zajímavá kniha, dává jiný pohled na paní herečku, její psaní není suché, ale má vtip, i zajímavé duchovní postřehy. Dobré třeba ke čtení před cestou do Indie...

playada
23.07.2017

Bavily mne pasáže z minulosti. Pasáže z cest mne už bavily méně.


janulka1310
18.07.2017

Z knihy jsem byla příjemně překvapena. Více se mi líbily příběhy z cestování, než z osobního života. Možná bych uvítala i souvislý cestopis, případně chronologické zápisky z cest.

Chytuš
07.06.2017

Nedávno jsem viděla film Divočina a připoměla si při něm své dávné dobrodružné cesty do hor. A zatoužila jsem si ještě i něco s podobnou tematikou přečíst, takže tahle knížka mi vstoupila do života přesně v ten pravý čas. Počáteční nadšení ale vystřídalo trochu rozčarování, nebylo to zkrátka to "ono". Nicméně jsem si při čtení znovu zopakovala, že o cestách člověčích nestačí jen číst, nebo je sledovat, ale že nejdůležitější a nejhodnotnější jsou pro nás nakonec ty cesty vlastní... Ostatním nemůžou dát to, co daly paní Paulové, ale můžou inspirovat. A to znamená hodně.

110022
05.01.2017

Knihu mi doporučila a půjčila kamarádka, ať to zkusím, že je to pěkný čtení. Moc se mi do toho nechtělo, cestopisy nečtu, není to zrovna šálek mé kávy, ale Jana Paulová to napsala poutavě a komicky, že jsem se nedokázala od knihy odtrhnout. Teď přemýšlím o koupi knihy, protože je to super čtení, a navíc se mi hodí do Čtenářské výzvy.Doporučuji.

Aleh
29.09.2016

Dočetla jsem útlou knížku od Jany Paulové. Ten název je opravdu výstížný. Věděla jsem o cestovatelské zálibě Jany Paulové. Obdivuji její odvahu. Ale za tu odvahu, kterou má, se jí dostává krásných zážitků z cest. Na cestách do dalekých končin - ve vysokých horách, u moře, v divoké přírodě nebo třeba mezi buddhisty hledá sama sebe, aby se pak do toho našeho civilizovaného světa vrátila vyrovnaná, šťastná, plna sil a elánu. Je to úžasné, očisťující a pro mnohé to může být inspirující.

Jessica007
13.09.2016

Knihu jsem si koupila, když vyšla, právě proto, že ji napsala Jana Paulová o svém dalekém cestování. Tehdy jsem ji začala číst, ale po nějaké - relativně krátké době - jsem začala číst jinou knihu, pro mě tehdy zajímavější a pak jinou a pak další.. Ke knížce jsem se vrátila díky čtenářské výzvě a začala se mi dost líbit, Jana Paulová ji napsala upřímně, na nic si nehraje a má můj obdiv, že takto sama cestovala. Navíc je tam psáno nejen o cestování. Určitě zajímavá knížka - a navíc mám ráda, když má kniha - v dobrém samozřejmě - vliv na můj život, stačí třeba jen na střípek z něj. V době, kdy jsem ji četla, jsem se šla projít - a najednou jsem se rozhodla, že místo plánované kratší procházky, dojdu na takové poutní místo, kam jsem se chystala už dávno. I když bylo velké horko, šla jsem - a když jsem si říkala, zda jsem nepřecenila své síly, vzpomněla jsem si na cesty Jany Paulové - a došla jsem. Radost jsem měla. Byla jsem si vědoma, že zpět půjdu do kopce. Horko či spíše vedro, únava.. Ale dle příkladu Jany Paulové jsem šla (neběžela tedy) do kopce. Vrátila jsem se unavená, ale spokojená. Takže díky - a nejen za pěkné a zajímavé počtení... :)

sabca
24.07.2016

Tak tuto knihu bych si nepůjčila, kdybych jí nepotřebovala do plnění Čtenářské výzvy 2016. Ale byla jsem docela mile překvapená jaká je Jana Paulová zdatná cestovatelka. Knížku jsem přečetla za odpoledne a mohu doporučit

1

Autor knihy

Jana Paulová
česká, 1955

Kniha Jak běžet do kopce je v

Přečtených89x
Čtenářské výzvě24x
Doporučených4x
Knihotéce21x
Chystám se číst23x
Chci si koupit2x