Netopýr_5 Netopýr_5 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil styl psaní, který mi ze začátku připadal chaotický. Pak už jsem knihu četl s chutí, a i když byla o těžké době, dala mi spoustu námětů k přemýšlení. Je pro mne zároveň první knihou, která popisuje život běžných lidí v Německu za 2. světové války. V dnešní době, kdy válka je za humny, přináší kniha aktuální pocity pro lidskou duši.

27.03.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pocházím, žiji a pracuji v místech o kterých se v knize autorka zmiňuje, a proto jsem velice rád za doplnění mé mezery ve znalostech tohoto prostředí. Spousta věcí mi díky této knize doklapla (aktuálně existence polské školy ve vesnici, název Zaolší, proč je Těšín napůl polský a český apod.). Obdivuji, že autorka dokázala z kronik a vyprávění sestavit kroniku, která je poutavě popsaná na příbězích běžných lidí formou románu. Určitě si přečtu i další díly z chystané trilogie.

28.09.2020 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Ačkoliv jsem dospělák, příběh mne zaujal a musím říct, že mi dal mnohem víc, než kdybych ho četl jako dítě. Čtivě napsané a surově mrazivé...

15.11.2020 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Poslouchal jsem spontáně jako audioknihu bez předchozího zjišťování o čem to je a jaký žánr. Musím říct, že pro mne to byl silný příběh, který byl naprosto uvěřitelný. Když už jsem si myslel, že je všechno jasné, tak kniha pokračovala a opět jsem čekal, jak vše dopadne. Závěr byl pro mne překvapení s poznáním, že na věci se dá nahlížet z různých úhlů pohledů a být "neopitý rohlíkem" má velké výhody.

08.09.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Poslech audioknihy byl příjemný. Obsahově mne děj knihy nejen překvapil svým napětím a zajímavým příběhem, ale i poučil o kultuře, kterou vůbec neznám. Knihu vnímám i jako "naučnou" v oblasti lékařství, náboženství a zeměpisu. Autor mne tímto dílem motivuje k přečtení jeho dalších. Celkově tleskám a dávám 5 hvězdiček.

20.03.2022 5 z 5

Brzy Brzy Morris Gleitzman

Úplně jsem si u knihy neoddechl, jak jsem po ukončené válce ve 3. dílu čekal. Plno napětí a překvapení v poválečném Polsku. Jsem rád, že si o tom můžu jen číst a nemusím to prožívat na vlastní kůži... Těžká doba, současná korona-krize po přečtení vybledla.

21.11.2020 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

I když už mi zub času ukrajuje, vracím se ke knihám pro děti, protože hledám děj, který není překomplikovaný počtem postav a jmen a přitom je napínavý a chytlavý. U těchto knih si mohu odpočinout od psychicky náročné práce a znovuobnovit chuť žít prostěji - jen příroda, jídlo, lidi a vztahy.

11.06.2020 5 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Od knihy jsem se nemohl odtrhnout. Ještě, že jsem na nemocenské... Dlouho mne takto nějaká kniha nevtáhla do děje... Historie, míchaná s detektivkou a dějem v jiném městě, byla opravdu osvěžující.

05.10.2022 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Tato kniha ve mne vzbudila asi nejvíce pocitů ohledně 2. světové války. Je to psané jazykem dítěte, ale knihu doporučuji přečíst každému. Tento 3. díl je nabity akcemi, zvraty a vede člověka k přemýšlení nad nemsyslností války. Teším se, že si snad u 4. dílu oddychnu :-)

19.11.2020 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Knihy o Přemyslovcích poslouchám v audio verzi a naštěstí jsem schopen si zapamatovat jména a navazující události, abych neztratil niť příběhu. Přednes pana Hyhlíka je skvělý. Dodává knize další rozměr. Škoda že se takto zajímavě a barvitě nevyučují dědiny, to bych pak měl dějepis v oblibě.

18.10.2020 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Konečně jsem narazil na sérii knih, které jsou založeny na přátelství, dobrodružném dění a vše je reálně představitelné. Klidně by se to mohlo takto odehrát... Žádná magie, kouzla ani jiné neobvyklé fantazie příběh nekazí. Spisovatele po páté přečtené knize začínám obdivovat. Úžasné dílo.

28.06.2020 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Kniha, která stojí za to, abych ji dal 5 hvězd... Sedí mi styl vyprávění autorky a pocity naděje v těžkých životních podmínkách... Obohatilo mě to. Díky.

14.11.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha, která mě oslovila ještě o krapet víc než populární Šikmý kostel. Odkryla totiž tajemství ruských koncentračních táborů o kterých jsem neměl páru. K tomu napínavý příběh na základě skutečných událostí. Co víc si čtenář může přát, než to, že každou volnou chvilku hltá stránku za stránkou a těší se, co bude dál... 6 hvězdiček!

03.11.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Je o moje první sci-fi v dospělém věku, takže nemám s čím srovnat. Nicméně příběh je čtivý, propracovaný, vtáhl mne hned od začátku 1. dílu do děje. Nutil mne využívat každou chvilku k dalšímu čtení. Autor gradoval příběh podobně jako v sérii Dračích jezdců. Líbí se mi jeho styl psaní a vyváženost akčních scén s těmi přemýšlivými. Těším se na další knihy autora. Mám jedinou technickou výtku a to k rozdělení českého překladu na 2 díly. Doporučuji si je obstarat a číst najednou.

11.04.2021 5 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Pěkný cestopis a zároveň popis předválečné doby. Kniha mne dostala do míst, kde jsem ještě nikdy nebyl a ani asi nebudu. První polovina knihy mi přišla mnohem zajímavější. Ale četl jsem ji celou jedním dechem. Na 5 hvězdiček my chyběl jen takový ten pocit: "jak je to dobře vymyšlené, napínavé, jak to bude dál?". Kniha popisuje reálný příběh, který je ale opravdu nevšední.

27.03.2021 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Musím uznat, že autor v tomto díle výborně popsal téma, které je aktuální i v dnešní době a je nádherně vykreslené se všemi důsledky. Myslím, že je to pro mnohé mladé čtenáře poučný příběh a my starší si uvědomíme, že máme štěstí, že nás "to" minulo. Jsem opravdu zvědavý co mne očekává v dalších dílech.

14.06.2020 5 z 5

Západ slunce Západ slunce Erin Hunter

Napínavý, poutavý příběh, pro ty co si dokáží představovat polidštěný kočičí svět. Chtěl jsem jen dočíst sérii, ale uvažuji, že budu číst i další. Je to opravdu oddech. Člověk u četby zapomene na svět okolo.

04.06.2023 5 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Knihu jsem začal číst s těmi nejlepšími doporučeními, že je to prostě jiný level, nejlepší co kdy kdo četl apod. Na konci knihy však musím konstatovat, že ve srovnání se sérií Hraničářův učeň nebo sérií Eragon v žánru fantasy to bylo o úroveň nebo spíše i dvě níž. Děj tak rychlý, že jsem se nemohl vžít do žádné z postav, natož si užívat historického prostředí příběhu. Působilo to na mne příliš přehnaně a zhuštěně, jako když se z dobré knihy udělá průměrný film. Kniha mne ani nedojala, ani moc nepobavila. To třeba u knihy Malý Bobeš jsem zažil obojí. Škoda, těšil jsem se, že to bude pecka. Jiní čtenáři to tak vidí. Posuďte sami.

21.01.2021 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nej, asi o chlup vyhrává nad sérií Hraničářův učeň...

26.10.2020 5 z 5

Východ měsíce Východ měsíce Erin Hunter

Kniha splinla má očekávání z předchozích příběhů. Příběh gradoval až do konce knihy. Z určitého pohledu je obsah této knihy neuzavřený a vybízí tudíž ke čtení dalšího dílu. Bohužel Albatros má tendence vydávat knihy z této série v delších časových intervalech, což je určitě škoda.

29.08.2020 5 z 5