Netae Netae komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Milé, zábavné a vtipné. Jako vždy v tomto typu knih se vše točí kolem hledání správného manžela nebo manželky. Postavy jsou fajn, děj rychle ubíhá a i když je od začátku jasné jak vše dopadne, čtení jsem si užila.

02.04.2024 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Přestože hlavní hrdinka to má opravdu těžké a zažívá situace a události, které jsou složité a traumatizující a prostě příšerné, tak nemůžu říct, že bych si ji oblíbila nebo jí fandila. Ještě možná zpočátku, ale potom mi byla čím dál víc nesympatická. Dočetla jsem silou vůle.

03.03.2024 2 z 5

Tahle kniha zabíjí Tahle kniha zabíjí Ravena Guron

Jasně, je to plné klišé, škola pro bohaté, mezi nimi pár stipendistů, kteří si na škole připadají jako když tam ani nepatří, tajná společnost, která super tajně řídí školu atd. Kniha se čte sama, děj se hladce odvíjí, ani na chvilku jsem se nenudila. I odhalení viníka pro mě bylo překvapivé. Není to žádná vysoká literatura, ale ve svém žánru je dobrá.

04.02.2024 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Poslouchala jsem jako audioknihu na doporučení jednoho podcastu a jsem velmi mile překvapená. Celé vyprávění je moc zajímavé, chvílemi vtipné, někdy velmi smutné. Zaujalo mě z jak nuzných poměrů manželé pocházejí, jak se žije v bílém domě, co všechno obnáší být manželkou prezidenta USA. Audioknihu čte Zuzana Stivínová, což knihu ještě vylepšilo.

01.01.2024 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Tohle byla moje první kniha od autorky, asi jsem nevolila úplně šťastně. Obě linie příběhu jsou celkem zajímavé, v té egyptské části se člověk dozví hodně o egyptologii a práci archeologů. Celou knihou se prolíná téma smrti, ať už v současném povolání hlavní hrdinky nebo při práci na vykopávkách. Kniha mi prostě moc nesedla, postavy jsem si nijak neoblíbila, snad příště zvolím od této spisovatelky něco, co mě zaujme víc.

16.12.2023 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Nejvíc se mi líbila první a poslední povídka. Ta, po které je celá kniha pojmenovaná, tedy Žárlivost, mě moc nenadchla, zbytečně dlouhá a děj je uměle protahovaný. Není to špatná sbírka, ale taky to není nic zásadního.

04.11.2023 3 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Povedená sbírka povídek a ve verzi audio je to skvělý zážitek, audiokniha je totiž namluvena různými interprety a velmi podařená. Některé povídky se mi líbily více než jiné, ale to je u sbírky docela přirozené. Nenudila mě žádná.

03.11.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Jako kladné hodnotím krátké kapitoly, které donutí rychle se posouvat v ději. Děj i hlavní hrdinka jsou zajímavé a neobvyklé, jenže celý příběh je dost bizarní a nedotažený. Vševědoucnost jedné z postav, která pomáhala s vyšetřováním byla neskutečná. Třeba je to vysvětleno v další knize této série, ale myslím, že po ní nesáhnu.

20.04.2024 3 z 5

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

Zpočátku se mi kniha líbila, líbil se mi humor i jemná ironie. Bohužel se po nějaké době začne příběh točit v kruzích a nic nového už nepřináší. Hlavní hrdinka Lotos mi do oka taky nepadla.

20.01.2024 3 z 5

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Milý, zábavný a místy dojemný fiktivní deník Jane Austenové. Autorka velmi zdařile napodobila styl jejího psaní, celou dobu jsem měla pocit, že jsou to opravdu záznamy Jane Austenové, tak moc to připomíná její knihy. Čtení jsem si moc užila.

07.01.2024 4 z 5

Den obratu Den obratu Adam Oyebanji

Za mě výborná sci-fi. Užila jsem si ji od začátku do konce, ani chvilku jsem se nenudila. Líbilo se mi prostředí lodí, které už sedm generací letí k nové domovské planetě, život, jaký si za tu dobu na lodích vybudovali i jejich pocity ohledně budoucího přistání a života na kouli z kamení, který nikdo z nich už nezná a neumí si ani představit.

23.12.2023 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Tři příběhy, tři vypravěči a jedna osoba, která nakonec vše, co se odehrává spojí. Svět zdecimovaný virem, na který se nedaří najít lék, lidská společnost v troskách. Výborný postapokalyptický thriller, kde se postupně odkrývají jednotlivé vrstvy děje. Velmi dobře a nápaditě napsáno, vypravěči se střídají po jednotlivých kapitolách, hlavní postavy jsou když ne sympatické, tak alespoň zajímavé.

06.12.2023 4 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

To, co zpočátku vypadá jako příběh mladého začínajícího doktora v psychiatrické léčebně, kde se pokouší pomoci pacientovi, u kterého to už všichni vzdali, se nakonec přemění v neoriginální horor. Nicméně, kniha je čtivá a nenudí. Kdo, čte rychle, zvládne ji klidně i za jeden večer.

02.12.2023 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, zpočátku mě to trochu nudilo. Příběh je takový pohodový, všechny nepříjemnosti se rychle a hladce vyřeší. Nebýt fantasy prvku, mohl se děj vlastně odehrávat kdekoliv na světě. Kniha neurazí, ale bez dechu se tedy nečte.

04.11.2023 3 z 5

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Obsáhlý román o dějinách nejen Paříže. Je to čtivé, různé historické události prožívají členové několika rodin a jejich osudy se vzájemně proplétají. Trochu mi vadilo přeskakování v čase, které knize nijak neprospělo. Také jsem si za celých 700 stran nedokázala k hlavním postavám utvořit nějaký vztah, ať už pozitivní nebo negativní.

29.10.2023 3 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Svět lovců stínů mě uchvátil hned od první knihy a tahle série je jednou z mála, u kterých jsem zůstala a čtu každou další knihu. V každé z těch knih jsou postavy, které mi lezou na nervy, tady to byla Grace, ale příběh si vždycky moc užiju.

01.05.2024 5 z 5

Syn draka Syn draka Kristýna Freiová

Velmi neotřelý a úplně jinak vyprávěný příběh Draculy a zároveň spousty dalších zajímavých postav. Historická fantasy vystavěná na těch nejmenších detailech. Jen ukončení mi přišlo malinko uspěchané.

29.03.2024 4 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Více než o ději, je tahle kniha o vztazích na všech možných úrovních a o pocitech. Všemi kapitolami se prolíná postava básníka Cecila, kapitoly se ovšem nenapojují, je mezi nimi dost velký časový rozestup, takže mi vždy chvilku trvalo zorientovat se v postavách, které mizely a jiné se zase objevovaly.

20.03.2024 3 z 5

Tajuplné příběhy Tajuplné příběhy Arthur Conan Doyle

Povídky jsou zajímavé a čtivé, jen v porovnání s dnešní literaturou nejsou nijak zvlášť tajuplné. Ale je milé přečíst si něco, co nestaví na brutalitě, je to příjemný oddech.

13.03.2024 3 z 5