Cizí dítě přehled

Cizí dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141046/bmid_cizi-dite-tM3-141046.jpg 4 59 59

Román začíná jednoho léta v pozdní viktoriánské Anglii. Cecil a George se sejdou na víkend v honosném sídle rodičů. Cecil je zručný básník a kamarádova šestnáctiletá sestra ho přímo zbožňuje. Problém je v tom, že Cecil stojí spíše o svého spolužáka… Dlouho očekávaný román nositele Bookerovy ceny (2004).

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Stranger's Child , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cizí dítě. Přihlašte se a napište ho.

Netae
20.03.2024 3 z 5

Více než o ději, je tahle kniha o vztazích na všech možných úrovních a o pocitech. Všemi kapitolami se prolíná postava básníka Cecila, kapitoly se ovšem nenapojují, je mezi nimi dost velký časový rozestup, takže mi vždy chvilku trvalo zorientovat se v postavách, které mizely a jiné se zase objevovaly.

boticelli
22.11.2023 5 z 5

Další nádherná kniha se kterou se mi těžko loučilo. A to jsem ji tolik let odkládal. Pět kapitol, každá z jiné doby a z pohledu jiné postavy. To tápání v kterém roce se ocitneme a kdo bude vypravěč v dalším pokračování mi přišlo napínavé a hlavně zábavné, mistrně napsané. Počáteční příběh se s každou stránkou halí do tajemna a do nekompromisního zapomnění, tak jako příběh každého z nás - a to je to ohromující na tomto velice působivém románu.

Miruš
26.11.2020

Nezvládla jsem to... když mě nechytla po více než padesáti stránkách, očividně není pro mě. Ale mrzí mě to, těšila jsem se na ni.

Knižní novinky (14. - 31. 12.)

13.12.2012

Ocenění knihy (1)

2011 - British Book Awards (UK Author of the Year)

Kniha Cizí dítě v seznamech

v dalších seznamech1x