Syn draka

Syn draka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516311/bmid_syn-draka-5oS-516311.jpg 4 6 5

Píše se rok 1477 a Uherským královstvím i Osmanskou říší se šíří znepokojivá zpráva. – Vlad III. Dracula nezemřel. Namísto chladného hrobu se zdržuje mezi živými a jako vampýr saje krev mužům, kteří se podíleli na jeho vraždě. Když se zvěsti o Draculově vzkříšení dostanou až k uším osmanského sultána, rozhodne se Mehmed II. vypravit do Transylvánie šestičlennou skupinu. Trojice janičárů doprovází Mehmedova pověřence Mustafu, konkubínu Širin a Maru, kterou s Draculou pojí milostné pouto. Mehmed tuší, že s Draculovou mocí by mohl získat ještě větší moc. I uherský král Matyáš má své plány. Ale Dracula za svého života nebyl jen obklopený nepřáteli, a tak se Valašsko, Moldavsko a Transylvánie stávají bitevním polem. Někdo touží po moci, někdo po svobodě a někdo jen po setkání se starým přítelem. A co když Draculu nestvořil Ďábel, ale Bůh?... celý text

Lucife
25.04.2024 5 z 5

Úplně jiná kniha, než na jakou jsem od autorky zvyklá. Velmi mě překvapila. Stáhla jsem si i audioknihu. Je naprosto skvělá. Můžu jen doporučit.

Netae
29.03.2024 4 z 5

Velmi neotřelý a úplně jinak vyprávěný příběh Draculy a zároveň spousty dalších zajímavých postav. Historická fantasy vystavěná na těch nejmenších detailech. Jen ukončení mi přišlo malinko uspěchané.

whiolet
23.03.2024 3 z 5

Pokud čekáte akci,vtip a velkou lovestory sáhněte po jiné knize, tohle je opravdu spíše historická fantasy, která,rekla bych, místy až dost nudí.
Je to dost odlišný příběh o Draculovi než, který známe třeba od Brama S. a to byl asi i můj problém.
Čekala jsem něco jiného, a za boha se nemohla začíst.

wendys93
11.03.2024 4 z 5

Tohle mě fakt bavilo. Bylo to zas něco novýho - jinej pohled na dobu, situaci, okamžiky, nové historické tváře, které dostaly dost prostoru k tomu se projevit. Navíc...jak sama autorka říká, je tohle tak trošku historická fantasy, takže ani o nějaký mysteriózno nebude nouze a na své si tak přijdou fakt všichni, řekla bych.
Přikládám i odkaz na stream s autorkou, kdyby se chtěl někdo dozvědět víc.

kristyna9911
20.01.2024 4 z 5

Ze začátku problém se začíst ale od určité stránky to nabralo spád. Za mě doporučuji přečíst

Kristýna Freiová
česká, 1988