Nestorkea Nestorkea komentáře u knih

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Romantická oddechovka z válečného období. Na odlehčení hezká kniha.

09.01.2022 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Úplnou náhodou a nevědomky jsem si půjčila od této autorky naráz dvě knihy. Většinou čtu víc děl najednou, a byla jsem překvapená, že tyto obě jsou tak nějak na jedno brdo. Až po nějaké době jsem zjistila, co je příčinou..
Bohužel mě ani jedna příliš neoslovila. Nezaznamenala jsem žádnou hloubku, postavy si nezískaly mé sympatie, dej neubíhal a často jsem přeskakovala odstavce.. 3 hvězdy max.

09.01.2022 3 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

09.01.2022 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Nádherné, hluboké a srdceryvné. Na slaďáky nejsem, ale očividně jednou za čas nějaký neuškodí..

19.11.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Velmi zajímavá kniha. Musela jsem si nejdříve zvyknout na autorčin styl, ale pak se četla jako po másle. Závěr mě překvapil a potěšil, i když otevřené konce mě většinou spíše zklamou.

16.11.2021 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Lehké oddechové čtení. Závěr byl velmi pěkný, měl spád a bavil. To se bohužel nedá říct o prvních třech čtvrtinaách knihy. Hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a celý děj byl jakýsi plochý. Přitom námět to byl zajímavý a dal by se pojmout lépe.

03.11.2021 3 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Velmi citlivě a nejednostranně vylíčený příběh. Krásná práce autora a jeho otevřené mysli. Kéž by bylo více podobných knih.

27.10.2021 4 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Nemám moc ráda knihy s "politickou" tématikou. Miluji Gamache, Three Pines a místní obyvatele. Mrzí mě, že krásu této vesničky przní provedené zločiny. Doufám, že se z vesničky nestane další Midsummer. Toliko pocity z tohoto dílu.

27.10.2021 3 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Na mě se první 2/3 knihy moc vlekly. Závěr byl ale jízda. Trochu mě mrzelo, že autor omílá spoustu zbytečností pořád a pořád dokola, a zásadní zvraty je schopen odbýt jednou větou.. Věřím, že v době sepsání musela být kniha trhákem, v dnešní době má pro mne hodnotu 3,5 hvězdy.

27.10.2021 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Opět skvělá a čtivá. Toužím po dalším dílu...

27.10.2021 5 z 5

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Jan Machač

Jako malou mě knihy o Zuzance bavily. Podíl na tom měly i krásné ilustrace. Při předčítání dceři už vidím i drobné nedokonalosti, ale nová generace je opět nadšená, takže zprůměruji a dávám 4 hvězdy.

27.10.2021 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Nečtu slaďáky pro ženy a kdybych se nezúčastnil Výzvy 2021,nikdy bych po téhle knize nesáhla. Ale jsem moc ráda, že jsem ji přečetla... Nyní odložena, tečou mi slzy a srdce se svírá... Asi stárnu...

26.09.2021 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Romantická pohádka z prostředí koncentračního tábora. Většinou nemám ráda vymyšlené příběhy z tohoto prostředí, ale tento se mi líbil. Na konci mi i slza ukápla...

09.09.2021 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Velmi dobrá kniha zachycující až neuvěřitelný příběh jedné rodiny. Opravdu měli štěstí. Jediné minus pro mě bylo, že jsem měla hokej ve jménech, občas jsem musela zalistovat zpět a připomenout si, kdo je kdo a co už prožil.

30.08.2021 4 z 5

Čas zrádců: Cambridgeská pětka Čas zrádců: Cambridgeská pětka Hannah Coler

"... Daphne by mi teď jistě řekla, že jsem ještě pořád nic nepochopila..."
Jo, měla by pravdu. Začátek mě nudil, zhruba v polovině přišel zlom a já myslela, že už mě čekají jen světlé zítřky. Bohužel se tak nestalo a konec všechno zazdil..
Kimův příběh je bezesporu zajímavý a má potenciál, ale ta omáčka okolo byla zbytečná. Zápletka nebyla pořádný uzel, ale spíš taková mimochodná vlnka.
Místo jedné knihy by se daly napsat dvě - jedna o Kimovi a jedna o Huntovi. Obě propracovat více do hloubky, nezaměřovat se tolik na "kdo, kde a s kým" či na sexuální orientaci zúčastněných a bylo by to fajné.
Takhle bohužel maximálně tři hvězdy.

17.07.2021 2 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Forma dopisů mi nevadila. Jen jejich obsah. Třičtvrtě knihy Werther pláče nad svým osudem, nad sebou, i nad ostatními lidmi. Zajímavé byly jen pasáže popisující události. Těch bylo ale málo. Chápu, že po přečtení knihy dříve upadali lidé do depresí a někteří následovali Werthera...

10.07.2021 3 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Skvělá pro děti, pro rodiče je zakomponována spousta slovních hříček a vtípků.

22.05.2021 5 z 5

Ptáci našich zahrad Ptáci našich zahrad Andrea Pinnington

Není moc obsáhlá, ale je zajímavá. Syn si moc rád pouští hlasy ptáků.

17.05.2021 4 z 5

Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Jaroslav Svoboda

Skvěle se čte, náplní optimismem a budete si jisti, že všechno jde. Díky za (staro)nový pohled na soužití s přírodou. Za chvíli vstanu postele a jdu pokračovat ve vrstvení větví, slamnatého hnoje a dalších složek do nových záhonů. Tak moc mě pan Svoboda ovlivnil...

18.04.2021 5 z 5

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Jaroslav Svoboda

Úžasně napsaná kniha, na to, že je faktografická, vytáhla mě. Autor má schopnost naladit čtenáře na stejnou vlnu, vydechnout optimismus. Už se těším, až budu získané poznatky uvádět do praxe.

24.02.2021 5 z 5