Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku

Kniha čtivou a zábavnou formou vysvětlí základní pravidla fungování přírody, při jejichž dodržení je velmi snadné vytvářet krásné jedlé a přírodní zahrady, které vyžadují minimální údržbu a majiteli přinesou maximální užitek. Metody zde popsané jsou aplikovatelné na libovolně malý či velký prostor. Záměrem knihy je představit hlavní myšlenky nově se rodícího přístupu k zahradničení, přírodě a planetě Zemi celkově. Opravdu nový je samozřejmě jen lidský přístup, neboť principy v ní popsané jsou jen stručným shrnutím toho, jak příroda zahradničí od počátku světa. Kniha je vytvářena tak, aby i po prvním přečtení byla pro čtenáře lákavá a stala se pro mnoho dalších let základním studijním materiálem při vytváření vlastního osobního ráje. Je dostatečně čtivá pro úplné laiky, ale zároveň inspirativní a poučná pro odborníky a profesionály....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/110473/kompletni-navod-k-vytvoreni-ekozahr-YRb-110473.jpg 4.844
Literatura naučná, Zahrada
Vydáno:, Smart Press

Dorrinka

Bez nadsázky mne tato kniha zbavila strachu ze zahradničení. Než jsem se s ní seznámila, pěstovala jsem si rajčata v kyblíku a měla pocit, že cokoliv jiného je nad mé síly a že svou nekvalifikovanou péčí pouze způsobím utrpení nevinným rostlinám. Jsem panu Svobodovi vděčná, že mně osobně vysvětlil, že to prostě roste samo. Jsem nadšená tím, jak je kniha vtipná, milá, čtivá v nejlepším slova smyslu, není jen technickou příručkou, která by suše poslala co, kdy a jak. Zatím nehospodařím na svém, a tak moje zahrada permakulturu ani nepřipomíná, kniha se mi ale pořád pravidelně vrací na noční stolek, když plánuju sadbu a aktuálně je pro mne skvělým odrazovým můstkem při mém zatím největším projektu - při plánování zahrady, která bude moje, moje vlastní.

zelena_zabicka
29.09.2017

jedna ze základních biblí permakultury, zahrnující snad všechna hlediska tohoto přístupu ve vztahu k pěstování rostlin

lenulitah
23.02.2017

Všechny knihy o zahradě, co jsem kdy přečetla, si byly dost podobné. Tahle je jiná. Je v ní spousta osobních postřehů a zkušeností, rady, které jinde nenajdete a navíc je i vtipná. Líbila se mi moc.

ji7967
19.02.2017

Skvěle zpracovaná kniha, výborně se čte. Vynikající i pro laika, který chce začít nad zahradou přemýšlet. Jsem nadšená! Doporučuji!

kacka65
22.10.2016

Kniha mě naprosto nadchla, celé jaro jsem ji měla stále v ruce, vytvořila jsem podle ní mulčovaný záhon, který mi v polovině léta nečekaně zničili plynaři. Na další rok plánuji, že tu aktivitu zopakuji, takže ke knize se budu nepřetržitě vracet určitě několik let nebo stále. Kniha je pro mě inspirativní, škoda, že člověk nemůže praštit s prací a věnovat se jen zahradě :-). Přitom jsem většinu postupů už dávno znala, v knize mi to přišlo podané zajímavě a logicky.

Taťka Hraboš
24.06.2016

Výborná knížka, která mi naprosto sedla jak filozofií, na které je postavena, tak humorným způsobem podání. Pořídil jsem ji manželce v době, kdy jsme si občas nějaký ten keřík zasadili na zahradě u prarodičů a něco málo pěstovali na balkóně, ale mezitím jsme se přestěhovali do domu s malým, ale zajímavě členěným pozemkem, takže teď bohatě využíváme autorových rad. Abych ovšem jen nechválil: to co autor píše, lze možná bez výhrad akceptovat pro větší pozemky, na těch malých v něčem realizace vázne. Namátkou škůdci - podle autora jsou součástí přírody (o čemž samozřejmě nelze pochybovat) a ta si je zreguluje sama – nejslabší rostlinky to odnesou, ale ostatní si budou žít dále a v o to lepší kondici. Pokud ale máte na pozemku od daného druhu jen jeden kus a všichni sousedi kolem vás stříkají své výpěstky jako o život, kterouže rostlinku škůdci sežerou – tu vaši samozřejmě :-/.

lucit
28.02.2016

vyyborna knizka, zakladame zahradku a tato knizka nam poskytla skvele tipy a rady..ako jedna z mala zrozumitelna aj pre uplnych zaciatocnikov, zaroven aj pre ludi ktory o ekozahradach uz co to vedia. otvara nove obzory a pre mna je to kniha roku. Velmi doporucujem, aj ako darcek (my sme tiez boli obdarovany) vobec si neviem predstavit,ze by som zakladala zahradku a nemala informacie z tejto knizky..usetri vela prace,casu,energie, penazi ...kazdy zacina formou pokus,omyl..ale s touto knizkou si nespocetne vela omylov usetrite
******

Atisa
25.05.2015

Naprosto úžasná knížka, díky níž objevíte úplně jiný svět, než který je nám dennodenně předkládán, který si každý může vytvořit na své zahradě. Ohromně pozitivní kniha, kdy se čtenář dozvídá, že i on sám může něco udělat proto, aby přestal být tolik závislý na světě a aby ten svět byl i lepší. Při jejím čtení člověk může snít a má obrovskou chuť hned vše v knize popsané vyzkoušet. Jeden drobný nedostatek bych ale viděla ke konci knížky, kdy je vidět, že už buď nebyl dostatek místa, nebo autor spěchal, protože některé kapitoly jsou již docela zkratkovité. Ale vše se dá dohledat na internetu, nejdůležitější je vědět, jaké možnosti existují. Těch kniha přináší velké množství.

sweettest
17.03.2015

Chystáme se založit větší zahradu - jak užitkovou, tak rekreační a tato kniha přináší velké množství nápadů a informací, jak ji naplánovat tak, aby byla co nejméně náročná, plná jedlých rostlin, bez chemie... Nemůžu se dočkat, až rady z knihy zkusím v praxi! Určitě doporučuji lidem, kteří přemýšlí nad tím, co jedí, co tu po nich zůstane, jak mohou pozitivně ovlivnit prostředí, ve kterém žijí...

Mates1993
10.08.2014

Pan Svoboda nám umožňuje bojovat proti dnešnímu zkorumpovanému systému plného chemicky upravených potravin... pojďme s tím něco udělat!

spdb
08.12.2012

Skvělá kniha, kompletní a přehledné informace.