Neri Neri komentáře u knih

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Skvělá kniha. Pro mne tedy dost síla, ale právě to na knize oceňuji, naprosto věrohodně vylíčené prostředí, je vidět, že autor ví, o čem píše. To knihu hodně vyzdvihuje nad běžný průměr všech detektivek. V tomto případě ještě skvělé pasáže z různých historických období a reálně popsané praktiky minulého režimu. Rozhodně se chystám na další knihy tohoto autora.

02.04.2013 5 z 5

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

Kniha by mne zřejmě zaujala mnohem víc, kdybych neměla od M.H. Clark přečteny všechny její knihy. Děj je napínavý, čte se to perfektně, ovšem vše probíhá podle podobných vzorců jako v ostatních knihách. Knihu ale přesto doporučuji k přečtení, zejména ti, kteří zatím nemají od této autorky mnoho načteno, budou určitě spokojení.

28.03.2013 3 z 5

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Nevím, nevím, ale v této knize mne doopravdy zaujalo pouze líčení události spojených s hurikánem, to bylo hodně působivé. Ale ostatní vyprávění, včetně jednotlivých postav a jejich osudů, to mne nijak neoslovilo.

14.03.2013 3 z 5

Osudová posedlost Osudová posedlost Klára Janečková

Hodně čtivá kniha, přečteno na jeden zátah a klidně bych pokračovala dál.

12.03.2013 5 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Výborná kniha. Bez výhrad souhlasím s Val, je to určitě jedna z nejlepších knih, které jsem od Pattersona četla. Každopádně velkou roli v tom sehrála i spolupráce se švédskou autorkou, prostředí příběhu je dokonale vykresleno, člověk má chuť všechna ta místa ve Švédsku navštívit. Zápletka je velmi neotřelá, zabijáci geniálně úchylní, postavy detektiva Jacoba a novinářky Dessie lidsky chybující a uvěřitelní. Kniha vás nutí číst dál a dál a vydechnete si až u poslední tečky. Za mne plný počet bodíků a velký čtenářský zážitek.

10.03.2013 5 z 5

Falešná kočička Falešná kočička Naďa Horáková

Po přečtení detektivky Kletba markomanské královny od stejné autorky, která mě nadchla, jsem se nemohla dočkat, až si přečtu Falešnou kočičku. Bohužel, stejné nadšení se nekonalo. Rozpačitý dojem z celé knihy zachránila poslední povídka Zlaté mámení, tam jsem se konečně dočkala správné dávky napětí i zajímavého příběhu.

07.03.2013 3 z 5

Podzimní blues Podzimní blues Jarmila Pospíšilová

Detektivka, která neurazí ani příliš nenadchne. Je to celé takové neslané - nemastné, chybí napětí, něco, co by vás opravdu zaujalo a strhlo.

24.02.2013 2 z 5

Mlžná tvrz Mlžná tvrz Dana Rusková

Chvílemi, zejména v první třetině knihy - před vraždou, mě stálo přemáhání knihu vůbec dočíst. Neoriginální příběh, který veškeré nápady čerpá z detektivek Agathy Christie, místy je to takřka kopie. Plusové bodíky dávám za občasná světlá místa a neotřelé prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

20.02.2013 2 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Perfektní klasická detektivka! Při čtení jsem se ani vteřinu nenudila, bylo to napínavé, výborně vystavěná zápletka, napínavé až do konce, logické rozuzlení. Vřele doporučuji!

17.02.2013 5 z 5

Kanadské žertíky Kanadské žertíky Stephen Leacock

Vzpomínám si, s jakým nadšením jsem si v době předrevoluční knihu odnášela z antikvariátu a jak skvěle jsem se u ní bavila. Od té doby jsem se k ní mnohokrát vrátila, stejně jako k dalším knihám Stephena Leacocka a pokaždé mě bezpečně rozesměje, potěší a pobaví. Leacocka mám nesmírně ráda a jeho Kanadské žertíky a Literární poklesky patří k mým nejmilovanějším knihám.

16.02.2013 5 z 5

Příliš hořká čokoláda Příliš hořká čokoláda Zuzana Rampichová

Dobrá detektivka, zajímavé prostředí i reálně vykreslené postavy, čtení ale ruší množství pravopisných chyb.

16.02.2013 3 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Moje druhé setkání s touto autorkou a vypadá to na lásku na druhý pohled. Kniha je napínavá od začátku do konce, chvílemi mi běhal mráz po zádech. Těším se na další...

07.02.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejoblíbenější kniha mého dětství, dodnes se k ní, spolu se svými dětmi a často i bez nich, ráda vracím. Některé pasáže znám i zpaměti. Tak by mělo vypadat šťastné dětství.

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Moje asi nejmilovanější kniha, stále se k ní vracím. Jedinečná!

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Dobrý detektivní příběh, správná dávka napětí, zajímavé hlavní postavy, něco mi ale u každé knihy této autorky chybí, něco, aby mne kniha bezvýhrady nadchla, asi vždy čekám trochu víc. Přesto si ráda přečtu každou její další knihu a příznivcům české detektivní tvorby mohu jen doporučit.

05.02.2013 4 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Výborná kniha. Prvních pár stránek jsem si říkala, zda nečtu náhodou jinou knihu než Pattersona, ale vzápětí už jsem jen hltala stránku za stránkou a od knihy se nemohla odtrhnout, napínavé, čtivé, s překvapivým rozuzlením. Myslím, že především ženám tato kniha udělá velkou radost.

Desáté výročí Desáté výročí James Patterson

Naprosto výstižný komentář čefa, vidím to úplně stejně. Odpočinkové, napínavé čtení, kde neteče krev proudem. Zcela jistě si celou serii s Lindsay Boxerovou oblíbí hlavně ženy. Už se těším na další....

28.01.2013 5 z 5

Láska je ve vzduchu Láska je ve vzduchu Jane Moore

Moc příjemná kniha, typická ukázka, jak skvěle může být napsaný román pro ženy. Moje druhá kniha této autorky a jsem opět okouzlena.

28.01.2013 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Patricia Scanlan

Hezký příběh, ale z mého pohledu příliš "červená knihovna". Vše velmi zjednodušené, typický příběh se šťastným koncem, který tušíte po přečtení prvních pár stránek.

28.01.2013 3 z 5

Smrt chovatele psů Smrt chovatele psů Laurien Berenson

Vzhledem k tomu, že mne opravdu zajímalo, zda budou knihy ze série Melanie Travisové pokračovat, napsala jsem dotaz do nakladatelství Brána, kde knihy vycházely. Bohužel, mi bylo sděleno, že se pro velmi malý ohlas mezi čtenáři nebude Brána s jejich vydáváním pokračovat. Škoda.:(

23.01.2013 5 z 5