Srdce v písku

Osudy pilota Petra Hartmana a Sandry Koutné se protnou v Dominikánské republice, kde tráví se svými přáteli a rodinami dovolenou. Oba jsou si od prvního setkání sympatičtí a bezstarostně si spolu s ostatními turisty užívají chvíle oddechu v nádherném, exotickém prostředí. Nikdo z nich netuší, že se jejich pobyt záhy změní v noční můru a boj o přežití. Na letovisko Juan Dolio se totiž žene nebezpečný hurikán. Všichni dostanou přesné instrukce a uchylují se do krytu v místním kasinu, jediné budovy schopné odolat přírodním katastrofám. Sandřina sestra, delegátka cestovní kanceláře, se psychicky zhroutí, a tak Sandra statečně přebírá její roli a snaží se i s Petrovou pomocí o klienty postarat. Hurikán záhy udeří. Lidé prožívají hodiny nekonečné hrůzy. Kasino se otřásá v základech, s přílivovou vodou proniká dovnitř voda a neustále stoupá. Kolem vládne temnota a chlad. Propuká panika. Někteří hledají záchranu na stolech, mnozí kolabují. Ale to nejhorší je teprve čeká. Blíží se tzv. oko hurikánu a po něm další vlna bouře. Nikdo nemá ponětí, zda jí už teď poškozený kryt odolá ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31485/srdce-v-pisku-31485.jpg 3.858
Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Ikar (ČR)

mig20

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Přišlo mi nejdříve jakoby to byly spíš dva příběhy a v půlce knihy jsem si říkala o čem to teď proboha ještě bude? Po dočtení knihy to ale dávalo smysl. Chování některých postav ve mě během čtení vzbuzovalo silné emoce a z toho důvodu hodnotím knihu velmi kladně. Jednalo se o moji první knihu od této spisovatelky a určitě bych si ráda ještě nějakou přečetla. Díky čtenářské výzvě už jsem poznala tolik nových a dobrých spisovatelů a spisovatelek, že nevím kdy všechny ty knihy budu číst :)

bekule

Příběh mohl být hodně zajímavý ale styl vyprávění mě vůbec nesedl, místy až neuvěřitelně naivní.

cipperka

Čtivá knížka, s nenáročným příběhem.

i.stefany
23.10.2017

Líbila se mi první část knihy o Dominikánské republice, kterou zasáhl ničivý hurikán. Člověk si vůbec nedokáže představit tu zkázu. Další děj hlavních postav už mi přišel překombinovaný a ne zcela uvěřitelný.

Leniiis
26.02.2017

První polovina knížky byla super. Druhá už mi přišla trochu nadbytečná a jakoby už to byl zas jinej příběh. Nicméně to bylo čtivé, jak jsem u této autorky zvyklá.

Pet13
27.10.2016

Hezký příběh. Poutavě popsány katastrofy hurikánu, což bylo to nejzajímavější v knize.

alnahu
28.07.2015

Příběh Sandry,která přežila několik životních katastrof a vzala si z nich ponaučení,že se má člověk radovat z každého okamžiku přítomnosti, se mě velmi líbil .Knihu doporučuji .Je to moje první kniha od této autorky,ráda si přečtu i její další knihy.

bobkovylist
15.07.2015

Hezký oddychový příběh :)

Charlotta30
29.04.2015

Knížka je to pěkná, ale líbila se mi pouze první část z Dominikánské republiky. Druhou část už jsem jen tak přelétla, už mě tolik nezaujala.

Pampelda
22.03.2015

Moc pěkná knížka !

Always a reader
31.10.2014

Jéžiš!!! Tuhle knížku zbožňuju! Četla jsem se zatajeným dechem. Jak jsem se do ní vžila, tak jsem nadávala, bála se, byla šťastná.. prostě jsem pociťovala vše co hlavní postavy.. Achh... jen na ní pomyslím a vzpomínky se mi vrací... :)

gama
22.05.2014

Krásné čtení jedním dechem!!!

Jitush
16.04.2013

Velmi se mi líbila část v Dominikánské republice před a při hurikánu. Podle mě to měla autorka utnout, když se hlavní hrdinové vrátili domů. Zbytek na mě působil tak nějak nastaveně. Ale jinak vcelku pěkná kniha. :)

v.e.v.er.ka
05.04.2013

Knizka byla super ;-), klara janeckova asi neumi ani zklamat ;-)

Neri
14.03.2013

Nevím, nevím, ale v této knize mne doopravdy zaujalo pouze líčení události spojených s hurikánem, to bylo hodně působivé. Ale ostatní vyprávění, včetně jednotlivých postav a jejich osudů, to mne nijak neoslovilo.

Lucka66
12.02.2013

Moje druhá knížka od této autorky a jsem nadšená! Nejlepší z celé knihy byla situace při hurikánu, připadala jsem si jako bych tam byla doopravdy. A když už jsem myslela že to sklouzne k běžným románkům, zase mě překvapila Natálií a havárií letadla. Jasný plný počet bodů :)

Val
03.12.2011

Špatné to nebylo, ale..... četla jsem od ní lepší knihy .