Návrat domů

Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84347/bmid_navrat-domu-xQq-84347.PNG 4 47 17

Čas pro rodinu, čas pro lásku, čas Vánoc…Alisonin americký sen se rozpadá na kusy. S její závratnou kariérou to jde z kopce; v důsledku finančních potíží zaměstnavatele přišla o práci. Byt v Upper East Side je teď pro ni luxusem, který si nemůže dovolit, a její finanční situace je značně nejistá. Jen pýcha jí brání v tom, aby řekla své rodině doma v Irsku, jak je na tom špatně. Olivie neví, kam dřív skočit, snaží se skloubit práci s péčí o rodinu a přípravami na Vánoce, a ke všemu ještě musí uspořádat oslavu matčiných sedmdesátin. Příčí se jí, že její sestra Alison si vede záviděníhodný život v New Yorku. Návrat domů je tím posledním, co si Alison přeje. Ale rodinná pouta jsou silná a Vánoce přinesou Alison víc změn, než si před návratem domů dokázala představit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Coming Home , 2009

Dádulka67
14.02.2023 4 z 5

Hezky napsaná kniha. Na životní zkušenosti hlavní hrdinky ukazuje, že fungující rodinné vztahy jsou důležitější, než jakákoliv kariéra.

knihovnička007
31.01.2021 2 z 5

Příběh sladký jako JJův čaj. Zhruba do půlky měla kniha i nějaký děj, ačkoliv se jedna a tatáž věta opakovala v různých obměnách stále dokola. Ale pak se z toho stal přeslazený příběh s pohádkovým koncem o tom, že nejsou důležité peníze a práce, ale láska, přátelství a rodina.
Doporučuji číst mezi krváky nebo thrillery jako odpočinkovou literaturu. Ale jo, i ta je potřeba. Autorčino poděkování poté leccos vysvětlovalo... Kniha kratičká, tak na deštivé odpoledne.

knihomolka27
26.09.2019 4 z 5

Co dělá knížku pro jednoho nudnou pro jiného dělá zajímavou. Tahle knížka se mi dostala do ruky když jsem byla nemocná, venku bylo přes 30 stupnů, a Vánoce byly tak daleko že sem zatoužila aspon po trošce té pohodové, magické, nepopsatelně krásné atmosféře, kterou dokáží vyvolat jen Vánoce. Ani sem nečekala, že by mě knížka zaujala, protože většinou čtu samé fantasy nebo dobrodružné, snad to bylo tím, že sem myslela na ty Vánoce, ale knížka byla moc fajn. Přímo z ní sálalo rodinné teplo domova, bezpečí, láska v rodině, pomalu sem až cítila vůni lahodných jídel z irské kuchyně a vůni horké čokolády. A představovala jsem si krásnou zasněženou krajinu, kterou viděli postavy z okna svého pokoje. Prostě pohoda, klid a odpočinek

keiko33
17.03.2018 2 z 5

Na moj vkus dost nudne. Nemalo to stavu a niektore odseky som preskakovala. Knihu som si vybrala kvoli vyzve, no vobec to nemalo vianocnu atmosferu, len fnukanie zenskej, co prisla o pracu a luxus.

Marcik7
12.03.2018 4 z 5

dojemná kniha, moc milá a to, že se dalo vše předvídat vůbec nevadilo

Market = )
03.01.2018 4 z 5

To pro mě bylo milé překvapení :-). Trochu mě ze začátku rozčilovaly obraty jako "přepychové oblečení" a podobně, jako by na životě hlavní hrdinky bylo něco špatnýho, ale jinak se mi celý příběh moc líbil. Oceňuju i to, že se nekonaly žádné dějové zvraty a komplikace. Jako vánoční počtení moc doporučuju.

evkah
17.01.2017 4 z 5

V knize najdeme nepříliš originální téma,kde hlavní hrdinka ztratí práci a musí najít nový řád ve svém životě. Ale u knihy jsem se odreagovala a odpočinula, takže za mě kniha splnila svůj účel :)

marli58
07.12.2016 4 z 5

Koncem listopadu jsem se chtěla trochu naladit na Vánoce...Myslím,že se to knížce povedlo. Byly tam Vánoce, vztahy,trochu předvídatelná romantika. Splnila očekávání - naladila.

Knižní střípky
26.07.2016 4 z 5

Miluji knihy odehrávající se v období Vánoc a ještě navíc v mém milovaném Irsku, netvrdím, že jsem nic lepšího nikdy nečetla, ale prostě mám pro tyto náměty slabost a zde se sešlo obojí ( Vánoce, Irsko) a strávila jsem s knihou jedno velmi horké letní odpoledne na koupališti, kdy mě námět knihy krásně ochlazoval, co více si přát:-)....a říkám si, jak tak čtu komentáře, musí se vždy něco dít, vždyť kdy jindy než v čase předvánočním by i hrdinové knih měli trochu zpomalit své hektické životní tempo a vrátit se ke kořenům....

zegi
25.11.2015 1 z 5

Pro mě taková sladká,nudná,občas mi příšlo že i trapná skoro červená knihovna.

Leniiis
10.11.2015 3 z 5

Za mě málo akce a žádná zápletka, ale přečíst se to určitě dalo a nebylo to nic hroznýho. Prostě oddechovka na pár večerů, která nenadchne ani neurazí.

Miška.Miška
24.09.2014 1 z 5

Celkem nuda, vůbec nic se tam nedělo.

Izu
06.04.2014 1 z 5

Přeslazená červená knihovna říznutá vánoční kuchařkou.Vůbec nic se tam neděje,všichni se strašně milují a podporují se.

mysterygirl
19.10.2013 3 z 5

taková dobře čitelná limonáda

bookcase
05.08.2013 4 z 5

Hezký příběh, romantický i trochu vážný. Rodinné vztahy jsou autorčinou doménou, umí je výborně rozvíjet.

modranka
24.03.2013 5 z 5

Veľmi roztomilý príbeh, no nezaradila by som ho tak úplne k červenej knižnici. Romantika je na začiatku a na konci. Jadro príbehu zachytáva Alison v čase americkej hospodárskej krízy, jej vysporiadanie sa so stratou práce aj majetku. Podtextom príbehu je ukážka írskych vianočných zvykov a tradícií. Pekný poučný príbeh. Tak trochu mi pripomínal Vianoce u nás na Slovensku aj v Česku. A musím povedať, že naše tradície sú bohatšie, ale to neznamená, že írske Vianoce sú chudobnejšie, len ich zrejme autorka nespomenula, aby príbeh nebol príliš výpravný.

Neri
28.01.2013 3 z 5

Hezký příběh, ale z mého pohledu příliš "červená knihovna". Vše velmi zjednodušené, typický příběh se šťastným koncem, který tušíte po přečtení prvních pár stránek.

Vánoce

Patricia Scanlan