NeradovaKatka NeradovaKatka komentáře u knih

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

První kniha od této spisovatelky a musím jen chválit, námět knihy je neotřelý, hlavní hrdinka sympatická a i když je zde i trochu romantiky, kniha přinesla i napětí a nečekané rozuzlení nastalo opravdu až téměř na konci. Těším se na další knihy od této autorky.

19.09.2016 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Rozhodně silná kniha s opravdu neobvyklým námětem. Za mě je autor rozhodně jeden z nejlepších, kteří se této tematice věnují. Kniha Vás vtáhne do děje, se zatajeným dechem budete sledovat prolínající se osudy rodiny napříč generacemi. A i když je kniha více smutná, dá se najít pár milých, až dojemných momentů, které člověka opravdu donutí plakat. Za mě tročku slabší konec, ale i tak mohu doporučit.

19.09.2016 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Od knihy jsem popravdě čekala trochu víc, chybělo mi napětí a akce, zápletka sama o sobě byla dobrá a sledovat vztahy hlavních hrdinů bylo zajímavé. Jen bych ubrala na těch popisných pasáží. I tak se ale těším na další díl (pokud bude), zajímá mě, kam se Robin a Cormoran ještě posunou.

19.09.2016 4 z 5

Vynucený sňatek Vynucený sňatek Karen Ranney

Zase jedna oddechová kniha, nebylo to špatné, příjemné pro odpočinkovou četbu, celkem zajímavý námět.

22.07.2016 4 z 5

Symbolika kriminálního tetování Symbolika kriminálního tetování Barbora Vegrichtová

Kniha byla zajímavým pohledem do pro mě dosud neznámé oblasti, pouze bylo na škodu, že kniha, kterou jsem měla já, obsahovala nejrůznější tiskařské chyby a překlepy. Avšak autorka téma podává čtivě a zajímavě i pro laického čtenáře.

22.07.2016 4 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Příjemná kniha, taková vhodná na letní odpočinkovou četbu. Líbilo se mi, že příběh byl podle skutečnosti, autorka sama sebe líčila velmi zábavným způsobem a Jean-Luc byl opravdu sympatická postava.

19.07.2016 4 z 5

Asi jsem od knihy čekala malinko více, přesto je to ale příjemná oddechovka, na léto naprosto ideální

18.07.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

klasika od Jane Austenové, která nikdy neomrzí a vždy potěší, vracím se k ní opakovaně již pár let

24.06.2016 5 z 5

Lincolnův mýtus Lincolnův mýtus Steve Berry

Steve Berry stále dovede napsat knihu, která zaujme i pravidelného čtenáře jeho knih. Kniha byla napínavá, dobře se četla, ale má úplně nejoblíbenější to asi nebude. Ale i tak se těším na další knihy s postavou Cottona Malona.

21.06.2016 4 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Kniha pro mě byla velmi zajímavá a opravdu sem četla s radostí.

04.12.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tuto knihu jsem přečetla doslova jedním dechem a na konci jsem měla slzy v očích. Každý, kdo knihu přečetl prostě musí soucítit se všemi hlavními hrdiny. Kniha někoho donutí i k zamyšlení, proč i po takové době je tak významné téma stále opomíjeno.

22.10.2014 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Výborné, čtivé a napínavé až do konce! Velkým plusem je také sympatická postava hlavního hrdiny.

19.03.2014 5 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Výborné, velmi čtivé! Steve Berry mi zase po delší době kápnul tématem Tudorovců do noty a kniha dosahuje kvalit, na které jsme u tohoto autora zvyklí.

10.02.2014 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Podle mě zatím nejslabší kniha, jakou jsem od Dana Browna četla, Šifra i Andělé a démoni se četla skvěle, tady jsem měla chvílemi chuť knihu odložit a ani nedočíst. I když postava Roberta Langdona bylo pro mne velké plus :).

31.01.2014 3 z 5

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

Knihu jsem přečetla, ale nebylo to s takovým nadšením, jako jindy hltám knihy od Steva Berryho. Nevím, zda to bylo tématem Vatikánu, či zda mi to přišlo až příliš složité a chvílemi i nesrozumitelné.

31.01.2014 3 z 5

První rodina První rodina David Baldacci

Má první kniha od tohoto autora a musím uznat, že zápletka byla opravdu vynikající, knihu jsem přečetla jedním dechem. Určitě přečtu i další knihy z této série.

31.01.2014 5 z 5

Zloděj kostí Zloděj kostí Thomas O'Callaghan

Má první kniha od tohoto autora, byla napínavá, dobře se četla, možná ten příliš uspěchaný konec. Ale jinak rozhodně doporučuji, určitě si přečtu i další.

31.01.2014 5 z 5

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Po poněkud méně záživnějším začátku mě pak kniha chytla a dočetla jsem ji velmi rychle. A i když se nejedná o sérii s Cottonem Malonem, musím uznat, že i tak je velice čtivá, téma Ruska a poslední carské rodiny je zajímavé i dnes.

07.01.2014 4 z 5